Darius Draudvila užėmė šeštą vietą

Barselonoje (Ispanija) vykstančio 20-ojo Europos lengvosios atletikos čempionato vyrų dešimtkovės varžybose Lietuvos atstovas Darius Draudvila užėmė šeštąją vietą.

27-erių metų lietuvis surinko 8032 taškus ir pagerino asmeninį rekordą. Dariaus rezultatas - antras Lietuvoje per visą istoriją. Šalies rekordas nuo 1988 metų liepos 2 dienos priklauso Rišardui Malachovskiui (8437 tšk.).

D. Draudvila pirmasis iš Lietuvos lengvaatlečių vyrų įvykdė 2011 metų pasaulio čempionato normatyvą.

Europos čempionu tapo prancūzas Romeinas Bara (Romain Barras, 7698 tšk.). Antrąją vietą užėmė olandas Elkas Sintnikolas (Eelco Sintnicolaas, 8436 tšk.), o bronza atiteko olimpiniam vicečempionui baltarusiui Andrejui Kravčenkai (8370 tšk.).

Dvi dienas vykusiose dešimtkovės varžybose klasifikuotas 21 sportininkas iš 27 startavusių.

Paskutinėje, dešimtojoje, rungtyje - 1500 m bėgime D. Draudvila užėmė 19-ąją vietą (5.02,17; 547 tšk.).

Šioje rungtyje nugalėjo Prancūzijos atstovas Nadiras el Fasi (Nadir El Fassi) - 4 min. 17,25 sek.

Kaip jau skelbta, pirmojoje rungtyje - 100 m bėgime - D. Draudvila pasidalijo 2-3 vietas (10,71 sek.; 926 tšk.), šuolių į tolį varžybose buvo septintas (7 m 52 cm; 940 tšk.), rutulio stūmimo rungtyje - penktas (15 m 8 cm; 795 tšk.), šuolio į aukštį rungtyje - ketvirtas (204 cm; 840 tšk.), 400 m bėgime - šeštas (48,43 sek.; 888 tšk.), 110 m barjeriniame bėgime - penktas (14,29 sek.; 937 tšk.), disko metime - devintas (44 m 53 cm; 757 tšk.), šuoliuose su kartimi - 16-as (4 m 55 cm; 775 tšk.), o ieties metime - 19-as (52 m 59 cm; 627 tšk.).

Penkiose rungtyse iš dešimties lietuvis pagerino asmeninius rekordus.

Po pirmosios varžybų dienos (5 rungtys) D. Draudvila buvo antras, o po šeštosios rungties tapo lyderiu bendrojoje įskaitoje. Po nesėkmingo pasirodymo aštuntojoje rungtyje - šuolių su kartimi varžybose - lietuvis nukrito į penktąją vietą, kurią išsaugojo ir po ieties metimo.