Nuoskaudos tęsiasi: pamiršti didvyriai

Nuoskaudos tęsiasi: pamiršti didvyriai

76-erių klaipėdietis Albinas Nausėda toliau džiugina savo pergalėmis - jis tapo Panevėžyje vykusio Lietuvos senjorų sunkiosios atletikos čempionato nugalėtoju.

Klaipėdietis triumfavo tarp svorio iki 56 kg, 75-79 metų atletų.

Jam priklauso dabartinis senjorų stūmimo rungties pasaulio rekordas - 61 kg, o asmeninis rovimo rekordas - 45 kg.

Praeityje garsus Lietuvos sunkiaatletis, bemaž 20 kartų šalies čempionas A. Nausėda - vienas tų, kuriems sportas, nepaisant amžiaus, lieka pagrindiniu gyvenimo varikliu.

Prieš maždaug dešimtmetį į Didžiąją Britaniją uždarbiauti išvykęs klaipėdietis neužmiršo sporto, kuriam jau paaukojo per 50 savo gyvenimo metų, ir vos įsitvirtinęs - gavęs darbą - ėmė dairytis salės, kurioje galėtų sportuoti, o nemažą dalį uždarbio išleidžia kelionėms po įvairiausias varžybas.

Jis yra daugkartinis Europos ir pasaulio čempionas bei Pasaulio senjorų sporto žaidynių, vadinamųjų veteranų olimpiadų, nugalėtojas. Pastarąjį titulą jis apgynė ir šiemet Italijoje bei taip pat šiemet tarp pasaulio meistrų tapo čempionu.

Tačiau sportininkas liko nustebęs, kad niekas iš Klaipėdos valdžios atstovų nepakvietė jo į neseniai vykusį geriausių Klaipėdos sportininkų pagerbimo vakarą.

"Pernai buvau pakviestas, o šiemet mane pamiršo. Negi jiems nėra svarbūs pasauliniai titulai? Juk ginu ne kokios kitos valstybės, o Lietuvos garbę, atstovauju Klaipėdos miestui", - neslėpdamas nuoskaudos kalbėjo A. Nausėda.

A. Nausėda štangą pradėjo kilnoti 1960 metais, kai jam buvo 23 metai. O 1961 metais jau pasiekė du Lietuvos rekordus - išrovė 75 kg ir išstūmė 95 kg. Ne kartą gerino pasaulio rekordus.

Jis pastarąjį dešimtmetį dirbo Anglijos konditerijos fabrike, tačiau neseniai grįžo į Lietuvą ir gali būti, kad čia liks visam laikui.

"Albinas Nausėda - gyva sporto legenda. Džiaugiamės, kad sporto pasaulyje jis įnešė naujų gairių", - kalbėjo Lietuvos sunkiosios atletikos rinktinės treneris Bronislavas Vyšniauskas.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder