"Gintarinėje jūrmylėje" tikimasi dalyvių rekordo

"Gintarinėje jūrmylėje" tikimasi dalyvių rekordo

Šiandien patrankos šūvis duos startą devynioliktąjį kartą uostamiestyje rengiamam tarptautiniam "Gintarinės jūrmylės" bėgimui. Pasak organizatorių, šiemet varžybose dalyvauti užsiregistravo rekordinis dalyvių skaičius - bemaž tūkstantis bėgimo sporto profesionalų ir mėgėjų.

Iš patirties žinome, kad varžybose visi užsiregistravę tikrai nedalyvaus.

"Pagal ankstesnių metų patirtį galiu pasakyti, kad maždaug 15-20 procentų užsiregistravusiųjų į varžybas neatvyksta. Tokia yra tendencija", - "Vakarų ekspresui" sakė renginio organizatorius, Klaipėdos miesto bėgimo sporto klubo "Gintarinė jūrmylė" pirmininkas Linas Bružas.

Šiemet varžybos išskirtinės tuo, kad nė vienam dalyviui nereikia mokėti startinio mokesčio.

Šiandien nuo 12.35 val. Smiltynėje, sporto ir sveikatingumo bazės teritorijoje (šalia Senosios perkėlos) organizuojamas, varžybų atidarymas. Iškart po jo bus duotas startas pirmiesiems varžybų dalyviams. Kas keletą minučių bus duoti startai skirtingų rungčių dalyviams. Varžybos vyks iki 16 val.

"Esame jūrinis miestas, tad puoselėkime ir branginkime jūrines tradicijas, o jūra - rami ar šėlstanti - tegul bus kiekvieno mūsų įkvėpimo šaltinis prasmingoms, suburiančioms ir suvienijančioms veikloms. Palankaus vėjo ir ištvermės nubėgti savo jūrmylės distanciją", - dalyviams linkėjo Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

XXI šimtmečio sporto ir sveikatingumo projektu tituluojamas renginys - analogų neturintis bėgimas, kasmet rengiamas unikaliose Smiltynės trasose ir sutraukiantis šimtus lengvosios atletikos entuziastų ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio šalių.

Renginio metu "Gintarinės jūrmylės" dalyviai yra kviečiami nubėgti bent vieną jūrmylę (1 852 m), vaikai - pusę jūrmylės. Lengvosios atletikos profesionalai vyrai bėga 6 jūrmyles (11,11 km), moterys - 3 (5,55 km).

Varžybų dalyviams bus įteikta daugiau nei 700 marškinėlių ir rėmėjų suvenyrų. Greičiausiai įveikę 3 ir 6 jūrmyles bus apdovanoti piniginiais prizais, o jų pavardės iškaldintos 11 tonų svorio atminimo akmenyje, stovinčiame Smiltynėje, šalia sporto bazės. Praėjusiais metais jame iškalti Vaidos Žusinaitės bei Justino Beržanskio vardai.

Pasak L. Bružo, "Gintarinės jūrmylės" bėgimas ir šiemet sudomino žinomus sportininkus. Dėl 3 jūrmylių nugalėtojos titulo šiais metais kovos Loreta Kančytė, Monika Vilčinskaitė-Bytautienė bei Milda Eimontė. 6 jūrmylių distancijoje varžysis olimpiečiai Remigijus Kančys, Valdas Dopolskas bei praėjusių metų čempionas Justinas Beržanskis.

Smiltynės miškais ir pajūriu besidriekiančią varžybų trasą išmėgins sportininkai iš Latvijos, Baltarusijos ir Lenkijos.

Varžybos atviros įvairaus amžiaus ir pasirengimo dalyviams.

"Oro sąlygos dalyvių atbaidyti neturėtų. Pagal patikimesnes orų prognozes planuojamas gana geras oras - turėtų išlįsti ir saulutė. Jei ir iškris keli lašeliai lietaus, nieko baisaus, kadangi oro temperatūra bus apie 14-15 laipsnių", - sakė renginio organizatorius L. Bružas.

"Jauniausiam "Gintarinės jūrmylės" bėgikui - vos ketveri, vyriausiam užsiregistravusiajam - 78-eri.

Renginio sumanytojai - Klaipėdos apskrities lengvosios atletikos federacija ir VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija.

Renginį įgyvendinti padeda gausus būrys rėmėjų - uosto įmonių ir kitų Klaipėdos bendrovių.

Tarptautines bėgimo varžybas "Gintarinė jūrmylė" bus galima stebėti ir tiesiogiai varžybų puslapyje www.gintarinejurmyle.lt bei varžybų socialiniame tinkle "Facebook".

Tradiciškai visi varžybų dalyviai ir žiūrovai bus vaišinami jūreiviška koše ir arbata.

ĮAMŽINA. Greičiausiai įveikę 3 ir 6 jūrmyles bus apdovanoti piniginiais prizais, o jų pavardės tradiciškai iškaldintos 11 tonų svorio atminimo akmenyje, stovinčiame Smiltynėje, šalia sporto bazės.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder