Į Klaipėdą sugužės stipriausi Lietuvos vyrai ir moterys

Į Klaipėdą sugužės stipriausi Lietuvos vyrai ir moterys

Penktadienį nuo 10 val. Klaipėdos sunkiosios atletikos sporto centre (Sportininkų g. 46) į kovas stos geriausi mūsų šalies sunkiaatlečiai vyrai ir moterys - vyks Lietuvos sunkiosios atletikos atskirų veiksmų čempionatas. Į Klaipėdą sugužės arti 100 įvairių Lietuvos miestų stipruolių.

Tarp dalyvių bus ir šio mėnesio viduryje iš Ašchabado (Turkmėnistanas) vykusio pasaulio suaugusiųjų čempionato grįžę Lietuvos rinktinės nariai - Sergejus Lichovojus, Irmantas Kačinskas, Arnas Šidiškis, Laurynas Antanaitis ir Tomas Ličinchai.

Grįžta mūsų rekordininkas

"Kai kurie mūsų lyderiai po pasaulio čempionato ilsisi, tad rekordų šalies pirmenybėse jie nesieks", - teigė Lietuvos sunkiosios atletikos rinktinės treneris Bronislavas Vyšniauskas.

Šįkart varžybose nedalyvaus triskart Europos vicečempionas 25-erių Žygimantas Stanulis, tačiau žiūrovai išvys po kelerių metų pertraukos į didįjį sportą po ligos sugrįžusį šalies rekordininką 38-erių klaipėdietį Donatą Anuškevičių, taip pat po pertraukos dalyvauti varžybose ketina ir mūsų sunkiasvoris, Klaipėdos "Viesulo" sporto centro sunkiosios atletikos treneris Vincas Šlevinskis.[CITATA]

"Tai tik keli vyresnio amžiaus sunkiaatlečiai. Peržvelgus kelerių metų dalyvių amžių, matyti, kad Lietuvos čempionate dalyvaujantys sunkiaatlečiai jaunėja. Anksčiau dalyvių amžiaus vidurkis buvo 23-24 metai, o dabar vidurkis - 19-20 metų. Jaunimas vis dažniau ryžtasi pasigalynėti su vyrais", - akcentavo B. Vyšniauskas.

Trenerio pasiteiravus, kokia situacija yra dėl olimpinio prizininko ir Europos čempiono Aurimo Didžbalio, kuris yra suspenduotas ir varžybose kol kas dalyvauti negali, B. Vyšniauskas atsakė: "Nekantriai laukiame Tarptautinės sunkiosios atletikos federacijos (IWF) verdikto. Spalio 18 dieną Budapešte (Vengrija) įvyko Aurimo Didžbalio bylos nagrinėjimas dėl užterštų maisto papildų vartojimo. Sunkiosios atletikos federacija pateikė visus įrodymus, kad nėra A. Didžbalio kaltės ar neatsargumo. Tikimės teigiamo sprendimo."

Aplenkė 34 šalis

Prieš porą savaičių Lietuvos sunkiaatlečių rinktinė Turkmėnistane tarp 73 šalių komandinėje įskaitoje užėmė 39 vietą.

"Iš viso mūsų sportininkų planetos pirmenybėse dalyvavo šeši, o yra dešimt svorio kategorijų. Kitų šalių atstovų, kurie rinko taškus savo komandai, buvo ir daugiau, tačiau, nepaisydami to, mes sugebėjome aplenkti daug galingų valstybių, tarp kurių - Prancūzija, Anglija, Izraelis, Rumunija, Vengrija, Azerbaidžanas, Moldova ir kitos", - sakė B. Vyšniauskas.

Lietuvos sunkiosios atletikos tėvu vadinamas treneris akcentavo tai, kad yra vis sudėtingiau Lietuvoje išsaugoti suaugusius sportininkus.

"Su šia problema susiduria daugelis mūsų šalies sporto šakų. Kol atletai studijuoja universitetuose, tol dar sportuoja, o vėliau pradeda ieškotis darbo ir jau yra labai sudėtinga suderinti profesionalų sportą ir darbą. Pakankamas sportininkų stipendijas gauna toli gražu ne visi. Reikia tapti pasaulio ar Europos prizininku, kad gautum gana solidžią stipendiją, o iki tol reikia išties išlieti daug prakaito. Ne visi suaugę sportininkai, nors ir talentingi, yra tokie kantrūs ir pasiryžę be atlygio plušėti kelerius metus. Sako: geriau aš eisiu dirbti ir užsidirbsiu pinigų, man juk reikia gyventi, kurti ir išlaikyti šeimą. Jie yra teisūs, negalime jų smerkti. Reikia tai keisti politiniu lygiu, nes valstybė taip praranda gerus sportininkus, gal net ateities olimpinius prizininkus. Reikia kažkaip juos motyvuoti, skatinti stipendijomis", - savo pastebėjimais pasidalijo B. Vyšniauskas.

Jis akcentavo ir tai, kad jau kelerius metus Lietuvos sunkiaatlečiai Europos ar pasaulio čempionatų vienose ar kitose amžiaus grupėse iškovoja medalius.

"Dirbame kryptingai, auginamės jaunąją kartą. Turime kelis lyderius, jaunimas siekia į juos lygiuotis ir tai duoda rezultatų", - pabrėžė B. Vyšniauskas.

Prieš kelias dienas Lietuvos sunkiosios atletikos federaciją pasiekė geros žinios: net penkiems mūsų šalies atstovams suteiktos Tarptautinės sunkiosios atletikos federacijos (IWF) teisėjų kategorijos. Jomis nuo šiol džiaugtis gali ir užsienio šalies čempionatuose ir turnyruose teisėjauti gali Vytautas Stašinskas, Vincas Šlevinskis (abu - iš Klaipėdos), Jonas Nevecka (Alytus), Modestas Šimkus (Telšiai) ir Kęstutis Kalunda (Panevėžys).

Sidebar placeholder