Ralį "Vilnius 2013" laimėjo Vytautas Švedas su šturmanu Žilvinu Sakalausku

Šeštadienį vykusį Lietuvos automobilių ralio čempionato trečiąjį etapą - ralį "Vilnius 2013" - laimėjo Vytautas Švedas su šturmanu Žilvinu Sakalausku. Jie lenktyniavo "Mitsubishi Lancer EVO X" automobiliu.

Nugalėtojams įteikta Vilniaus mero Artūro Zuoko taurė.

Antrąją vietą užėmė Martyno Samsono ir Mindaugo Varžos ekipažas ("Mitsubishi Lancer EVO IX"). Jis nugalėtojams pralaimėjo 7,1 sek.

Trečioje vietoje - Ramūnas Čapkauskas ir Tomas Šipkauskas ("Mitsubishi Lancer EVO IX"), kurie nugalėtojams pralaimėjo 2 min. 47,1 sek.

Ketvirtąją vietą užėmė Vilius Rožukas ir Audrius Šošas ("Mitsubishi Lancer EVO IX", +2.56,5), penktąją - Martynas Samuitis ir Ramūnas Šaučikovas ("Mitsubishi Lancer EVO X", +3.42,6), o šeštąją - Giedrius Notkus ir Dalius Strižanas ("Mitsubishi Lancer EVO IX, +4.48,4).

Kaip praneša viešųjų ryšių agentūra "Visus Bonus", pasibaigus raliui įvykusioje spaudos konferencijoje Lietuvos automobilių sporto federacijos (LASF) prezidentas Gintaras Furmanavičius, ralį rengiančio Lietuvos automobilių klubo (LAK) prezidentas Rolandas Dovidaitis, ralio komisaras Algis Bilevičius ir kiti pirmiausia perdavė nuoširdžią užuojautą ralyje žuvusios žiūrovės Kristinos iš Kauno šeimai ir artimiesiems.

Skaudi nelaimė įvyko šeštadienio rytą, prieš devintą valandą trečiajame greičio ruože Pusnė - Fauga, kai ne ralio įskaitoje, o vadinamųjų nulinukų grupėje važiuojančių Arūno Majausko ir Luko Pečeliūno "Subaru Impreza STI" nuskriejo į šalikelę ir mirtinai traumavo 33-ejų metų moterį.

Iškart po avarijos ralio komisarai sustabdė renginį, kurį vėliau nutarė tęsti, tačiau atšaukė varžybas šiame greičio ruože, kuriame įvyko skaudi nelaimė ir dėl kurios pradėtas ikiteisminis tyrimas.

"Šiandieną dar negalime konkrečiai nurodyti kaltininkų, tačiau ši skaudi nelaimė dar kartą įspėja visus, jog automobilių sportas - pavojingas", - teigė G. Furmanavičius.

Iš 49 startavusių ekipažų finišavo 28.

Komandų įskaitoje pirmąją vietą užėmė "Juta Racing" sportininkai, kuriems įteikta pereinamoji Leontijaus Potapčiko taurė, varžybų rengėjų įsteigta dar 1995 metais.