Stabilus kursas
Praėjusią savaitę Vokietijoje vykusiame pasaulio čempionate 29 metų olimpinė vicečempionė surinko 50 baudos taškų (atmetus du prasčiausius rezultatus) ir užėmė pirmą vietą. G.Scheidt pasaulio čempionate po pirmųjų dviejų plaukimų buvo 12, o po keturių plaukimų ji pakilo į aštuntąją vietą. Įpusėjus varžyboms ji buvo penkta, o prieš lemiamus - 11 ir 12 plaukimus ji su 37 baudos taškais nusileido tik lyderei kinei Lijia Xu (30 baudos taškų). Paskutiniame varžybų etape mūsų šalies buriuotoja finišavo surinkusi tik 13 baudos taškų, o Kinijos atstovė - net 30, tad galutinėje įskaitoje G.Scheidt pakilo į pirmą vietą. Trečia liko po šešių plaukimų pirmavusi suomė Sari Multala (70 b. tšk.).
„Pergalę lėmė patirtis, geras psichologinis pasirengimas ir - gal tai nuskambės kiek keistai - bet ji viso čempionato metu nesistengė bet kokia kaina tapti lydere, laimėti vieną ar kitą plaukimą. Ji nelaimėjo nė vieno atskiro plaukimo, bet keturis kartus buvo antra, du kartus - trečia. Iš viso net devynis plaukimus iš dvylikos ji baigė pirmajame dešimtuke. Stabilumas ir pelnė jai čempionės titulą“, - vakar „Respublikai“ sakė Lietuvos buriavimo sąjungos (LBS) viceprezidentas Albinas Grabnickas.
Po Pekino olimpiados G.Volungevičiūtė tapo bene populiariausia Lietuvos olimpiete. 2008 m. spalį ji ištekėjo už vieno tituluočiausio pasaulio buriuotojo, Brazilijos atstovo Roberto Scheidt. 2009 m. G.Volungevičiūtė-Scheidt susilaukė sūnaus, o po metų vėl atnaujino sportininkės karjerą. 2010 m. vasarą Europos „Laser Radial“ jachtų klasės buriavimo čempionate ji užėmė trečią vietą, o pasaulio čempionate buvo devinta. Pernai Europos pirmenybėse Lietuvos atstovė liko vienuolikta. 2011 m. gruodį Australijoje vykusiose planetos pirmenybėse užėmė penktą vietą (76 baudos taškai) ir užsitikrino teisę startuoti Londono olimpinėse žaidynėse.
Olimpinės repeticijos
Pergalė pasaulio čempionate suteikė vilčių, kad G.Scheidt ir Londone pretenduos į aukščiausias vietas. Tačiau A.Grabnickas ragina neskubėti ir iš anksto sportininkei nekabinti olimpinių medalių. „Šiandien ji stipriausia, o rytoj viską reikia įrodinėti iš naujo. Aišku, pergalė pasaulio čempionate sustiprina tikimybę, kad ir olimpiadoje Gintarė gali kovoti dėl medalių, bet kaip ten bus, dabar galime tik spėlioti, - teigė A.Grabnickas. - Pirmojo pasaulio buriuotojų dvidešimtuko atstovių pajėgumas yra apylygis, tad pergalę lemia įvairūs šalutiniai faktoriai: trasos sudėtingumas, srovės, vėjas, psichologinis pasirengimas ir taip toliau. Londone laukti palankių sąlygų būtų naivu. Ten vyrauja stiprūs vėjai, o tai, bent jau anksčiau, nebuvo palanku Gintarei. Bet, kaip man sakė sportininkės treneris Linas Eidukevičius, šiame pasaulio čempionate Gintarė pasireiškė kaip labai universali buriuotoja. Ji sėkmingai susidorojo su stipresniu vėju, o silpnesnis vėjas ir anksčiau buvo jos geriausias draugas“.
Birželio mėnesį G.Scheidt dar turėtų sudalyvauti pasaulio taurės etapo varžybose Londone, o liepos pradžioje Prancūzijoje vyks Europos čempionato kovos. Vis dėlto, pasak A.Grabnicko, Senojo kontinento pirmenybes Lietuvos buriuotoja gali ir praleisti. „Dėl to galutinai dar neapsisprendėme. Anksčiau planavome, kad Gintarė tikrai praleis Europos pirmenybes ir visą dėmesį skirs pasirengimui olimpiadai. Ne paslaptis, kad geriausios pasaulio buriuotojos į varžybas atvyksta su specialistų komanda - mokslininkai, meteorologai, mechanikai, o Gintarei padeda tik vienas treneris, - teigė A.Grabnickas. - Tačiau pergalė pasaulio čempionate gali pakoreguoti planą. Gal sportininkė norės išmėginti laimę ir Europos pirmenybėse, pakovoti dėl čempionės titulo. Žinant jos charakterį ir kovingumą, visko gali būti“.
Parengta pagal dienraštį "Respublika"
Rašyti komentarą