„Bangos“ futbolo komandoje – užsieniečių pastiprinimas

„Bangos“ futbolo komandoje – užsieniečių pastiprinimas

Gerėjantys sporto rezultatai Gargžduose patvirtina mintį, jog tai – futbolo miestas. Nepaisant užklupusios pandemijos, komanda yra A lygoje, kurioje šiuo metu užima 4-ąją vietą ir siekia tolesnių aukštų rezultatų.

Komandą papildę du ukrainiečiai, japonas ir brazilas parodė, kad yra verti vietos „Bangos“ klube.

Įgūdžiai patobulėjo 

Brazilas Renato Matosas da Silva „Bangai“ kalbėjo, kad futbolo klube jaučiasi gerai. „Čia esu 1,5 metų. Manau, kad kaip žaidėjas patobulėjau“, – kalbėjo Renato pridėdamas, kad išskirtinis lietuvių bruožas – aktyvesnė kova dėl kamuolio. Paklaustas apie šalių skirtumus vaikinas atsakė, kad Lietuvoje visgi yra labai šalta.

Ukrainiečiai Oleksandras Aksonovas ir Yurii'us Pavlykas pabrėžė, kad čia gyvenantys žmonės yra malonesni. „Man čia viskas patinka, yra geras stadionas“, – teigė Yurii'us. Žaidėjai minėjo, kad Gargžduose bus iki sezono pabaigos, t. y. spalio 31 dienos.

T. Tamošauskas akcentavo, jog komanda kartu su treneriu Aurimu Šlušniu turėjo tikslą per 5 metus patekti į A lygą, tačiau tai pavyko įgyvendinti per 3 metus. „Komandos mikroklimatas yra puikus, šiemet pasistiprinome keletu naujų žaidėjų, kurie įnešė šviežių idėjų, greitai įsiliejo į komandą, suprato, ko iš jų reikalaujame. Jeigu aikštėje drausmingai vykdai nurodymus, rezultatas pats ateina“, – teigė „Bangos“ vyr. treneris.

Čempionato pradžioje komanda turėjo tikslą iš visų atimti bent po tašką, t. y. sužaisti lygiosiomis. „Tai įvykdėme per 2 ratus. 3–4 ratui turime tikslą bent po kartą nugalėti visas komandas ir išsaugoti 4-ąją vietą, kurioje šiuo metu esame“, – minėjo T. Tamošauskas.

Komanda – stipri

Futbolo klubo „Banga“ vyr. treneris Tomas Tamošauskas „Bangai“ komentavo, jog atvykę užsieniečiai yra profesionalūs futbolininkai. „Renkant komandą vyksta atranka, yra agentai, kurie užsiima šia veikla. Mums pasiūlė keletą žaidėjų, jie atvyko į peržiūrą. Pasilikome stipriausius, kurie šiuo metu mums tiko“, – kalbėjo T. Tamošauskas.

Vyr. treneris patvirtino, jog komandoje turi būti konkurencija, o šie žaidėjai ir yra konkurencingi. „Nesvarbu, ar tai užsienietis, ar lietuvis. Šalies rinka yra nedidelė, tad turėti gerą lygos žaidėją yra svarbu“, – tvirtino T. Tamošauskas. Oleksandras Aksonovas yra centro, o Yurii'us Pavlykas kairių gynėjai. Renato Matosas da Silva – puolėjas, Shogo Vyr. 

Nusiskundimų neturi

„Bangos“ direktorius Rimantas Mikalauskas kalbėjo, jog naujiems žaidėjams puikiai sekėsi įsilieti į komandą. „Žaidėjai tinka tiek žaidimo kokybe, tiek elgesiu – neturime nusiskundimų“, – džiaugėsi R. Mikalauskas.

Sezono pabaigoje bus pratęsiamos sutartys ir žiūrima, ar bus galima tęsti veiklą klube. Direktorius minėjo, jog strategijoje norima turėti kuo daugiau vietinių išugdytų žaidėjų, kurie žaistų pagrindinėje komandoje. „Visgi kai 3–4 pagrindo žaidėjai atsisakė žaisti A lygoje, nes baigia karjerą, neradome aplink tinkančių žmonių. Buvome priversti ieškoti legionierių.

Iš vienos pusės jie su skirtinga kultūra ir žaidimo supratimu, meistriškumu turtina mūsų klubą, nes jaunieji žaidėjai mato gerą požiūrį į darbą, profesionalumą“, – komentavo R. Mikalauskas.

Oleksandras patvirtino, kad žaidimo gebėjimai būnant „Bangoje“ pagerėjo. „Nuolat praktikuojamės, vyksta čempionatas, kur galime žaisti su skirtingomis komandomis“, – teigė futbolininkas. Yurii'us sakė, kad čia dar labiau atsiskleidė jo talentas. „Žaisdami turime daugiau erdvės, plačiau varome kamuolį“, – teigė legionierius. Iš Japonijos atvykęs Shogo Yoshikawa minėjo, jog irgi pastebi, kad jo įgūdžiai taip pat gerėja.

Abu ukrainiečiai kalbėjo, jog Gargždai yra mažas miestas, tačiau tai privalumas, kai viskas yra šalia, be to, netoli vilioja Klaipėdos jūra. „Per rungtynes susirenka pakankamai fanų sektoriuose, tai maloniai stebina“, – akcentavo Oleksandras. Yurii'us pridūrė, kad Lietuvoje yra daugiau tvarkos, gyventi yra ramiau nei gimtinėje, nes Ukrainoje nemažai chaoso, blaškymosi.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder