Prancūziškas skrebutis su uogomis

Prancūziškas skrebutis su uogomis

Gardžių paties išbandytų patiekalų receptais su "Savaitės ekspreso" skaitytojais dalijasi tinklaraščio "Maisto kelionės" autorius Marius.

Na taip, patiekalas nėra iš pačių sveikiausių, tačiau juk kartais norisi pasilepinti. Jei jau valgome šį patiekalą savaitgalio pusryčiams (jei tiksliau - vėlyviesiems), tai sotūs išliekame ilgai. Teko girdėti, kad prancūziškas skrebutis labai senas receptas, o jo šaknys siekia IV-V amžių, kai duona buvo mirkoma pieno ir kiaušinių plakinyje, kepama ant aliejaus, o po to apliejama medumi.

Tiesiog tikra klasika. O mes šį patiekalą gaminame, kai namuose turime gerokai padžiūvusios forminės duonos ar pyrago, nes tuomet skrebutis būna tvirtas ir nepermirkęs.

Nesunkiai paruošiamas patiekalas, kuris puikiausiai gali pakeisti jūsų pusrytinius blynus.

Ingredientai (2 porcijoms)

200 ml pieno
2 kiaušiniai
1 šaukštas cukraus
1 šaukštelis cinamono
6-8 riekės skrudinimo duonos, batono ar padžiūvusio pyrago
keli lašai vanilės ekstrakto
žiupsnelis druskos
1 šaukštas sviesto (kepti)
sauja braškių, šilauogių, aviečių ar kitų uogų
2 šaukštai graikiško jogurto
Inde išplakame kiaušinius su pienu, cukrumi, cinamonu, druska ir vanilės ekstraktu.
Imame gerokai padžiūvusią skrudinimo duonos, batono ar pyrago riekę ir pamerkiame į plakinį 10-15 sekundžių.
Vidutinės kaitros keptuvėje ištirpiname sviestą ir ant jo kepame plakinyje išmirkytas riekeles po 2-3 minutes iš abiejų pusių, kol gražiai apskrunda.
Prancūziškas skrebutis jau beveik paruoštas, belieka aplieti klevų sirupu, apiberti ispaninio šalavijo sėklomis (nebūtinai), šviežiomis uogomis ar vaisiais ir uždėti šaukštą graikiško jogurto (beje, mes mėgstame jogurtą išsimaišyti su medumi).

Sidebar placeholder