"Lietuvos rytas" pralaimėjo "Montepaschi" krepšininkams

Vyrų krepšinio klubų Eurolygos antrojo turo rungtynėse C grupėje trečiadienį Lietuvos čempionas Vilniaus "Lietuvos rytas" namuose po atkaklios kovos 75:79 (21:15, 18:24, 19:21, 17:19) nusileido Italijos čempionei Sienos "Montepaschi" ekipai, kuriai atstovauja Rimantas Kaukėnas ir Kšištofas Lavrinovičius.

Antrąją nesėkmę patyrusiam "Lietuvos rytui" Milkas Bjelica pelnė 18 taškų, Kenanas Bairamovičius (Kenan Bajramovič, 12 atk. kam.) - 14, Jonas Valančiūnas ir Chalidas el Aminas (Khalid El Amin) - po 11.

Antrąją pergalę iškovojusioje Sienos ekipoje R. Kaukėnas surinko 16 taškų, Bo Makeilebas (Bo McCalebb) - 14, K. Lavrinovičius - 13, Milovanas Rakovičius ir Deividas Mosas (David Moss) - po 10.

Rungtynių pradžioje vyko apylygė kova. Įpusėjus pirmajam kėliniui, vilniečiai pirmavo 11:9, bet tada pelnė keturis taškus iš eilės ir nutolo 15:9, o 9-ąją min. padidino savo pranašumą iki aštuonių taškų 19:11. Iki ketvirčio pabaigos svečiai sumažino atsilikimą iki šešių taškų 15:21.

Antrojo kėlinio pradžioje "Lietuvos ryto" persvara tapo dviženklė 25:15, tačiau "Montepaschi" komanda spurtavo 7:0 ir sumažino skirtumą iki trijų taškų 22:25. Vilniaus klubas vėl šiek tiek nutolo 29:22, 33:25, bet du tritaškius iš eilės pataikę svečiai priartėjo iki dviejų taškų 31:33, o, prasidėjus paskutinei ketvirčio minutei, išlygino rezultatą 37:37. Per likusį laiką komandos apsikeitė rezultatyviomis atakomis ir išėjo ilsėtis rezultatui esant 39:39.

Trečiajame kėlinyje kova vyko taškas į tašką. Paskutinę ketvirčio minutę svečiai buvo įgiję keturių taškų pranašumą 60:56, bet Igoris Miloševičius sumažino skirtumą per pusę 58:60.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje iš toli pataikęs M. Bjelica persvėrė rezultatą "Lietuvos ryto" naudai 61:60, tačiau "Montepaschi" spurtavo 6:0 ir įgijo penkių taškų persvarą 66:61. Šeimininkai sumažino atsilikimą iki minimumo 65:66. Priešpaskutinę mačo minutę Sienos komanda nutolo keturiais taškais 73:69. K. Bairamovičius sumažino skirtumą iki dviejų taškų, bet K. Lavrinovičius sugrąžino Italijos čempionams keturių taškų pranašumą 75:71. Martynas Gecevičius pataikė iš toli, tačiau šeimininkai neapsigynė ir, likus 8 sek., B. Makeilebas rezultatyviai užbaigė greitą svečių ataką. Ch. el Aminas pataikė abu baudos metimus, bet "Montepaschi" pergalę įtvirtino nuo baudų metimo linijos taikliai metęs D. Mosas.

Kitas Eurolygos rungtynes "Lietuvos rytas" žais lapkričio 4 dieną išvykoje su "Cholet Basket" (Prancūzija) krepšininkais.