Broliai Maciai: "Norime suaktyvinti Klaipėdos krepšinio judėjimą"

Broliai Maciai: "Norime suaktyvinti Klaipėdos krepšinio judėjimą"

Tatuiruotėmis su Lietuvos krepšinio simbolika pagarsėję ir dėl mūsų šalies krepšinio gerąja to žodžio prasme pamišę Latvijoje gyvenantys broliai Normundas ir Nauris Maciai deda visas pastangas, kad prisidėtų prie Klaipėdos krepšinio projektų. Toks jų dėmesys mūsų miestui nėra atsitiktinis - broliukai turi klaipėdietiško kraujo.

"Mes jau įkūrėme fondą, kuriame būtų kaupiamos lėšos su Lietuvos krepšiniu susijusiems projektams plėtoti. Buvome susitikę su Klaipėdos meru Vytautu Grubliausku, taip pat - su Jūrų krovinių kompanijos "Bega" generaliniu direktoriumi Aloyzu Kuzmarskiu, kalbėjomės dėl Klaipėdoje rengiamų krepšinio turnyrų. Norime Klaipėdoje suaktyvinti krepšinio judėjimą", - aiškino broliukai.

Iš Klaipėdos yra kilę Macių tėtis ir senelė. Tiesa, pastarųjų tarp gyvųjų jau nebėra.

"Tėtis žuvo, kai mes dar buvome maži vaikai. Klaipėdoje mes nesame reti svečiai. Čia atvykstame aplankyti giminių, draugų, prižiūrime tėčio kapą. Visada, atsiradus progai pasportuojame Klaipėdos "Apelsino" sporto klube. Sportuoti čia - idealios sąlygos", - pabrėžė Normundas ir Nauris.

Įkūrė labdaros fondą

Nors broliai ir gyvena Rygoje, tačiau teigia, jog jaučiasi tikrais lietuviais.

"Čia juk mūsų šaknys. Rygoje atsidūrėme, nes papuolėme į internatą. Pamename, kai žuvo tėtis, atvykome į Klaipėdoje vykusias laidotuves, giminaičiai iš Klaipėdos mus labai šiltai priėmė. Pasakė: "Mūsų namai - jūsų namai", bet mes nenorėjome kažkam kartis ant kaklo. Taip jau susiklostė mūsų vaikystė, bet kokiu atveju mūsų gimtinė - Lietuva. Ir mūsų vaikai dažnai kalba apie Lietuvą, lankosi čia. Gal ateityje gyvensime būtent Lietuvoje, bet kol kas tai padaryti nėra paprasta: vaikai Rygoje eina į darželius, mokyklas, mes turime savo darbus", - sakė broliai.

Jie įkūrė fondą ir prekinį ženklą "Braliukai". Itin populiarūs yra "Braliukų" sportiniai marškinėliai, alus, sūris.

"Kol kas tai mums pelno neduoda, tik investuojame savo lėšas. Nuo kiekvienos parduotos prekės skiriame dalį lėšų labdarai, krepšinio turnyrams ir panašiai. Mes dirbame iš idėjos, Lietuvos krepšinio labui", - pabrėžė Normundas ir Nauris.

Ant kūnų - krepšinio lobynai

Brolių kūnus puošia dešimtys įvairių tatuiruočių - nuo paprastų Lietuvos krepšinio simbolių ir krepšinio garsenybių parašų iki jų portretų. Jie savo kūnus tatuiruotėmis margina jau daugiau nei 10 metų.

Ant jų odos galima pamatyti Arvydo Sabonio, Šarūno Jasikevičiaus, Sauliaus Štombergo, brolių Lavrinovičių, Prano Lubino, Felikso Kriaučiūno, Jono Valančiūno atvaizdus, kai kurių jų parašus. Taip pat galima pamatyti ir su Lietuvos istorija susijusių piešinių, Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžio per Atlantą piešinį.

"Kiti gali manyti, kad mes esame pamišėliai. Taip tikrai nėra, tiesiog mes labai mylime ir vertiname Lietuvos krepšinį. Taip išreiškiame save. Norime savo tatuiruotes perkelti ant sportinių marškinėlių, - aiškino jie.

- Neskaičiavome, kiek tatuiruočių turime. Tikrai daug, bet dar fantazijų turime. Dar ant kūno yra vietos, kur jas darytis. Pati pirmoji tatuiruotė daryta Niujorke 2000 metais per Sidnėjaus olimpines žaidynes. Pats sugalvojau: "Lithuanian basketball". Būtent per šią olimpiadą mus sužavėjo Lietuvos krepšininkų žaidimas. Nuo to laiko su Lietuvos krepšiniu ir nebesiskiriame", - pridūrė Normundas.

Jie neseniai su Klaipėdos universiteto šokėjomis "Leader dance" buvo Amerikoje.

"Ketiname vasarą Čikagoje organizuoti trys prieš tris "Braliukai" krepšinio turnyrą. Taip pat Londone "Litunica" komanda žais Anglijos krepšinio lygoje su mūsų "Braliukai" apranga. Judėjimas vyksta", - akcentavo broliai Maciai.

Jie pokalbio metu ne kartą pabrėžė, kad labai myli Klaipėdą ir šio miesto žmones.

"Norime čia daugiau praleisti laiko ir suaktyvinti krepšinio judėjimą", - teigė jie.

Reklama

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder