Pajūrio derbyje susikaus "Atlantas" ir "Palanga"

Pajūrio derbyje susikaus "Atlantas" ir "Palanga"

Šiandien uostamiesčio centrinio stadiono dirbtinės dangos aikštėje 18 valandą vyks neeilinės Lietuvos futbolo A lygos čempionato rungtynės tarp Klaipėdos "Atlanto" ir "Palangos" ekipų. Tai bus pirmasis oficialus šių klubų tarpusavio susitikimas per visą istoriją.

Atlantiečiai šių metų čempionate sužaidė ketverias rungtynes, per kurias iškovojo 7 taškus. Pažymėtina, kad klaipėdiečiai visus juos iškovojo išvykose: prieš "Trakus" (1:0), "Jonavą" (1:1) ir Kauno "Stumbrą" (2:0). Na, o namuose rezultatu 0:1 buvo pralaimėta "Kauno Žalgiriui".

Savoji aikštė "Atlanto" futbolininkams nebuvo "sava" ir praėjusį penktadienį per kontrolines rungtynes su "Ventspils" klubu iš Latvijos. Žinia, šį susitikimą rezultatu 5:1 laimėjo latviai. Tiesa, dėl šio pralaimėjimo galima ieškoti pateisinimų. Žinia, į Lietuvos jaunimo (iki 21 metų) rinktinę buvo pakviesti net penki "Atlanto" žaidėjai - Domantas Šimkus, Edvinas Baniulis, Aleksandras Levšinas, Rokas Filipavičius ir Skirmantas Rakauskas. Be to, per rungtynes su ventspiliečiais nežaidė ir pagrindinis vartininkas Pavelas Doroševas bei sėkmingai šį sezoną rungtyniaujantis Mindaugas Panka.

A lygos debiutantės "Palangos" taškų kraitis yra kuklesnis - vos 2 taškai, kurie buvo iškovoti Klaipėdoje. Palangiškiai yra sužaidę penkerias rungtynes: 1:1 - su "Jonava", 0:2 - su Marijampolės "Sūduva", 0:4 - su Vilniaus "Žalgiriu" bei 1:1 ir 1:3 - su "Trakais". Matome, kad "Palangos" futbolininkai visas rungtynes žaidė su praėjusį sezoną pirmąsias keturias vietas čempionate užėmusiais klubais. Todėl A lygos naujokai neslepia ketinimų atsigriebti prieš "žemesniuosius". Kurorto futbolininkams šiemet du įvarčius pelnė buvęs "Atlanto" žaidėjas Simonas Urbys, kartą pasižymėjo Tomas Dombrauskis.

"Palangoje" rungtyniauja nemažai buvusių atlantiečių bei gausus būrys legionierių iš Prancūzijos, Rusijos, Baltarusijos, Moldovos, Senegalo, Nigerijos ir Ganos. Bene ryškiausia asmenybė šioje užsieniečių kompanijoje yra 25-uoju numeriu pažymėtus marškinėlius vilkintis Nigerijos rinktinės žaidėjas Lukmanas Haruna. Šis dvidešimt septynerių futbolininkas yra rungtyniavęs Prancūzijos AS "Monaco", Kijevo "Dinamo" (Ukraina), Kazachstano "Astana" ir kituose žinomuose klubuose.

Koks bus pirmasis pajūrio derbis? Štai ką apie šios dienos dvikovą kalbėjo abiejų komandų treneriai.

Algimantas Briaunys ("Atlantas"):

"Manau, kad abi komandos didelių paslapčių neturi. Žaidėjai gerai pažįsta vieni kitus, kasdien susitinka, nes treniruojasi vienoje aikštėje. Namuose pralaimėjome "Kauno Žalgiriui" ir "Ventspils" klubui. Todėl šiandien sieksime išpirkti savo kaltę prieš ištikimuosius mūsų sirgalius. Tiesa, esame nežinioje dėl iš jaunimo rinktinės sugrįžusių žaidėjų sportinės formos. Keturiems mūsų žaidėjams teko nemažas krūvis per rungtynes su Suomija ir Lenkija. Jie iškrito iš klubo treniruočių ritmo, turėjo varginančią kelionę autobusu į Lenkiją. Džiaugiuosi, kad po sunkios traumos į rikiuotę sugrįžo komandos kapitonas Andrius Bartkus. Jis oficialių rungtynių nežaidė nuo pernai metų birželio vidurio, ir šiandien gali būti Andriaus sugrįžtuvės. Vyrus noriu įtikinti, kad "Palanga" nėra turnyrinės lentelės dugno komanda. Laukia sunkios rungtynės."

Valdas Trakys ("Palanga"):

"Rungtynėms ruošėmės pagal įprastą grafiką. Apskritai mes neskirstome rungtynių į svarbias ir antraeiles. Visuomet išeiname kautis. Žinome, kad "Atlantas" gerai sukomplektuota komanda, kelianti sau aukštus tikslus. Mes jaunimo rinktinėje turėjome vieną žaidėją, o "Atlantas" - penkis. Tai yra šioks toks mūsų pranašumas. Aš turiu omenyje žaidėjų nuovargį. Varžovai turės du variantus - žaisti su rinktinės futbolininkais arba be jų. Esame išanalizavę abi galimybes. "Atlantas" turės galingą "Vakarų fronto" sirgalių palaikymą. Nepaisant visų aplinkybių, šiandien mano vyrai išbėgs į aikštę kautis dėl taškų. Nenorėčiau, kad jie pasibaigus rungtynėms aikštę paliktų nukabinę nosis."

Šiuo metu Lietuvos futbolo A lygos čempionato turnyrinė lentelė yra tokia (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai ir taškai):

1. Marijampolės "Sūduva" 4 4 0 0 8-2 10
2. Vilniaus "Žalgiris" 4 2 2 0 6-0 8
3. Trakų "Trakai" 5 2 2 1 9-5 8
4. Klaipėdos "Atlantas" 4 2 1 1 4-2 7
5. "Kauno Žalgiris" 4 2 0 2 3-6 6
6. Jonavos "Jonava" 4 0 2 2 4-7 2
7. Kauno "Stumbras" 4 0 2 2 1-5 2
8. Palangos "Palanga" 5 0 2 3 3-11 2
Raktažodžiai
Sidebar placeholder