Klaipėdos irkluotojai pradėjo sezoną
Klaipėdos irkluotojai pradėjo sezoną

Netoli Drevernos, kaimo turizmo sodyboje "Strykis", vyko septintoji Karaliaus Vilhelmo irklavimo regata ir Lietuvos irklavimo federacijos taurės pirmas etapas. Tarp nugalėtojų ir prizininkų - būrys klaipėdiečių.

Tai buvo pirmasis jėgų patikrinimas ant vandens Lietuvos irkluotojams po žiemos darbo bendro fizinio pasirengimo salėse, plaukimo baseinuose ir kroso takeliuose. Regatoje dalyvavo per 100 dalyvių iš 6 Lietuvos miestų.

Senos tradicijos

Irkluotojai varžėsi vienviečių, dviviečių valčių klasėse 6000 metrų distancijoje.

Varžybas organizavo viešoji įstaiga Klaipėdos irklavimo centras.

Istorinės irkluotojų varžybos Karaliaus Vilhelmo kanale buvo vykdomos klaipėdiečių klubų "Santara" ir "Neptūnas" iki Antrojo pasaulinio karo pradžios,o vėliau, panaikinus klubus, buvo nutrauktos.

2011 metais Klaipėdos irklavimo centras atkūrė Karaliaus Vilhelmo kanalo regatą. Lietuvos irkluotojų dėmesys šioms varžyboms yra ypatingas, kadangi lenktyniauti prancūzų belaisvių iškastame tiesiame kaip styga kanale, kuriame vėją sustabdo miško medžiai ir supa graži gamta, yra didžiulis malonumas. Kiekvienais metais bebrų suverstus medžius į irklavimo kanalo trasą pavyksta išvalyti su Priekulės seniūnės Daivos Bliūdžiuvienės ir girininko Arūno Samoškos pagalba.

Klaipėdiečių medaliai

Jaunių vaikinų dviviečių varžybose dvi pirmąsias vietas iškovojo klaipėdiečių įgulos: nepralenkiami buvo Rokas Bendžius ir Aras Mikelionis (Klaipėda), antrąją vietą iškovojo Jogaila Tervydis ir Benas Volkovas (Klaipėda).

Vyrų dviviečių valčių klasėje sidabrą iškovojo daugkartiniai Lietuvos čempionai Dovydas Balsys ir Tautvydas Vaitkūnas.

Pirmi finišą pasiekė 2017 metų pasaulio jaunimo čempionato antros vietos laimėtojai Povilas Stankūnas ir Giedrius Bieliauskas.

Vienviečių valčių klasėje tarp 19 vyrų komandų klaipėdietis Tomas Plauška finišavo trečias. Jaunių grupėje bronzos medalį iškovojo mūsų miesto atstovas Ramūnas Razma.

Porines dvivietes irklavę jauniai klaipėdiečiai Ignas Ermakovius ir Domantas Krasauskas buvo greičiausi, o Linas Babarskas ir Ignas Urbonas liko antri.

Šioje regatoje dalyvavo ir parairkluotojas Augustas Navickas. Jis 6 000 m įveikė per 38 min. 10,98 sek.

Meistrų vyrų porinių dviviečių valčių klasėje pirmąją vietą iškovojo klaipėdiečiai Darius Raišutis ir Linas Lukauskas. Meistrų moterų porinių dviviečių valčių klasėje pirmos finišavo klaipėdietės Vita Rimkienė ir Vida Stačkutė-Šatienė.

Klaipėdos sportininkus šioms varžyboms ruošė Klaipėdos irklavimo centro treneriai: Tadas Katliorius, Liudvikas Mileška, Valdas Varašinskas, Tomas Plauška, Vygantas Viršilas ir Tautvydas Vaitkūnas.

Varžybų dalyvius sveikino ir nugalėtojus bei prizininkus apdovanojo Lietuvos irklavimo federacijos prezidentas Dainius Pavilionis, Klaipėdos irklavimo centro direktorius Liudvikas Mileška bei Klaipėdos miesto vicemerė Judita Simonavičiūtė.

Artimiausios irklavimo varžybos Klaipėdoje vyks gegužės 19 d. vandens sporto šakų festivalio metu, kurio organizatorius yra Klaipėdos irklavimo centras.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder