Ispanijos „La Liga“ skaičiuoja, kaip išvengti milijardinio nuostolio

Ispanijos „La Liga“ skaičiuoja, kaip išvengti milijardinio nuostolio

Ispanijos futbolo čempionato „La Liga“ prezidentas Javieras Tebasas planuoja užbaigti sezoną penkiais etapais.

„Jei klubas atsisakys žaisti, o valdžios institucijos sakys, kad viskas gerai, jam bus įskaitytas pralaimėjimas.

Pirmasis etapas yra kalendoriaus pratęsimas, kad galėtume grįžti, treniruotis ir žaisti. Šį momentą reikėjo planuoti su UEFA ir kitomis Europos lygomis.

Vokietijoje jau kelias dienas treniruojamasi ir, pagal prognozes, čempionatas bus atnaujintas gegužės mėnesį.

Kai susidėliosime tvarkaraštį, prasidės antrasis etapas, t. y. vertinsime nuostolius. Mes apskaičiavome, kad netektume milijardo eurų, jei nebaigtume sezono. Jei žaisime tuščiose tribūnose, prarasime 300 mln. eurų.

Trečias žingsnis – numanyti, kada ir kaip grįžti į treniruotes. Tai ypatinga tema, nes futbolas yra kontaktinė sporto šaka. Visi klubai turi veikti kartu. Jei kas nors nesilaikys protokolo ir padarys klaidą, o žaidėjai užsikrės, tai turės įtakos visiems.

Ketvirtasis etapas - kaip žaisime be žiūrovų. Čia reikia nuspręsti, kada komandos išvyksta, kur apsistoja, kiek žmonių leidžiama į stadionus.

Turėsime sėsti prie derybų stalo su televizijos kompanijomis, kad susitartume dėl skaičių. Mes kalbame apie 500 mln. eurų nuostolį, jei neatnaujinsime sezono.

Žaidžiant be žiūrovų nuostoliai būtų mažesni, tačiau nuostolių neišvengsime, nes dalį savo teisių parduodame barams, kur žmonės negalės žiūrėti futbolo. Transliuotojai praras apie 39 mln. eurų.

Penktame etape planuojama, kas bus kitą sezoną. Labai tikėtina, kad iki gruodžio žaisime be žiūrovų.

Tuo pat metu esu įsitikinęs, kad baigsime sezoną ir turėsime galimybę kitą sezoną pradėti ir baigti laiku “, - vaizdo konferencijos metu sakė J. Tebasas.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder