Klaipėdoje - Baltijos šalių pirmenybės
Klaipėdoje - Baltijos šalių pirmenybės

Kovo 6-7 dienomis (šeštadienį ir sekmadienį) į Klaipėdą sugužės geriausi Baltijos šalių - Lietuvos, Latvijos ir Estijos - plaukikai. 50 m Klaipėdos baseine vyks Baltijos šalių plaukimo čempionatas. Tarp Lietuvos rinktinės narių bus ir klaipėdiečių.

Šįkart minėtų šalių plaukikai dvi dienas varžysis trijose grupėse: jaunių (mergaitės, gimusios 2006 metais ir vėliau, berniukai, gimę 2005 metais ir vėliau), jaunimo (merginos, gimusios 2004-2005 metais, ir vaikinai, gimę 2003-2004 metais) ir absoliučioje (visi pagal geriausius rezultatus).

Čempionatas įtrauktas į Tarptautinės vandens sporto šakų federacijos (FINA) oficialų varžybų kalendorių, todėl jame dalyvausiantys plaukikai galės vykdyti normatyvus ir į Tokijo vasaros olimpines žaidynes.

Į Lietuvos pagrindinę komandą pakviesti plaukikai, kurie nuo 2020 m. gruodžio 15 d. iki 2021 m. vasario 20 d. olimpinėse plaukimo rungtyse surinko daugiau kaip 700 FINA reitingo taškų.

Šiame sąraše yra vienintelė klaipėdietė - Paulina Pekūnaitė (709 taškai). Nugara plaukianti sportininkė pastaraisiais metais mokosi ir treniruojasi Panevėžio sporto gimnazijoje.

Lietuvos jaunimo rinktinėje - keturi klaipėdiečiai, savo sąskaitose turintys daugiau kaip 650 FINA reitingo taškų. Vaikinų grupėje varžysis "Gintaro" sporto centro auklėtiniai Edvinas Česnakas (754), Danielis Kvederis (727), Nojus Skirutis (697) ir pastaruoju metu Panevėžio sporto gimnazijoje besimokantis klaipėdietis Martinas Tretjakas (686). "Gintaro" sporto centro auklėtinę Aistę Slatkevičiūtę, neturinčią reikiamo taškų kiekio, į Lietuvos komandą pakvietė rinktinės trenerių štabas, kuriame yra ir specialistė iš Klaipėdos Jandra Bogužienė.

Į jauniausių dalyvių grupę pakviesti sportininkai, atrankos laikotarpiu vykusiose įskaitinėse varžybose pasiekę du geriausius rezultatus.

Šio amžiaus Lietuvos komandoje taip pat keturi klaipėdiečiai: Daniilas Žučkovas, Karolis Olišauskas, Evaldas Babakinas ir Aušrinė Bakutytė.

Jaunių rinktinės trenerių štabe yra ir "Gintaro" sporto centro atstovė Diana Sadauskienė.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder