Jaunieji Lietuvos krepšininkai - pasaulio čempionai!

Lietuvos jaunių (iki 19 metų) vaikinų krepšinio rinktinė Latvijoje vykstančio pasaulio čempionato finale sekmadienį 85:67 (18:13, 21:19, 23:15, 23:20) nugalėjo Serbijos krepšininkus ir pirmą kartą šalies istorijoje iškovojo planetos jaunių čempionato aukso medalius.

Lietuvos rinktinė į pasaulio jaunių čempionato finalą iškopė antrą kartą. 2003 metais mūsiškiai pelnė planetos pirmenybių sidabro medalius.

Kazio Maksvyčio treniruojamoje mūsų šalies komandoje nesulaikomas buvo Jonas Valančiūnas. Jo sąskaitoje - net 36 taškai, 8 atkovoti kamuoliai, 3 blokuoti metimai ir 9 išprovokuotos varžovų pražangos. Edgaras Ulanovas pelnė 12 taškų, Vytenis Čižauskas ir Arnas Butkevičius - po 9.

Serbijos komandoje Djordje Drenovacas pelnė 14 taškų, Bogdanas Bogdanovičius - 13, Aleksandras Cvetkovičius ir Bogičius Vujoševičius - po 11.

Audringai Rygos areną užpildžiusių mūsų šalies krepšinio sirgalių palaikomi lietuviai nuo pat susitikimo pradžios išsiveržė į priekį, tačiau Serbijos krepšininkai neleido jiems įgyti solidesnio pranašumo. Mūsiškiai pirmavo 9:5, 13:9, 15:11, o po 10 žaidimo minučių turėjo penkių taškų persvarą 18:13.

Antrajame ketvirtyje mūsiškių persvara buvo padidėjusi iki devynių taškų 22:13, bet serbai ėmė artėti ir, likus šiek tiek mažiau nei 2 min. iki ilgosios pertraukos, skirtumas sumažėjo iki minimumo 32:31. Tada Lietuvos krepšininkai pelnė penkis taškus be atsako (37:31), o pasibaigus pirmajai rungtynių pusei turėjo septynių taškų pranašumą 39:32.

Trečiojo kėlinio pradžioje lietuviai padidino persvarą iki devynių taškų 41:32, tačiau, įpusėjus ketvirčiui, serbai išlygino rezultatą 44:44. Po serbų pražangos prieš J. Valančiūną vienas iš varžovų krepšininkų "užsidirbo" techninę pražangą ir Lietuvos rinktinės vidurio puolėjas pataikė tris baudų metimus iš keturių bei sugrąžino trijų taškų pranašumą 47:44. Netrukus dar du taškus į lietuvių sąskaitą įrašė abi "baudas" pataikęs Arnas Butkevičius (49:44). Serbai pataikė iš toli ir priartėjo 47:49, tačiau mūsiškiai spurtavo net 13:0 ir prieš lemiamą ketvirtį pirmavo 62:47.

Prasidėjus ketvirtajam kėliniui, Serbijos krepšininkai sumažino skirtumą iki 11 taškų 51:62, bet mūsiškiai laimėjo atkarpą 8:2 ir atitrūko 70:52, o, likus žaisti šiek tiek daugiau nei 4 min., padidino skirtumą iki 20 taškų palaidodami varžovų viltis pakovoti dėl pergalės.

Pasaulio čempionato bronzos medalius iškovojo Rusijos rinktinė. Ji rungtynėse dėl trečiosios vietos 77:72 (19:19, 16:21, 15:13, 27:19) įveikė Argentinos krepšininkus.