Prezidentė klaipėdiečiams įteikė medalius

Prezidentė klaipėdiečiams įteikė medalius

Prezidentė Dalia Grybauskaitė už Lietuvos vardo garsinimą ir nuopelnus sportui, už parodytą valią ir ryžtą siekiant pergalių apdovanojo Europos ir pasaulio čempionatuose, neįgaliųjų čempionatuose ir kitose tarptautinėse sporto varžybose prizines vietas iškovojusius šalies sportininkus.

Apdovanojimų sulaukė ir klaipėdiečiai. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino medaliu prezidentė apdovanojo sunkiaatletį Aurimą Didžbalį, šiais metais tapusį Europos čempionu ir iškovojusį bronzos medalį 2014 m. pasaulio sunkiosios atletikos čempionate. Sportininko treneriui, Lietuvos sunkiosios atletikos federacijos prezidentui Bronislavui Vyšniauskui skirtas ordino "Už nuopelnus Lietuvai" medalis.


Treneriui, Lietuvos sunkiosios atletikos federacijos prezidentui Bronislavui Vyšniauskui skirtas ordino "Už nuopelnus Lietuvai" medalis. Gedimino Savickio (ELTA) nuotr.

Prezidentės dekretu valstybės ordinais ir medaliais šiemet apdovanoti 7 sportininkai, 4 treneriai ir ugniagesys gelbėtojas.

Ordino "Už nuopelnus Lietuvai" Riterio kryžiumi Prezidentė apdovanojo Editą Daniūtę-Vasiliauskienę ir jos ilgametį šokių partnerį Mirką Gocolį (Mirko Gozzoli), kurie 2013 ir 2014 m. tapo profesionalų lygos Europos ir pasaulio standartinių sportinių šokių čempionais, yra daugkartiniai pasaulio sportinių šokių federacijos varžybų "Super Grand Prix" aukso medalių laimėtojai.

Šis apdovanojimas taip pat skirtas irkluotojams Rolandui Maščinskui ir Sauliui Ritter, iškovojusiems Europos irklavimo čempionų titulą 2014 m. ir sidabro medalius pasaulio irklavimo čempionate 2015 metais. Sportininkų treneriai Mykolas Masilionis ir Vladislavas Sokolinskis apdovanoti ordino "Už nuopelnus Lietuvai" medaliu.

Ordino "Už nuopelnus Lietuvai" Riterio kryžiumi taip pat apdovanoti orientacininkai Mantas Volungevičius ir Vytautas Remeika, pelnę aukso ir bronzos medalius 2015 m. pasaulio kurčiųjų orientavimosi čempionate. Jų treneriui Laimiui Drazdauskui skirtas ordino "Už nuopelnus Lietuvai" medalis.

Ordino "Už nuopelnus Lietuvai" medaliu Prezidentė taip pat apdovanojo Tarptautinio Europos stipriausio ugniagesio čempionato aukso medalio laimėtoją Lauryną Urbonavičių.

Geriausių sportininkų pagerbimo ceremonijoje Prezidentūroje dalyvavo ir Lietuvos komanda, kuri Pasaulio specialiosiose olimpiados vasaros žaidynėse Los Andžele iškovojo 21 medalį, iš kurių net dvylika - aukso. Prezidentė padėkojo sportininkams už atkaklumą ir drąsą, siekiant pergalių Lietuvai.

Prezidentės padėkos šiemet skirtos beveik trims šimtams atletų ir trenerių, kurie sėkmingai dalyvavo Europos ir pasaulio čempionatuose, jaunimo olimpinėse žaidynėse, neįgaliųjų čempionatuose.

Šalies vadovė palinkėjo sportininkams gerų olimpinių ir parolimpinių startų, ryžto ir tvirtos kovos dvasios visose varžybose.

Sidebar placeholder