R. Vitkus Klaipėdos sporto centre dirbo daugiau nei 20 metų. Jis už sporto darbus ne kartą buvo pagerbtas Kūno kultūros ir sporto departamente (KKSD) ir Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete (LTOK). Tarp svarbiausių R. Vitkaus apdovanojimų - LTOK Olimpinė žvaigždė (2004 m.) ir KKSD Sporto garbės kryžius (2006 m.).
Džiaugėsi olimpiečiais
"Klaipėdos sporto centras man buvo tarsi antrieji namai. Čia buvo suburtos visos uostamiesčio pajėgos - ir sportininkai, ir treneriai. Tai buvo viena pirmųjų šalyje įstaigų, kuri rūpinosi tiktai sportiniu meistriškumu. Jau po metų su socialinėmis garantijomis įsteigėme 25 sportininkų, kurie gaudavo minimalų atlyginimą, etatus", - prieš keletą metų žiniasklaidai širdį buvo atveręs R. Vitkus.
Klaipėdos sporto centras, vadovaujamas R. Vitkaus, anksčiau buvo pati didžiausia sporto įstaiga Klaipėdoje. Centre dar prieš mažiau nei dešimtmetį buvo populiarinama 14 sporto šakų, pratybas lankė daugiau kaip 1 000 sportininkų, juos ugdė 66 treneriai.
Šio centro sportininkai iškovojo skambių pergalių pasaulio ir Europos čempionatuose, o labiausiai R. Vitkų džiugino net olimpiniais čempionais galėję pasigirti dviratininkai, taip pat olimpiadoje ne kartą skambėję sunkiaatlečiai ir laisvųjų imtynių atstovai.
Visgi, 2014 metais dėl įgyvendintos Klaipėdos sporto pertvarkos nebeliko Klaipėdos sporto centro, nes jis buvo prijungtas prie "Viesulo" sporto centro. Taigi, R. Vitkui teko imtis kitos veiklos - jis tapo Olimpinės pamainos sportininkų ugdymo skyriaus vadovu. Po kelių metų buvo panaikintas ir šis skyrius, tačiau R. Vitkus visiškai nuo sporto neatsitraukė - prisidėjo prie "Žalgirio" sporto draugijos įvairių sporto renginių.
70-mečio nebesulaukė
Rimantas gimė Klaipėdos rajone, Priekulėje, kuri anksčiau garsėjo žirgų sporto entuziastais.
1966 m., baigęs aštuonias klases ir su tėvais atsikėlęs gyventi į Klaipėdą, R. Vitkus jautė jau didelį norą sportuoti.
"Klaipėda - dviratininkų miestas, dviračiu labai norėjau ir aš važinėti. Tačiau neleido tėvai. Užsirašiau į baidarių ir kanojų irklavimo sekciją. Tai buvo vienintelė sporto šaka, kurios pratybas lankiau. Tačiau irklavimo pratybose buvo visko - ir įvairių krosų, žaidimų, bendrasis fizinis pasirengimas, eidavome ir į sunkiosios atletikos salę", - dar 2011 metais savaitraščiui "Sportas" sakė R. Vitkus.
Baigus vidurinę mokyklą, Rimantui nekilo abejonių, kur stoti studijuoti. Tiktai į Kūno kultūros institutą. Pasirinko baidarių ir kanojų irklavimą, tai buvo antroji šios sporto šakos studentų laida. Institutas rengė jau ir sporto trenerius, Rimantas įgijo pedagogo ir sporto trenerio diplomą.
R. Vitkų treniravo žinomas irklavimo specialistas, vėliau tapęs Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo federacijos prezidentu, šviesaus atminimo Antanas Barisas. Didelio meistriškumo irkluotoju Rimantas netapo, nors per Lietuvos čempionatus, irkluodamas vienvietę baidarę, ir laimėdavo medalių. Klaipėdietis matė, kad iš sporto duonos nevalgys, netaps profesionalu.
Studijuodamas Rimantas pasisėmė daug žinių apie šią sporto šaką. Vėliau - tarnyba kariuomenėje. Po jos Rimantas sugrįžo į Klaipėdą ir pradėjo dirbti irklavimo treneriu. 1978 m. įkūrus miesto "Žalgirio" kompleksinę sporto mokyklą, jis buvo pakviestas dirbti mokymo dalies vedėjo pavaduotoju, o po mėnesio tapo šios mokyklos direktoriumi.
1982 m. prisidėjo ir visuomeninių pareigų: Rimantas buvo išrinktas miesto "Žalgirio" sporto draugijos pirmininku.
"Gavau gan didelį bagažą žinių, kurios pravertė dirbant treneriu. Organizatoriumi tikrai negimiau. Pats didžiausias stimulas tobulėti buvo bendravimas su žmonėmis. Baigus dirbti treneriu, prieš tampant mokyklos direktoriumi, labai naudingas man buvo trijų mėnesių laikotarpis, kai dirbau profesinio mokymo sistemos srityje. Ten buvo ypač puikus mokyklos direktorius, iš kurio gavau gerų bendravimo pamokų", - 2011 metais, tuomet dar švęsdamas 60-ąjį jubiliejų, "Sporto" žurnalistei Marytei Marcinkevičiūtei pasakojo R. Vitkus.
R. Vitkui už mažiau nei pusmečio, 2021 metų balandžio 4 dieną, būtų sukakę 70 metų. Deja, neatlaikė jo širdis - R. Vitkus mirė netikėtai trečiadienį ligoninėje.
Rašyti komentarą