Klaipėdiečiui - dešimtasis Europos čempiono titulas

Klaipėdiečiui - dešimtasis Europos čempiono titulas

78-erių klaipėdietis Albinas Nausėda nesiliauja garsinęs Lietuvos vardo tarptautinėse varžybose - jis tapo Anglijoje vykusio Europos senjorų sunkiosios atletikos čempionato nugalėtoju. Iš viso varžybose dalyvavo bemaž pusė tūkstančio įvairių šalių sunkiaatlečių.

A. Nausėda triumfavo tarp svorio iki 56 kg 75-79 metų atletų.

Jis šįkart rovimo veiksmu iškėlė 40 kg ir išstūmė 55 kg štangą.

Tai jau dešimtasis sunkiaatlečio Europos čempionato aukso medalis.

Klaipėdiečiui priklauso dabartinis senjorų stūmimo rungties pasaulio rekordas - 61 kg, o asmeninis rovimo rekordas - 45 kg.

A. Nausėda nuolat skina laurus svarbiausiose veteranų sunkiosios atletikos čempionatuose - jis net aštuonis kartus yra tapęs pasaulio veteranų čempionu.

Praeityje garsus Lietuvos sunkiaatletis, bemaž 20 kartų šalies čempionas A. Nausėda - vienas tų, kuriems sportas, nepaisant amžiaus, lieka pagrindinis gyvenimo variklis.

Prieš daugiau nei dešimtmetį į Didžiąją Britaniją uždarbiauti išvykęs klaipėdietis neužmiršo sporto, kuriam jau paaukojo per 50 savo gyvenimo metų, ir vos įsitvirtinęs - gavęs darbą - ėmė dairytis salės, kurioje galėtų sportuoti, o nemažą dalį uždarbio išleidžia kelionėms po įvairiausias varžybas.

Jis yra daugkartinis Europos ir pasaulio čempionas bei pasaulio senjorų sporto žaidynių, vadinamųjų veteranų olimpiadų, nugalėtojas.

A. Nausėda štangą pradėjo kilnoti 1960 metais, kai jam buvo 23 metai. O 1961 metais jau pasiekė du Lietuvos rekordus - išrovė 75 kg ir išstūmė 95 kg. Ne kartą gerino pasaulio rekordus.

"Albinas Nausėda - gyva sporto legenda. Džiaugiamės, kad sporto pasaulyje jis įnešė naujų gairių", - kalbėjo Lietuvos sunkiosios atletikos rinktinės treneris Bronislavas Vyšniauskas.

Pats A. Nausėda sakė, kad Klaipėdoje bus iki rugsėjo mėnesio vidurio, o vėliau vėl vyks į Angliją uždarbiauti.

"Kelionės į varžybas kainuoja daug lėšų, tad jei ne darbas Anglijoje, neturėčiau galimybių atstovauti Lietuvai užsienio šalių varžybose. Būtų gerai, kad atsirastų gerų žmonių ar verslininkų, kurie bent finansuotų keliones į varžybas. Juk ginu Lietuvos vardą", - aiškino A. Nausėda.

Sportininkas pabrėžė, kad dar svarsto, kuriose iš dviejų svarbių varžybų dalyvauti šiais metais: ar rugsėjo 12 dieną Laplandijoje pasaulio čempionate, ar spalio 10 dieną Nicoje Europos žaidynėse.

"Abejose varžybose dalyvauti negaliu: neturiu nei finansinių galimybių, nei tiek jėgų. Pasaulio ir Europos čempiono titulus savo kolekcijoje turiu, o Europos žaidynių nugalėtoju dar nesu tapęs. Norėtųsi šio titulo", - pabrėžė sunkiaatletis.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder