"Banga" vienintelė A lygoje gins Klaipėdos apskrities garbę

"Banga" vienintelė A lygoje gins Klaipėdos apskrities garbę

Klaipėdos apskritis vėl turės vienintelę komandą Lietuvos futbolo A lygos pirmenybėse - Gargždų "Bangai" suteikta A lygos licencija.

"Bangos" klubas iškart po žinios apie Lietuvos futbolo federacijos (LFF) suteiktą A lygos licenciją pranešė, kad komandos vairas lieka pernai puikiai pasirodžiusių vietinių trenerių rankose: pagrindiniam treneriui Tomui Tamošauskui talkins Aurimas Šlušnys, o Vaidas Žutautas rūpinsis vartininkų rengimu.

Direktoriaus mintys

"Bangos" klubo direktorius Rimantas Mikalauskas sakė, kad dar komplektuoja komandą, ieško kelių pozicijų žaidėjų.

 

TRENERIŲ ŠTABAS. "Bangos" komandos vairas lieka pernai puikiai pasirodžiusių vietinių trenerių rankose: pagrindiniam treneriui Tomui Tamošauskui (dešinėje) talkins Aurimas Šlušnys.

TRENERIŲ ŠTABAS. "Bangos" komandos vairas lieka pernai puikiai pasirodžiusių vietinių trenerių rankose: pagrindiniam treneriui Tomui Tamošauskui (kairėje) talkins Aurimas Šlušnys.

 

"Mūsų prioritetas - vietiniai žaidėjai, mūsų auklėtiniai, o jei jau nėra tinkamo vienos ar kitos pozicijos savo žaidėjo - kviečiamės iš kitur", - "Vakarų ekspresui" akcentavo "Bangos" klubo direktorius R. Mikalauskas.

Anot jo, šią žiemą pasiruošimas sezonui kiek apsunkintas dėl sniego gausos. Be to, dėl COVID-19 pandemijos nėra paprasta prisikviesti legionierių.

"Aikščių valymas ir kiti dalykai atima laiko ir sąnaudų. Dėl pandemijos negalime pasikviesti žaidėjų iš trečiųjų šalių, sunku gauti leidimus ir panašiai. Yra daug reikalų", - pabrėžė R. Mikalauskas.

Jo teigimu, šiemet bus ir daugiau iššūkių.

"Bangos B" komanda praėjusiais metais tapo LFF II lygos čempione ir sportiniu principu išsikovojo vietą aukštesnėje - I lygoje. Mūsų merginų komanda taip pat dalyvaus Lietuvos moterų A lygoje, tad mažam miesteliui, Gargždams, futbolo kovų tikrai netrūks", - teigė "Bangos" klubo direktorius.

Pasiteiravus, ar COVID-19 turėjo daug įtakos jų biudžetui, R. Mikalauskas atsakė: "Praėjusį sezoną turėjome nuostolių ir dėl žiūrovų ribojimų, ir kai kurie rėmėjai dėl pandemijos neturėjo galimybių mums pagelbėti. Labai ačiū tiems, kurie išliko mūsų rėmėjais, be to, atsirado ir naujų rėmėjų. Taip pat esame dėkingi LFF ir Klaipėdos rajono savivaldybei už visokeriopą pagalbą."

DIREKTORIUS. Gargždų "Bangos" futbolo klubo direktorius Rimantas Mikalauskas apgailestavo, kad praėjusiais metais jo komandai nepavyko iškovoti kelialapio į Europos futbolo lygos turnyrą. Iki to pritrūko vieno žingsnio - "Banga" Lietuvos futbolo A lygos pirmenybėse liko ketvirta. Dar būtų atsivėrusi galimybė, jei bent vienas iš prizininkų trejetuko būtų iškovojęs LFF taurę, tačiau gana netikėtai ją iškovojo "Panevėžys" ir tai "Bangai" užvėrė kelią į Europą.

Licencijas gavo ne visi

Šią savaitę Lietuvos futbolo federacijos (LFF) Licencijavimo komitetas suteikė A lygos licencijas 8 jų siekusiems klubams.

A lygos licencijos pirmajame etape taip pat patvirtintos Vilniaus "Žalgiriui", Marijampolės "Sūduvai", "Kauno Žalgiriui", "Panevėžiui", Vilniaus "Riteriams", Kėdainių "Nevėžiui" ir Kauno "Hegelmann Litauen" klubams.

A licencijų siekusiems "Jonavos" ir Telšių "Džiugo" klubams dėl laiku nepateiktos visavertės (formos ir / ar turinio atžvilgiu) finansinių kriterijų dokumentacijos A lygos licencijos nebuvo išduotos - šie klubai turėtų užtikrinti visavertės dokumentacijos pateikimą.

Taip pat A lygos licencija neišduota ir DFK "Dainava" - klubas neįgyvendino sporto, personalo ir finansinių kriterijų.

SIRGALIAI. Gargždų "Bangos" klubas daugybę metų išsiskiria savo ištikimais sirgaliais ir Lietuvoje puikiai žinomu šūkiu: "Kas laimės, kas laimės, Gargždų "Banga". Tačiau praėjusiais metais dėl COVID-19 patekimas į rungtynes, iš pradžių be žiūrovų, o vėliau jų kiekis, buvo ribojamas. Tai taip pat atsiliepė klubo piniginei.

LFF.lt skelbia, kad licencijų negavę klubai turi teisę iki 2021 m. vasario 9 d. pateikti apeliacijas ir jas pagrindžiančią medžiagą.

Numatoma, kad pateiktos apeliacijos LFF Apeliacinio licencijavimo komiteto posėdyje bus svarstomos vasario 10 d.

A lygos sezono pradžia planuojama kovo 6 dieną.

Klaipėdos "Neptūno" pagrindinė futbolo komanda planuoja dalyvauti LFF I lygos pirmenybėse, o lažybų skandalą išgyvenusio, tačiau vis dar jos padarinius jaučiančio "Atlanto" likimas pakibo ant plauko. Žiniasklaidoje pasirodė pranešimų, kad ekipai gali būti skelbiamas bankrotas.

 

Dabartinė Gargždų "Bangos" komandos sudėtis ir pokyčiai:

Iš praėjusio sezono liko Ignas Driomovas, Kornelijus Smilingis, Valdas Antužis, Deividas Padaigis, Edvinas Bračkus, Dovydas Norvilas, Karolis Urbaitis, Skirmantas Rakauskas, Robertas Vėževičius, Shogo Yoshikawa, Ignas Venckus, Darius Zubauskas, Jurij Pavlyk ir Mantas Bertašius.
Į komandą iš Alytaus "Dainavos" atvyko Ernestas Stočkūnas, iš "Kauno Žalgirio" - Benas Anisas.
Išvyko: Deividas Lukošius, Renato Matosas ("Kauno Žalgiris"), Julius Kasparavičius (Kėdainių "Nevėžis"), Jonas Bičkus ir Sergejus Kundikas (Dubajaus "Laval United").

P. S. Komandos sudėtis dar ne galutinė. Ieškoma dar kelių žaidėjų.

Sidebar placeholder