Albinas Nausėda - Europos žaidynių nugalėtojas

Albinas Nausėda - Europos žaidynių nugalėtojas

78-erių klaipėdietis Albinas Nausėda nesiliauja garsinęs Lietuvos vardo tarptautinėse varžybose - jis tapo Nicoje (Prancūzija) vykusių Europos žaidynių sunkiosios atletikos senjorų čempionu.

A. Nausėda triumfavo tarp svorio iki 56 kg 75-79 metų atletų. Jis šįkart rovimo veiksmu iškėlė 40 kg ir išstūmė 50 kg štangą.

"Ši pergalė man labai svarbi. Iki tol Europos žaidynių čempiono titulo savo medalių kolekcijoje neturėjau. Džiugu, kad labai padėjo dukra Loreta Montvydienė ir anūkai. Jie man paaukojo pinigėlių kelionei į Nicą. Jei ne anūkai, nebūčiau finansiškai pajėgęs dalyvauti šiose varžybose", - pabrėžė sporto legenda.

A. Nausėda yra daugkartinis Europos ir pasaulio čempionas bei pasaulio senjorų sporto žaidynių, vadinamųjų veteranų olimpiadų, nugalėtojas.

Jis štangą pradėjo kilnoti 1960 metais, kai jam buvo 23 metai. O 1961 metais jau pasiekė du Lietuvos rekordus - išrovė 75 kg ir išstūmė 95 kg. Ne kartą gerino pasaulio rekordus.

A. Nausėda - vienas tų, kuriems sportas, nepaisant amžiaus, lieka pagrindinis gyvenimo variklis.

Prieš daugiau nei dešimtmetį į Didžiąją Britaniją uždarbiauti išvykęs klaipėdietis neužmiršo sporto, kuriam jau paaukojo per 50 savo gyvenimo metų.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder