Saulius Karalius: "Gamtos grožis yra nepralenkiamas, tad nekuriu jokių interpretacijų"

Saulius Karalius: "Gamtos grožis yra nepralenkiamas, tad nekuriu jokių interpretacijų" (2)

"Visi paukščiai yra gražūs, nes kiekvienas jų savitas. Man net pilki paukšteliai labai įdomūs, nes jie yra sunkiai apibūdinami", - sako Lietuvos jūrų muziejaus biologas, ornitologas ir vienas geriausių Lietuvoje paukščių dailininkų Saulius Karalius.

S. Karalius pasakoja, kad dar vaikystėje jį sužavėjo pieštos paukščių iliustracijos Tado Ivanausko knygose.

"Šis mano hobis - piešti paukščius - gimė iš bandymų kopijuoti tas iliustracijas. Nors ir sunkiai man sekėsi, bet vis tiek mokiausi.

Vėliau, studijų metais, piešimą užmečiau, kol apie mano piešinius sužinojo mano dėstytojas šviesaus atminimo Ričardas Kazlauskas. Profesorius paskatino mane piešti, kai išleido tokią kuklią knygelę "Jie neturi išnykti", kurioje aprašė retas ir nykstančias paukščių rūšis. Ji buvo iliustruota piešiniais.

Knygelė tapo Lietuvos raudonosios knygos pramote. O aš atradau prasmę ir vertę piešti", - pasakojo S. Karalius, iliustravęs apie 15 įvairių leidinių apie gamtą.

"Teko piešti ir drugelius, ir kitas rūšis, bet paukščiai - mano didžiausia meilė", - prisipažįsta biologas.

S. Karalius yra aistringas ornitologas. Jis nuolat stebi, fiksuoja paukščius, juos fotografuoja ir piešia iš fotografijų.

"Piešdamas paukščius siekiu kuo tiksliau perteikti biologinę jų rūšį. Man regis, kad gamtos sukurtas grožis yra nepralenkiamas, tad nekuriu jokių interpretacijų.

Menininkai gali sau leisti piešti fantastinius paukščius, aš noriu atskleisti kiekvienos paukščių rūšies specifiką ir žavesį.


Kukutis.

Kai turi sukaupęs daug gamtinės patirties, - norisi ja dalintis. Šie piešiniai - vienas iš būdų tai padaryti. Piešiniai visiems suprantami ir daug kam patinka", - sakė S. Karalius.

Nuo 2015 metų gamtininkas ėmė tapyti akrilu didelio formato paukščių paveikslus.

"Tapyti jau seniai norėjau, tačiau anksčiau nebuvo taip paprasta gauti reikalingų medžiagų šiam užsiėmimui. Tapyba aliejiniais dažais man nepatiko dėl kvapo, dėl to, kad ilgas procesas. Tokiam užsiėmimui reikia specialių sąlygų, erdvės. Lieti akvareles taip pat reikia įgūdžių. Be to, akvareliniuose dažuose nėra baltos spalvos, reikia naudoti baltą popierių. O akrilo dažai tiko kuo puikiausiai dėl to, kad juos lengva tepti, jie greitai džiūva, spalvų paletė - neribota", - kalbėjo pašnekovas.

Vištvanagis.

S. Karalius sako, kad rengti parodas nesivargina, nes su jomis daug rūpesčių. Jam pakanka pasidalyti savo fotografijomis ir piešiniais su bendraminčiais Paukščių fotografų klubo svetainėje birdpix.lt ir feisbuke.

Žiūrovai žavisi S. Karaliaus tapybos kruopštumu, smulkmeniškumu, pažymi, kad paveikslai neretai detalesni už nuotraukas. Taip pat komplimentų sulaukia ir peizažai, atmosfera, kurią talentingas dailininkas sukuria savo paveiksluose.

Vidutinis margasis genys.

Tulžys.

Labai gražu...Fantastika...Sėkmės.
vytautas, 2021-03-22 14:06
Labai gražu...Fantastika...Sėkmės.
vytautas, 2021-03-22 14:06
Sidebar placeholder