Graplingas ieškos savo gerbėjų

Graplingas ieškos savo gerbėjų

Garliavos sporto ir kultūros centre rytoj vyks pirmasis istorijoje Europos graplingo čempionatas. Šiose pirmenybėse kovos sportininkai iš aštuonių valstybių. Lietuvos graplingo federacijos (LGF) prezidentas Kęstutis Smirnovas įsitikinęs, jog mūsų šalies kovotojai šiame čempionate turėtų pasipuošti bent 10 aukso medalių.

Kauno rajone savo jėgas išbandys kovotojai iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Baltarusijos, Rusijos, Gruzijos, Austrijos ir Alžyro. Sportininkai kovos ne tik dėl 35 medalių komplektų, bet ir dėl čempionų diržų. Pastarieji atiteks jaunių, jaunimo, suaugusiųjų ir veteranų grupių absoliutiems nugalėtojams. Pirmenybėse planuoja dalyvauti apie 150 sportininkų.

Graplingo imtynės yra mišri sporto šaka, susiformavusi iš įvairių imtynių, brazilų džiudžitsu, dziudo, sambo ir kitų kovos rūšių, kurių esmė - priversti varžovą pasiduoti taikant laužimo ar smaugimo veiksmus.

Vienas geriausių visų laikų Lietuvos kovotojų K.Smirnovas, baigęs sportininko karjerą, prieš daugiau nei metus įkūrė LGF ir nuo to laiko organizuoja įvairias šios sporto šakos tarptautines varžybas. Jis yra ne tik LGF, bet ir Tarptautinės graplingo federacijos prezidentas (IGF).

„Graplingas nėra nauja sporto šaka. Ji kultivuojama visame pasaulyje. Tačiau Lietuvoje tai dar gan naujas dalykas. Pats labiausiai mėgau imtynių veiksmus, todėl kilo mintis įkurti LGF. Prie mūsų prisidėjo kaimyninės šalys, Gruzija ir kitos valstybės, todėl nusprendėme, kad reikia organizuoti tarptautinius turnyrus. Šiais metais jau vyko Europos taurės varžybos Lietuvoje ir Lenkijoje, o dabar sugalvojome organizuoti didžiausią renginį - pirmąjį Europos čempionatą“, - kalbėjo K.Smirnovas.

Lietuvos graplingo rinktinės treneris Ričardas Piepolis taip pat pasidžiaugė, jog LGF savo veiklą pradėjo labai sėkmingai ir šis sportas itin greitai populiarėja.

„Atsirado daug klubų, prie mūsų prisijungė daug žmonių iš kitų sporto šakų. Graplingas - tai universali sporto šaka. Tikimės, jog šis čempionatas bus tikrai įdomus ir kiekvienais metais varžybose dalyvių vis daugės. Lietuvos rinktinė ruošiasi maksimaliai, kiek galime. Įdomu, koks lygis bus mūsų oponentų. Pirmiausia, aišku, daug tikimės iš Lenkijos atstovų, nes jų lygis Europoje vienas aukštesnių“, - pridūrė mūsų rinktinės treneris.

Šioje sporto šakoje leidžiami visi imtynių veiksmai, o teisėjas čia mažai turi įtakos. Pasak LGF prezidento, teisėjas graplinge atsakingas už sportininkų sveikatą. Jis turi laiku sustabdyti darant smaugimo ar laužimo veiksmą.

„Sportininkai kovoja 5 min. Laikas beveik nestabdomas. Tai sportininkams ir patinka, nes kitose sporto šakose jie paprastai negali savęs realizuoti. Dažniausiai, 70 proc., kovų baigiasi laužimo arba smaugimo veiksmu ir pratęsimo ne visada prireikia. Tuo ir įdomus bei žiūrovams patrauklus šis sportas, nes skausmingas veiksmas sukelia tam tikrų emocijų“, - pridūrė K.Smirnovas.

LGF vadovas įsitikinęs, jog pirmenybėse Garliavoje mūsų šalies kovotojai gali iškovoti bent 10 aukso medalių. O didžiausios viltys siejamos su Audriumi Daniu, Roku Naruševičiumi, Viktoru Tomaševičiumi, Ignu Niekiu ir Dariumi Matuzu.

„Taip pat viliamės, jog mūsiškiai iškovos bent porą čempionų diržų. Tačiau tik varžybos parodys, kaip viskas susidėlios. Įdomu, kad čia gali kovoti ir 100 kg, ir 60 kg sveriantys kovotojai. Nėra svorio kategorijų, visi tiesiog rodo savo meistriškumą. Ne visada sunkiausias laimi tą diržą. Viskas priklauso nuo technikos ir kaip ją sportininkas panaudoja, pritaiko bei nukreipia varžovo jėgą prieš jį patį. Tad gali laimėti bet kuris. Tuo ir įdomios graplingo imtynės, jog nebūtinai jėga ir svoris turi pranašumą. Tai daugiau techninis sportas, kuriam reikia daug treniruotis, kad pasiektum aukštą meistriškumą“, - pasakojo LGF vadovas.

K.Smirnovas vylėsi, jog pavyks debiutinį Senojo žemyno graplingo čempionatą surengti gerai ir gražiai. Svarbiausia, kad sportininkai nepatirtų traumų.

„Visos salės tikrai brangiai kainuoja, o mes - nauja federacija ir daug lėšų neturime. O kadangi mums leido pasinaudoti nauju Garliavos sporto ir kultūros centru, ten ir rengiame pirmenybes. Suprantame, jog tokiose sporto šakose žiūrovų daug nebūna, tačiau bandysime užauginti savo palaikymo komandas, kad sportininkai atsivežtų ir šeimos narius, ir draugus. Taip po truputį graplingas augins savo žiūrovą“, - atviravo K.Smirnovas.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder