Leonelio Mesio fenomenas: nepalaužiamas genijus

Leonelio Mesio fenomenas: nepalaužiamas genijus

Geriausiu pasaulio futbolininku tituluojamas argentinietis Lionelis Mesis (Lionel Messi) ir vėl sulaukė išskirtinio pasaulinės sporto žiniasklaidos dėmesio. Jau antrą kartą šį sezoną visus futbolo mėgėjus „gąsdina“ traumą patyrusios „FC Barcelona“ žvaigždės vaizdas.

Netikėtas posūkis

Praėjusį antradienį Paryžiaus „Park des Princes“ stadione vykusių „Paris Saint Germain“ ir „FC Barcelona“ UEFA Čempionų lygos pirmųjų ketvirtfinalio etapo rungtynių žiūrovai tapo išskirtinio įvykio liudininkais. Pirmojo kėlinio pabaigoje tiksliu smūgiu nuginklavęs PSG vartininką Salvatorę Sirigą (Salvatore Sirigu) L. Mesis pelnė 8-ą įvartį Čempionų lygos varžybose. Kartu tai buvo ir 57-as futbolininko įvartis šį sezoną. Tačiau paskutinėmis pirmojo kėlinio minutėmis žiūrovai negalėjo atitraukti akių nuo L.Mesio ne dėl jo veiksmų futbolo aikštėje.

Pirmojo rungtynių su PSG kėlinio pabaigą L. Mesis praleido kaip niekada ramiai. Jis paprasčiausiai stovėjo aikštės viduryje ir stebėjo kamuolį gainiojančius komandos draugus. Antro kėlinio pradžioje jis sugrįžo į stadioną, bet įsitaisė neįprastoje vietoje - ant atsarginių žaidėjų suolelio. Neįtikėtina, bet faktas - pirmą kartą nuo 2006 m. vasario 5 d. L. Mesis buvo pakeistas po pirmojo kėlinio.

Šis vaizdas gal ir nebuvo toks sukrečiantis, kaip matytas 2012 m. gruodžio 5-ąją, kai mačo su Lisabonos „Benfica“ pabaigoje L. Mesis susidūrė su vartininku ir buvo išneštas iš aikštės neštuvais, bet vis tiek privertė sunerimti futbolo mėgėjus.

Ramybės oazė

Jau antradienį vakare Ispanijos žiniasklaidoje pasirodė informacija, kad dėl dešinės kojos pakinklinės sausgyslės patempimo L. Mesis turės ilsėtis net 6 savaites. Vis dėlto atlikus išsamius tyrimus paaiškėjo, kad padėtis nėra tokia dramatiška. „Barcelona“ klubo atstovai trečiadienį patvirtino, kad L. Mesis tikrai patyrė pakinklinės sausgyslės traumą ir tikrai praleis rytojaus Ispanijos čempionato rungtynes su „Mallorca“ ekipa. Taip pat neatmetama galimybė, kad argentiniečio nebus ir šį trečiadienį Barselonoje vyksiančiose atsakomosiose UEFA Čempionų lygos ketvirtfinalio rungtynėse su Paryžiaus PSG klubu.

Pats L. Mesis socialinio tinklalapio „Facebook“ paskyroje teigė, kad trauma nėra rimta, ir patikino, jog artimiausiu metu planuoja grįžti į komandą. Taip pat palinkėjo kuo greičiau pasveikti kitam mače su PSG nukentėjusiam futbolininkui komandos draugui Chavjerui Maskeranui (Javier Mascherano). Pastarasis dėl dešinės kojos kelio raiščių pažeidimo ilsėsis nuo 6 iki 8 savaičių. Šiame kontekste galima teigti, kad L.Mesis atsipirko tik lengvu išgąsčiu.

Atgal į praeitį

Net jei L. Mesio patirta trauma ir nėra labai sudėtinga, pats jos faktas priminė, kad pastaruosius ketverius metus pasaulio futbolo aikštėse karaliaujantis argentinietis yra tik žmogus. Nuo 2008 m. rudens L. Mesis dalyvavo beveik visose savo klubo ir rinktinės rungtynėse. Ir ne šiaip dalyvavo, o kiekvieną sezoną stebino vis didesniu rezultatyvių smūgių ir perdavimų derliumi. Nors stabdydami jo prasiveržimus varžovai nesidrovi pažeisti taisyklių, L. Mesis iki šiol demonstravo sunkiai suvokiamą sugebėjimą išvengti traumų. Tačiau pačioje karjeros pradžioje nuolat pasikartojantys pakinklinių sausgyslių ir šlaunies užpakalinės raumenų grupės sužeidimai nuodijo futbolininko gyvenimą.

Bene rimčiausią traumą argentinietis patyrė prieš penkerius metus. 2008 m. kovo 4 d. atsakomosiose Čempionų lygos ketvirtfinalio rungtynėse su Glazgo „Celtic“ ekipa L. Mesis be jokio kontakto su varžovais pasitempė kairės kojos šlaunies raumenį. Dėl šios traumos argentinietis buvo priverstas net 6 savaites nežaisti. Beje, tai buvo net septinta per kelerius metus patirta panaši trauma - ir ketvirtas kartas, kai buvo pažeistas būtent kairės kojos šlaunies užpakalinis raumuo.

Nieko gero nežadanti tendencija pasikeitė, kai „FC Barcelona“ trenerio postą užėmė Chosepas Gvardiola (Josep Guardiola). Tarsi pamojus stebuklinga lazdele, naujojo stratego vadovaujama komanda pradėjo skinti pergales ne tik savo šalyje, bet ir tarptautinėje arenoje, o L. Mesis įsitvirtino geriausių pasaulio futbolininkų sąrašo viršūnėje. Vis dėlto, Ispanijos futbolo žurnalisto Beno Heivardo (Ben Hayward) teigimu, nei burtininko galių, nei stebuklingos lazdelės Ch. Gvardiola neturėjo. Fantastišką L. Mesio pakilimą nulėmė ilgalaikis, kruopštus ir nuoseklus futbolininko darbas su komandos fizinio parengimo specialistais ir medikais, bei atsakingas požiūris į poilsį bei mitybą.

Ch. Gvardiolos įtaka

Tiesa, pirmasis Ch. Gvardiolos sprendimas atėjus į pagrindinę „FC Barcelona“ komandą tiesiogiai su L. Mesiu nebuvo susijęs. Treneris prieš 2008-2009 m. sezoną nusprendė išardyti brazilišką Katalonijos klubo diasporą. Taip baigėsi tuometinių „Barcelona“ sirgalių numylėtinių - Ronaldinjo (Ronaldinho) ir Deko (Deco) - karjera legendiniame klube. Kartu su jais komandą paliko ir Edmilsonas (Edmilson), Tiagas Mota (Thiago Motta) bei Džulianas Beletis (Julian Belletti). O kartu su jais dingo ir siautulingo naktinio gyvenimo romantika, kitados smarkiai viliojusi ir sparčiai bręstantį L. Mesį.

Likęs be malonios brazilų draugijos L. Mesis galėjo visą dėmesį ir jėgas skirti tik futbolui. Tiesa, ir jam teko pasikeisti. Iki lemtingo susitikimo su Ch. Gvardiola jaunasis argentinietis dažnai mėgavosi kaloringais savo šalies patiekalais, neatsisakydamas ne tik mėsos, bet ir įvairiausių saldumynų. Naujasis komandos strategas įtikino L. Mesį pakeisti maitinimosi įpročius. Futbolininkui buvo sudarytas specialus mitybos racionas, kuriame netrūko daržovių, žuvies, taip pat būtinų vitaminų bei mineralų. Beje, L. Mesis nebuvo vienišas kovotojas už teisingą mitybą - kiekvienas „Barcelona“ ekipos futbolininkas privalėjo atitinkamai prisitaikyti prie Ch. Gvardiolos nurodymų. Naujajam strategui taip pat pavyko įtikinti auklėtinį, kad naktis reikia skirti visaverčiam poilsiui, siekiant kuo greičiau atsigauti po treniruočių ir rungtynių. Be abejo, didelis L. Mesio žaidimo kokybės pokytis priklausė ne tik nuo maisto ir poilsio.

Ch. Gvardiolai reikalaujant jaunasis futbolininkas turėjo ypatingą dėmesį skirti fiziniam pasirengimui. Nuo to laiko „Barcelona“ ekipos fizinio parengimo specialistas Chuanchas Brau (Juanjo Brau) tapo geriausiu L. Mesio draugu - ne tik futbolo aikštėje, bet ir už jos ribų. Prieš kiekvieną treniruotę jie atlikdavo specialią 45 min. trukmės mankštą, o po treniruotės dar pusvalandį skirdavo įvairiems tempimo pratimams.

Nuoseklus darbas treniruotėse teigiamai paveikė ir L. Mesio žaidimą. Per Ch. Gvardiolos erą argentinietis kiekvieną sezoną „Barcelona“ gretose sužaisdavo vis daugiau rungtynių - ir pelnydavo vis daugiau įvarčių. Svarbiausia, kad jis pamiršo ir apie raumenų traumas. Paskutinį kartą dėl raumens patempimo L. Mesis rungtynes praleido 2009 m. lapkritį. Iki rungtynių su PSG argentinietis demonstravo fenomenalų atsparumą traumoms. „Tai tikrai nėra kažkoks stebuklas. Daugybė žmonių kiekvieną dieną padeda L. Mesiui treniruotis, paruošia tinkamą maistą ar kartu leidžia laisvalaikį, - teigė asmeniniu futbolininko fizinio rengimo treneriu tapęs Ch. Brau. - Tai yra mūsų ilgalaikio projekto dalis ir visi suprantame, kad nuo to priklauso ne tik paties futbolininko, bet ir klubo gerovė“.

Todėl vargu ar kas nustebs, jei šį trečiadienį L. Mesis ir vėl pasirodys aikštėje. Ir žais taip, lyg jokios traumos niekada ir nebuvo. Juk praėjus keturioms dienos nuo rungtynių su „Benfica“ argentinietis ne tik žaidė Ispanijos čempionate, bet ir pelnė du įvarčius į „Real Betis“ vartus.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder