Ar leistumėte prekiauti alkoholiu pajūrio kavinėse?
Ar leistumėte prekiauti alkoholiu pajūrio kavinėse?

Nuo šios vasaros turi įsigalioti draudimas prekiauti alkoholiniais gėrimais nestacionariose pajūrio kavinėse. Teiravomės klaipėdiečių, kaip jie vertina tokį draudimą. Šį kartą visų šešių mūsų pokalbininkų nuomonės, galima sakyti, sutapo - smūgiuojama į vienus vartus.

Algirdas AUŠRA, verslininkas

Mano supratimu, tai visiškas absurdas. Kas norės gerti, tas ras kur. Taip sakant, kiaulė purvą suranda. Girdėjau, kavinėse su pamatais galima prekiauti, negalima neturinčiose pamatų. Visiškas vėjas. Bent jau teisingumo atžvilgiu negalima šitaip daryti. Su pamatais gali tautą girdyti, o be pamatų nebegali. Į viską mūsų valstybė žiūri rimtai - jeigu girdai, tai reikia girdyti fundamentaliai. Eilinis lietuviškas "bajeris".

Marija KALENDĖ, Melnragės seniūnaitė

Aišku, kad tai nesąmonė. Žmonės gali atsinešti savo gėrimų. Kuo daugiau mūsų valdžia prisigalvoja draudimų, tuo mūsų žmonės darosi išradingesni juos apeidami. Pajūryje jie nori atsipalaiduoti. Tai Melnragės kasdienybė, visa tai yra ir nuo to niekur nepabėgsi. Jeigu kas nors organizuotų kokią nors peticiją prieš tą draudimą, aš labai aktyviai prisidėčiau. Visų melnragiškių vardu, žinoma, negaliu kalbėti.

Mindaugas PETRULIS, vyriausiasis miesto dailininkas

Aš už civilizaciją, civilizuotus visų žmonių grupių santykius ir civilizuotą prekybą. Viską drausti yra lengviausia. Žmonės, atėję į pajūrį pailsėti, turi gauti normalias paslaugas. Matyt, toks draudimas priimtas dėl tam tikros žmonių grupės. Bet tas, kas norės, prisigers. Tie žmonės, nepriklausomai nuo to, kaip parduodamas alkoholis, vis tiek randa būdų, kaip save patenkinti. Jeigu norėsi išgerti vieną ar du bokalus pajūrio kavinėje, tai nebus pigu ir nebus buitinis alkoholizmas. Mano manymu, pajūryje ta paslauga turėtų būti teikiama. Nesakau, kad pajūrio kavinėse reikia prekiauti stipriais gėrimais ir pan. Ar bus geriau, jeigu žmonės atsineš gėrimus skrandyje ar maišuose? Pridaužys stiklinės taros, prišiukšlins, paliks butelius, kad nereikėtų tempti atgal, nepaisydami užstato mokesčio. Be to, tai verslas, kuris dirba, investuoja. Gali būti, kad dėl to daug kavinių neatsidarys. Draudimai prie gero nepriveda ir nieko neišsprendžia.

Karolis RUPKUS, muzikantas

Nemanau, kad problema yra ta, kad prie jūros veikia kavinės. Juk žmonės įvairių gėrimų gali atsinešti, nors, kaip supratu, pajūryje negalima vartoti alkoholio. Norintieji gali ramiai prisigerti ir mašinų stovėjimo aikštelėje ir ateiti iki jūros. Prevencijos atžvilgiu tokia priemonė gali egzistuoti, bet svarbu, kaip ji yra taikoma. Dabar ji skirta tik laikinos statybos statiniams. Tai jau yra šioks toks absurdas. Juk pajūryje yra kavinių normaliuose pastatuose ir dirba jos ne tik sezono metu, pavyzdžiui, Pirmojoje Melnragėje prie molo. Nemanau, kad tos vargšės palapinės, kurios atidaromos tik per sezoną, turi tą naštą nešti už visus. Kažkodėl kaltomis tapo tos nestacionarios kavinės, o visi kiti, kurie dirba visus metus, - ne. Palapinėse juk ne vien gėrimais prekiaujama - ir ledais, ir užkandžiais.

Guoda STEIGVILAITĖ, verslininkė

Tai nėra geras sprendimas. Turi būti pasirinkimo laisvė. Leiskite žmogui rinktis. Kitas dalykas, manau, yra įstatymo spraga, skirstant į stacionarius ir nestacionarius statinius. Šalia stacionariame statinyje galima pardavinėti ir stipriuosius gėrimus, o už 5 metrų esančiame nestacionariame - jokio alkoholio. Nėra logikos, nesuprantama, ko siekiama. Tokia priemonė nepasiekia tikslo. Faktas, kad tokiu atveju daugelis nešis gėrimus iš parduotuvių. Gal suprasčiau, jeigu būtų uždrausta visoms kavinėms.

Gintaras VAIČEKAUSKAS, Seimo narys

Tai labai blogas ir diskriminacinis pasiūlymas. Pavyzdžiui, dvi kavinės Melnragėje. Ta, kuri yra per 50 metrų nuo jūros, gali pardavinėti, o esanti už 60 metrų - ne, nes neturi betoninio pamato, yra laikinas statinys. Šią vasarą pajūrio kavinėse galėjo gauti darbą 600-1 000 studentų, kitų asmenų, galinčių dirbti barmenais. Jie per vieną mėnesį būtų sumokėję apie 150 tūkst. eurų mokesčių. Tai ne, dabar diedukai gaus 200 eurų išmoką, kurią turės atiduoti savo anūkėliams. Palangoje iš 14 kavinių, kurios imdavo licencijas prekiauti, šiemet paėmė tik 7. Štai toks "valstietiškas" verslas.

6 eurus kainuojanti putojančio gėrimo taurė negirdo tautos. Į kavines susirenka ne girtuokliai. Problema yra buitinis, tarpuvarčių alkoholizmas. Dabar gers kopose, kitur ir daužysis. Problema neišspręsta.

Keli Seimo nariai pareikalavo to pasiūlymo ekspertinio vertinimo, kaštų ir naudingumo analizės. Per mėnesį niekas nesutiko atlikti tokio ekspertinio vertinimo už 300 eurų. Dabar vėl reikėtų skelbti viešąjį pirkimą, ir, manau, vėl nerastų. Tad šią vasarą su tomis kavinėmis bus bankrutavęs reikalas. Nekalbame apie milžinišką ekonominį šuolį, o apie paprastus padorius, mokesčius mokančius žmones.

Sidebar placeholder