„Atalantos“ futbolo šedevras sužavėjo trenerį: patikėjau tik po trečio įvarčio

„Atalantos“ futbolo šedevras sužavėjo trenerį: patikėjau tik po trečio įvarčio

Nusistovėjusi praktika UEFA Čempionų lygoje rodo, kad, norint patekti į atkrintamąsias varžybas, klubams per 6 turus grupės turnyre pakanka surinkti 9–10 taškų. Tiesa, būna ir neįprastų išimčių.

Šį sezoną 10 taškų surinkusi Amsterdamo „Ajax“ komanda savo grupėje liko tik trečia. Bergamo „Atalanta“ į aštuntfinalį prasprūdo vos su 7 taškais ir itin nekokybišku įvarčių santykiu 8:12.

C grupės turnyre „Atalanta“ pralaimėjo pirmąsias trejas grupės rungtynes Zagrebo „Dinamo“, „Šachtar“ ir „Manchester City“ klubams bendru santykiu 2:11. Tačiau vėliau Bergamo futbolininkai atgimė.

Jie iškovojo brangų tašką žaisdami su „Man City“ (1:1), taip pat įveikė „Dinamo“ (2:0), o įtikinama pergalė trečiadienį Charkove 3:0 prieš Donecko „Šachtar“ atvėrė jiems duris į aštuntfinalį.

Pergalę visiems Bergamo žmonėms skyręs „Atalantos“ treneris Gianpiero Gasperini po rungtynių sakė: „Negalėjau tuo patikėti. Tik po trečio įvarčio supratau, ką galime pasiekti. Tai nuostabus pasiekimas. Esame laimingi, tuo turi džiaugtis ir visi Italijos futbolo žmonės.“

Treneris pažymėjo ir komandos progresą viso turnyro metu.

„Jei palygintume mūsų žaidimą su pirmuoju maču rugsėjį, atrastume daugybę skirtumų. Mes akivaizdžiai patobulėjome visose srityse. Žinoma, palankiai susiklostė ir kitų grupės rungtynių rezultatai, bet tai buvo tarsi likimo ženklas mums. Visa komanda to nusipelnė. Kartais rungtynes dėl traumų praleidžia vienas ar kitas žaidėjas, tačiau mes išlaikome tikėjimą savimi ir vienybę“, – dėstė G. Gasperini.

„Atalanta“ šiemet debiutavo Čempionų lygoje, tad ir atkrintamosiose varžybose vasario mėnesį žais pirmą kartą istorijoje.

Į elitinį turnyrą Bergamo klubas pateko praėjusį sezoną Italijos Serie A pirmenybėse užėmęs 3 vietą, nors pagal biudžetą bei finansines galimybes jie lygoje yra tik 14-i.

Patekti į kitą etapą pralaimėjus pirmas trejas rungtynes iki šiol buvo pavykę pasiekti tik „Newcastle United“ komandai 2002 m. Tačiau tuomet „Newcastle“ pelnė 9 taškus, o „Atalanta“ savo žygdarbį atliko vos su 7 taškais.

„Tai išliks futbolo istorijos puslapiuose ir atmintyje visų, kurie dalyvavo šiose rungtynėse. Visi mes esame eiliniai žaidėjai, komandoje nerasite pasaulinio lygio superžvaigždžių. Bet rezultatą pasiekėme sunkiu darbu ir pasiaukojimu“, – akcentavo „Atalantos“ kapitonas Alejandro Gomezas.

Aštuntfinalio burtai bus traukiami pirmadienį, o jie Bergamo komandą suves su vienais iš kitų grupių laimėtojų.

„Pagal taisykles, negalime susidurti tik su „Manchester City“ ir Turino „Juventus“. O kiti galimi varžovai... Jie tokie galingi, kad nėra, ką rinktis. Jei atvirai, mes esame laimingi vien žaisdami šiame turnyre.

Tikimės, kad aštuntfinalyje mūsų gerbėjai galės aplankyti kokį nors gražų miestą“, – teigė G. Gasperini.

Sidebar placeholder