Paulius Galkinas apie olimpinę viltį, aviaciją ir širdies reikalus
Be to, sportas mane užgrūdino ir į viską privertė žiūrėti kitomis akimis", - "Savaitės ekspresui" sakė 2019 metų geriausias Klaipėdos sportininkas, graikų-romėnų imtynių atstovas Paulius Galkinas.
23 metų klaipėdiečiui 2019 metų rudenį buvo sužibusi reali viltis iškovoti kelialapį į Tokijo olimpines žaidynes. Artūro Ševelkovo auklėtiniui iki šios svajonės Nur Sultane (Kazachstanas) vykusiame pasaulio imtynių čempionate pritrūko vos vienos pergalės - Paulius liko septintas, o šeštoji vieta būtų garantavusi vietą visų sportininkų išsvajotoje olimpiadoje.
Tirpsta kilogramai
"Dalyvauti olimpiadoje - kiekvieno sportininko svajonė ir didžiausias siekis. Apie tai svajoju daugiau nei dešimtmetį. Tai esu pabrėžęs ir viename iš pirmųjų savo interviu", - sakė nuo 8 metų graikų-romėnų imtynių treniruotes lankantis sportininkas.
Kol kas iš klaipėdiečių garantuoto olimpinio kelialapio į Tokiją neturi nė vienas sportininkas, Paulius iki šiol buvo arčiausiai šio tikslo ir šios savo svajonės ketina siekti iš visos širdies.
"Aš tikiu tuo: jei žmogus viską daro iš širdies, kantriai ir užsispyrusiai dirba - sėkmė anksčiau ar vėliau atsigręš į jo pusę. Belieka sukąsti dantis, kasdien treniruotis ir keliauti savo svajonių link", - pabrėžia P. Galkinas.
P. Galkinas čempionatuose kovoja svorio iki 77 kg grupės varžybose, o pastaruoju metu sveria apie 81 kg.
Paulius Galkinas 2019 metais buvo pripažintas geriausiu Klaipėdos miesto sportininku.
"Per karantiną buvau priaugęs dar porą papildomų kilogramų, tačiau greitai jų atsikračiau. Kadangi sporto salės porą mėnesių buvo uždarytos, bėgiojau krosus, taip pat atlikau daug įvairių pratimų su savo kūno svoriu: dariau pritūpimus, atsispaudimus, dirbau su gumomis, TRX virvėmis. Tik pradedu intensyviau sportuoti - ir vėl viskas savo vėžėse. Po stovyklų, kur per dieną treniruojamės po kelis kartus, kūno svoris dar krenta, tad prieš varžybas nereikia pernelyg stengtis mesti svorio. Viskas vyksta natūraliai, savaime", - akcentavo jis.
Suprato savo klaidą
P. Galkinas sportinės karjeros laiptais kyla palaipsniui - 2013 metais tapo pasaulio jaunių vicečempionu, tarp Europos jaunimo (iki 23 metų) imtynininkų iškovojo penktąją vietą, o 2019 metais tarp planetos suaugusiųjų įsitaisė septintuke.
"Giliai širdyje tikiu, kad olimpinis kelialapis galėjo būti mano rankose, tačiau pasaulio čempionate pralaimėjau prieš uzbeką, kuris, mano nuomone, yra įveikiamas. Kalbant sportiniais terminais - "perdegiau". Kovoti dėl olimpinio kelialapio teko kitą dieną, tad visą naktį mąsčiau apie šią dvikovą, negalėjau užmigti. Mintyse sau kartojau: "Turiu laimėti, privalau laimėti..." Tai mane ir išvedė iš pusiausvyros. Į kovą stojau lyg nesavas. Tai ir yra skaudžiausia, - pasakojo P. Galkinas. - Kai išeini į kovą ir supranti, kad dėl jos atidavei visas savo jėgas, kad viską taktiškai atlikai geriausiai, tačiau pralaimėjai geresniam varžovui, tada viskas pateisinama. Mano paskutinis atvejis buvo ne toks. Aš tiesiog neatlaikiau psichologinio spaudimo. Galima sakyti, kad aš pralaimėjau kovą dar neišėjęs ant kilimo. Tai man gera pamoka. Tikiuosi, kad ateityje panašių klaidų nebekartosiu."
Dabar tokioje situacijoje P. Galkinas jau viską darytų kitaip.
"Mano patarimas kitiems būtų toks: "Eikite į kovą taip, lyg tai būtų viena kova, ir būtent jai turite atiduoti visas jėgas. Nereikia mąstyti apie nieką kita, tik susikoncentruoti kovai. Žinokite, kad jaudulys ir pašalinės mintys jums tik trukdo. Reikia tiesiog nuo visko atsiriboti ir daryti tai, ką moki geriausiai", - akcentavo geriausias 2019 metų Klaipėdos olimpinių sporto šakų sportininkas.
Traukia aviacija ir politika
Daugelis sportininkų pasirenka studijuoti kūno kultūros ir sporto mokslus, tačiau P. Galkinas pasirinko daug sudėtingesnį kelią - Vilniaus Gedimino technikos universitete įgijo aviacijos mechanikos inžinerijos bakalauro laipsnį.
"Mane traukia aviacija, tad ir pasirinkau šią specialybę. Man mokytis mokykloje ir studijuoti universitete niekada nebuvo sudėtinga - greitai įsisavinu naują medžiagą. Tiesiog rinkausi tai, kas man artima širdžiai", - sakė P. Galkinas.
Pasiteiravus, gal artimiausiu metu planuoja pasukti aviacijos keliu, Paulius tik šyptelėjo ir atsakė: "Kol kas tikrai ne. Aš jaučiuosi puikiai būdamas sportininku. Kol kas tai - mano vieta, o kas bus ateityje - matysime."
Olimpinę svajonę turinčiam atletui sportas suryja didžiąją dalį laiko, tačiau po varginančių treniruočių jis mėgsta paskaityti knygas ar pažiūrėti filmus.
"Būtent karantino laikotarpis man sužadino naują įprotį - filmų žiūrėjimą. Iki tol dažniau skaičiau knygas, o pastaruoju metu mano nauja aistra tapo filmai. Mėgstu žiūrėti įvairių žanrų filmus: ir fantastinius, ir veiksmo, ir komedijas, tik galbūt nežiūriu romantinių filmų. O paskutinės mano perskaitytos knygos - politinės: Daivos Ulbinaitės "Nustokim krūpčiot. Prezidentė Dalia Grybauskaitė" ir Andriaus Tapino "Prezidentas". Įdomu, kodėl politinės? Galbūt dėl to, jog bėgant metams ir bręstant, man ėmė rūpėti, kas mus ir kaip valdo, kokią mes turime valdžią ir panašiai. Aš esu iš tų, kur visada per rinkimus einu balsuoti ir nesuprantu tų, kurie neina, o paskui skundžiasi: "Na, štai kokią liaudis išrinko prastą valdžią." Tai kas trukdė pačiam eiti balsuoti ir išsirinkti savo atstovą?" - įžvalgomis dalijosi P. Galkinas.
Pasiteiravus, ar į perspektyvaus sportininko širdį dar gali pretenduoti žaviosios klaipėdietės, Paulius atsakė: "Mano širdis dar nėra užkariauta. Žinoma, treniruotės ir sportas atima didžiąją laiko dalį, tačiau jei atsirastų artimas žmogus - dėmesio užtektų ir sportui, ir jai. Kai labai nori, gali laiką paskirstyti labiausiai rūpimiems gyvenimo dalykams."
Rašyti komentarą