Tomas Danilevičius: "Būkite ramūs - Klaipėdoje išvysite pasaulio salės futbolo žvaigždes"

Tomas Danilevičius: "Būkite ramūs - Klaipėdoje išvysite pasaulio salės futbolo žvaigždes"

"Šių metų rudenį pasaulio salės futbolo ("futsal") čempionatas trijuose Lietuvos miestuose, tarp jų ir Klaipėdoje, tikrai vyks. Jei reikės, ir be žiūrovų, ir "burbulo" sąlygomis, bet įvyks. Visgi viliamės, kad iki to laiko rezultato duos vakcinos ir karantino sąlygos bus sušvelnintos visame pasaulyje. Labai norėtųsi, kad žiūrovai galėtų pamatyti aukščiausio lygio salės futbolo kovas. Juk tai Lietuvai - istorinis įvykis", - "Vakarų ekspresui" sakė Lietuvos futbolo federacijos (LFF) prezidentas klaipėdietis Tomas Danilevičius.

Jis sutiko plačiau papasakoti, kaip vyksta pasiruošimas šiam futbolo čempionatui, kokie jau padaryti darbai, kurios futbolo rinktinės atvyks į mūsų šalį ir apie kai kuriuos gandus, kurie visgi, T. Danilevičiaus teigimu, yra "laužti iš piršto".

Pagal pirminius planus, pasaulio salės futbolo čempionatas turėjo vykti rugsėjo 12-spalio 3 dienomis Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje, tačiau dėl COVID-19 grėsmingos situacijos jis buvo nukeltas - vyks tomis pačiomis dienomis, tik metais vėliau - 2021-aisiais.

TROFĖJUS KLAIPĖDOJE. Štai dėl šio trofėjaus 2021 metų rugsėjo 12-spalio 3 dienomis Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje kausis 24 stipriausios pasaulio salės futbolo rinktinės, tarp jų - ir šeimininkė Lietuva. Šis trofėjus buvo atvežtas į Klaipėdą ir puikiai atrodo miesto simbolio - "Meridiano" - fone.

FIFA.com nuotr.

Paneigė gandus

Dar 2020 metų pabaigoje įtakingas Ispanijos žurnalistas Gustavo Munana socialiniame tinkle "Twitter" skelbė, kad pasaulyje nesibaigianti koronaviruso pandemija grasina palikti Lietuvą be vieno iš didžiausių istorijoje sporto čempionatų - esą ir 2021 metais pasaulio salės futbolo (futsalo) čempionatas gali neįvykti. Neva, jei 2021 metais čempionatas neįvyktų, apie jo nukėlimą nebebūtų net svarstoma.

"Norima išlaikyti čempionatų periodiškumą ir kitą organizuoti 2024 metais", - rašė Ispanijos žurnalistas, duodamas suprasti, kad tokiu atveju lietuviai nepajustų šios futbolo šventės.

Ispanas rašė, esą FIFA mano, kad pasaulio situacija dar nepakankamai normalizavosi, jog būtų galima susidoroti su iššūkiais organizuojant pasaulio čempionatą, ypač dėl to, kad Azijoje ir CONCACAF zonoje (Šiaurės, Centrinės Amerikos ir Karibų šalių konfederacija) dar nėra sužaisti atrankos turnyrai.

LAUKIMAS. Lietuvos futbolininkai pasaulio salės futbolo čempionato laukia su dideliu nekantrumu, kadangi jiems tai puiki proga atsiskleisti viso pasaulio mastu.

LFF nuotr.

Šiuos gandus tuoj pat viešai suskubo paneigti LFF generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius ir LFF prezidentas T. Danilevičius.

"Po šio pranešimo man pačiam skambino žmonės, tarp jų ir klaipėdiečiai, klausinėjo, kas čia vyksta, ar tai tiesa, ir panašiai, - pasakojo LFF prezidentas.

"Man teko juos raminti ir sakyti, kad niekas nesikeičia - pasiruošimas pasaulio čempionatui vyksta visu tempu. Dar pats prieš kelias dienas bendravau su FIFA vadovais, tad jie mane patikino, kad pasaulio čempionato darbo grupė dirba įprastu grafiku, viską planuoja ir apie jokius pokyčius net nekalbama", - akcentavo T. Danilevičius.

Jo teigimu, tokius gandus pakurstė tai, kad dar neįvyko Azijos regiono (AFC) bei Centrinės, Šiaurės Amerikos ir Karibų zonos (CONCACAF) atrankos varžybos.

"Jų datos yra suplanuotos ir atrankos vyks. Blogiausiu atveju FIFA gali pasiūlyti komandas į pasaulio čempionatą atrinkti pagal pasaulinį FIFA reitingą", - sakė T. Danilevičius.

Be to, jis pridūrė, kad 2021 metų FIFA renginių kalendoriuje yra pasaulio salės futbolo čempionato datos ir šalia įrašytas Lietuvos vardas.

Atvyks pasaulio grandai

LFF trečiadienį išplatino pranešimą, kuriame teigiama, kad iki pasaulio salės futbolo čempionato liko ne tiek jau ir daug - 250 dienų ir 6000 valandų. Šią dieną laikas dar šiek tiek sumažėjo, tad pasiruošimui svarbi kiekviena tiksinti minutė.

Pabrėžiama, kad į Lietuvą žaisti atvyks 23 rinktinės: 14 komandų iš Afrikos, Europos ir Azijos tam ruošiasi, o dar 9 paaiškės vėliau.

Lietuva, kaip finalinio turnyro šeimininkė, apie savo būsimą dalyvavimą sužinojo 2018-ųjų spalį, kai FIFA pasirinko varžybų vietą.

Atrankos varžybas pirmoji įveikė Saliamono Salų komanda. 2019 m. pabaigoje Okeanijos (OFC) regiono turnyre ji po baudinių serijos pranoko Naujosios Zelandijos atstovus.

Jau beveik metus čempionato laukia keturios Pietų Amerikos (CONMEBOL) komandos - nugalėtojų titulą ginsianti Argentina, taip pat Brazilija, Paragvajus ir Venesuela. Jos pasirodė geriausiai 2020 m. vasarį vykusiame 10 ekipų turnyre.

Panašiu metu sužaistas ir Europos (UEFA) atrankos turnyro pagrindinis etapas. Keturių grupių laimėtojai - Portugalija, Ispanija, Rusija ir Kazachstanas - iš karto užsitikrino kelialapius į Lietuvą. Antras vietas užėmusios komandos žaidė papildomas varžybas. Jos turėjo vykti pernai balandį, o galų gale surengtos lapkritį. Čekijos rinktinė po baudinių įveikė kroatus, o Serbija minimalia persvara nugalėjo Suomiją.

Kaip ir minėjo LFF prezidentas, klausimai lieka neatsakyti Azijos regione (AFC) bei Centrinės, Šiaurės Amerikos ir Karibų zonoje (CONCACAF).

AFC į čempionatą deleguos 5 komandas, kurios paaiškės ne atrankos varžybose, o oficialiame žemyno čempionate. Po atrankos 2019 m. spalį į finalinį turnyrą pateko 16 komandų. Finalinių varžybų vieta ir datos dėl pandemijos keitėsi ne kartą. Paskutiniu sprendimu nutarta varžybas surengti 2021 m. kovo 23-balandžio 3 d. Kuveite.

Pagal panašų formatą 4 komandas į pasaulio salės futbolo (futsal) čempionatą deleguos ir CONCACAF. Finalinis 20 rinktinių turnyras turėjo įvykti paskutinis - pernai gegužę Gvatemaloje, likus keturiems mėnesiams iki Pasaulio čempionato Lietuvoje. Dėl pandemijos varžybas atšaukus, naujos datos CONCACAF iki šiol dar nepaskelbė.

Planuojamos 52 rungtynės

Pasaulio salės futbolo čempionato finaliniame turnyre Lietuvoje dalyvaus 24 komandos. Jos varžysis 6 grupėse po 4 komandas.

Į aštuntfinalį pateks 16 - po 2 rinktines, kurios užims pirmas dvi pozicijas savo grupėse, ir 4 ekipos iš užėmusiųjų trečias vietas.

Iš viso turnyre bus sužaistos 52 rungtynės.

Lietuvoje turnyras turėtų vykti trijose didžiosiose arenose - Klaipėdos "Švyturio" arenoje, Kauno "Žalgirio" arenoje ir "Avia Solutions Group" arenoje Vilniuje.

LRT.lt skelbė, kad perkeliant turnyrą į 2021 metus FIFA siūlė Lietuvai jį organizuoti gruodžio mėnesį, tačiau LFF generalinis sekretorius E. Stankevičius teigė, kad tai yra neįmanoma, nes tuo metu arenose karaliauja krepšinis. Tai buvo pagrindinis ir svariausias Lietuvos argumentas, atsisakant gruodžio mėnesio datos.

"Sausį yra suplanuoti nuotoliniai susirinkimai, kuriuose pristatome, kas padaryta. Viskas planuojama ir vyksta sklandžiai. Iš oficialiosios pusės viskas yra gerai, čempionatas organizuojamas. Tų gandų esant šiandieninei pandeminei situacijai buvo, yra ir, manau, dar bus ateityje", - LRT.lt sakė E. Stankevičius.

Jo teigimu, atšaukus čempionatą būtų nemažai nuostolių - tiek finansinių, tiek sudeginto laiko rengiantis čempionatui, sprendžiant organizacinius klausimus.


EFEKTINGAS VAIZDELIS. Per aukščiausio rango salės futbolo varžybas galima išvysti daug efektingų akimirkų, tarp jų - ir smūgių į vartus su salto elementais.

FIFA.com nuotr.

Dėkojo klaipėdiečiams

T. Danilevičius teigė, kad LFF yra visiškai pasirengusi, jog čempionatas 2021 metais dar gali vykti be žiūrovų. Tačiau ir tokiu atveju nėra galvojama apie rungtynių perkėlimą iš didžiųjų arenų į treniruočių sales.

"Patirties organizuoti varžybas "burbulo" sąlygomis turime. Juk taip rungtynes žaidė ir Lietuvos futbolo rinktinė, taip pat tą darė ir krepšininkai, ir plaukikai, tad viskas yra įmanoma", - sakė LFF vadovas.

Bet visgi labai norėtųsi, kad čempionatą galėtų stebėti žiūrovai ir pajusti tikrąjį salės futbolo skonį, iš arti savo akimis išvysti salės futbolo žvaigždes. Juk salės futbolas - labai dinamiškas ir išskirtinio grožio žaidimas.

"Džiugu, kad jau turime tris surenkamus naujus parketus, kurie jau yra Lietuvoje ir specialiai bus patiesti šiam čempionatui. Vėliau jais galės naudotis mūsų futbolininkai. Naudodamasis proga, noriu padėkoti ir klaipėdiečiams, kurie labai prisideda prie čempionato organizavimo, visada malonu bendrauti ir daug klausimų sprendžiame kartu su Klaipėdos savivaldybės vadovybe, Sporto skyriumi ir jo vadove Rasa Rumšiene, nuolat pulsą palaikome su Klaipėdoje sporto klausimus kuruojančiu Klaipėdos vicemeru Arvydu Cesiuliu, Klaipėdos miesto meru Vytautu Grubliausku ir kitais Klaipėdos valdžios atstovais, taip pat ir Klaipėdos miesto ir apskrities futbolo federacijos (KLFF)  prezidentu klaipėdiečiu Rimantu Žvingilu. Smagu, visi surėmę pečius galime pasiekti daugiau. Džiugu ir tai, kad buvo pakeista ir pasaulio čempionato dalyvių treniruočių vietos -  "Neptūno" sporto salės - danga. Dar kartą pasikartosiu, kad klaipėdiečiai į šias pirmenybes žvelgia labai rimtai ir atsakingai, ir tai labai džiugina. Pats esu klaipėdietis ir labai malonu, kad pasaulio salės futbolo čempionatas vyks ir mano gimtajame mieste. Čempionato reikšmė didžiulė - juk nė viena komandinio sporto šaka Lietuvoje nėra organizavusi pasaulio čempionato. Tai bus istorinis įvykis", - pabrėžė T. Danilevičius.

Galiausiai jis pridūrė: "Nežinau, kas turėtų atsitikti, kad Lietuvoje nevyktų šis čempionatas. Visus raminu ir sakau, kad į Lietuvą 2021 metais tikrai atvyks pasaulio salės futbolo žvaigždės."

Sidebar placeholder