Dovana jaunąjį Klaipėdos talentą nuvedė į Šveicariją

Dovana jaunąjį Klaipėdos talentą nuvedė į Šveicariją

Kai klaipėdiečiai Ingrida ir Valdas Juknos prieš beveik dešimtmetį vos ketverių metukų savo sūnui Dovydui padovanojo kalėdinę dovaną - pačiūžas - net nenutuokė, kad ši jų staigmena ateityje taps sūnaus gyvenimo posūkio lemtinga detale. Pastaraisiais metais jų sūnus įvardijamas sparčiai kylančia Lietuvos ledo ritulio žvaigžde ir net pasirašė aštuonerių metų sutartį su Šveicarijos klubu.

13 metų paauglys žiba tarp 2-5 metais vyresnių Šveicarijos ledo ritulininkų. Klaipėdietis atstovauja Ženevos "Futur Hockey" ekipai ir dar praėjusių metų pabaigoje sėkmingai debiutavo aukščiausiose Šveicarijos U-15 ir U-17 elitinėse ledo ritulio lygose.

Dėl COVID-19 grėsmių U-15 lygos varžybos Šveicarijoje yra sustabdytos, tačiau statistikos grafose klaipėdietis D. Jukna spėjo palikti gilų pėdsaką - tarp U-15 elitinės lygos 435 ledo ritulininkų (24 komandos) jis įsitvirtino penktoje pozicijoje.

D. Jukna per 7 rungtynes sugebėjo pelnyti 9 įvarčius ir atlikti 5 rezultatyvius perdavimus komandos draugams (iš viso jo sąskaitoje - 14 taškų).

Titulų - galybė

Talentingojo ledo ritulininko mama Ingrida "Savaitės ekspresui" papasakojo apie savo sūnaus potraukį ledo rituliui, lemtingą susitikimą su Šveicarijoje dirbančiu kanadiečiu Dougu Bolangeriu ir sunkų išsiskyrimą su svečioje šalyje karjeros aukštumų siekiančiu sūnumi Dovydu.

"Puikiai pamenu tą dieną, kai ketverių metukų Dovydui nusprendėme padovanoti pačiūžas. Nuo to laiko jis su tėčiu dažnai čiuožinėdavo ant "Akropolio" ledo. Vieną dieną jį pastebėjo ir treniruotis pakvietė HC "Klaipėda" ledo ritulio treneris Eduardas Pavliukovas. Būdamas vos 5-erių metų amžiaus ir žaisdamas U-10 lygoje, Dovydas pelnė pirmąjį savo oficialų įvartį. Įsivaizduokite, penkiametis vaikas sugeba apžaisti ir įmušti į dešimtmečio saugomus vartus", - su šypsena veide pasakojo jaunojo talento mama Ingrida.

Dovydo talento ir karjeros kreivė greitai kilo į viršų: sulaukęs vos 10 metų, jis pripažintas vienas iš rezultatyviausių Latvijos, kur ledo ritulys - aukštumoje, 12-mečių lygos žaidėju.

Dovydas Jukna sportinį kelią pradėjo HC "Klaipėda" ledo ritulio klube, kantriai dirbo ir buvo pastebėtas Šveicarijos ledo ritulio specialistų.

2018-2019 metų sezoną D. Jukna pelnė tris: U-12 Lietuvos nacionalinės vaikų ledo ritulio lygos (NVLRL) naudingiausiojo žaidėjo, U-14- Lietuvos NVLRL geriausiojo puolėjo ir U-13 Kaliningrado čempionate daugiausiai taškų surinkusiojo žaidėjo, prizus.

2019 metais vykusiame "EuroChem Cup" turnyre, kuris yra vadinamas U12 pasaulio čempionatu, tapo geriausiu žaidėju.

Štai toks ketverių metukų Dovydas Jukna pradėjo lankyti ledo ritulio treniruotes.

"Čempionate dalyvavo 14 komandų iš 10 valstybių, o tai, kad geriausiu žaidėju pripažintas lietuvis - istorinis įvykis. Iki tol nėra to buvę. Būtent šiame turnyre Dovydą keliai ir suvedė su Lietuvos U-20 rinktinės vyriausiuoju treneriu, Šveicarijoje dirbančiu kanadiečiu Dougu Bolangeriu", - pasakojo I. Juknienė.

Būtent minėtam kanadiečiui tarpininkaujant Dovydui buvo suteikta galimybė dalyvauti Šveicarijos elitinės lygos klubo "Futur Hockey" peržiūroje ir čia klaipėdietis pateisino Šveicarijos ledo ritulio specialistų lūkesčius.

"Dovydui buvo pasiūlyta net aštuonerių metų sutartis. Po penkerių metų Dovydas Šveicarijos lygoje galės tapti nebe legionieriumi, o visateisiu šios šalies lygos žaidėju. Tai taip pat labai svarbu", - akcentavo jaunojo talento mama.


Dovydas Jukna su Lietuvos U-20 rinktinės vyriausiuoju treneriu, Šveicarijoje dirbančiu kanadiečiu Dougu Bolangeriu. Pastarasis buvo vienas iš iniciatorių, kad klaipėdietis galėtų tobulėti Šveicarijoje.

Mokosi trijų kalbų

Pasiteiravus, ar nebuvo sunku paauglio išleisti į Šveicariją, mama Ingrida atsakė: "Ir dabar dar sunku. Būna dienų, kai būna skaudu ir pikta, norisi, kad sūnus būtų šalia, bet suprantu, kad visa tai - dėl sūnaus ateities gerovės. Kai per Kalėdas jis buvo grįžęs į Klaipėdą, sūnaus pasiteiravau: "Gal nebenori važiuoti, gal nori likti namuose, šis atsakė, kad ledo ritulys didžiausia jo aistra ir kad privalo važiuoti. Džiugina atsakingas sūnaus požiūris."

D. Jukna gyvena vienos Šveicarijoje gyvenančios šeimos namuose, juo yra rūpinamasi, o su tėveliais - Ingrida ir Valdu - jaunasis ledo ritulio talentas kasdien susisiekia telefono ir internetu.

"Bendraujame garso ir vaizdo programėlės pagalba, tad matau, kaip sūnus atrodo, keičiasi, auga ir panašiai. Suprantu, kad jam nėra lengva: nauja šalis, kita kalba ir kita kultūra, bet jis pasiryžęs augti, tobulėti ir siekti aukštumų ne tik sporte, bet ir moksluose - Dovydas mokosi trijų kalbų - prancūzų, anglų ir ispanų. Jis stengiasi tobulėti visomis prasmėmis", - teigė I. Juknienė.

Vienas vertingiausių Dovydo Juknos apdovanojimų - 2019 metais vykusiame "EuroChem Cup" turnyre, kuris yra vadinamas U12 pasaulio čempionatu, pelnytas geriausiojo žaidėjo prizas.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder