Treneris Mantas Šernius: Moterų krepšinis kenčia, nes vyrai gyvena gerai
- Pasibaigus Lietuvos moterų krepšinio lygos sezonui, gegužę, sakėte, kad iki vasaros turite apsispręsti dėl ateities nacionalinėje komandoje. Kokį sprendimą priėmėte?, - „Vakaro žinios“ paklausė Manto Šerniaus.
- Turėjau pokalbį su LKF. Kalbėjau ir su prezidentu Arvydu Saboniu, ir generaliniu sekretoriumi-direktoriumi Mindaugu Špoku. Jie supranta moterų krepšinio situaciją šiuo metu Lietuvoje ir nenori priimti skubių sprendimų. Jau tada pavasarį buvau parašęs ir dėjau ant stalo pareiškimą apie atsistatydinimą, bet A.Sabonis mane sulaikė. Jis sakė neskubėti, nurimti, palaukti iki vasaros, gal dar pakeisiu nuomonę. Su rinktine nepatekome į Europos čempionatą, tad vyriškai norėjau pasitraukti. Per apsisprendimo laikotarpį kalbėjau su keliomis rinktinės krepšininkėmis, personalu. Visi nori kartu dirbti toliau. Aš taip pat nemėgstu nebaigti pradėtų darbų. Taigi toliau dirbsiu rinktinėje ir juos baigsiu.
- Kokių darbų pirmiausia imsitės? Kokius naujus tikslus išsikėlėte?
- Pirmiausia labai svarbu, kad visos rinktinės žaidėjos susirastų gerus klubus, pasirašytų gerus kontraktus. Dauguma trenerių, prieš pasirašant sutartis, nori pasiklausinėti apie žaidėjas. Taip pat sulaukiu skambučių ir iš žaidėjų, kurios susiranda naujus klubus. Bandau jas nukreipti pas teisingus trenerius, kad nuvažiavusi į klubą nesėdėtų ant suolelio. Pagal žaidėją turi atitikti ir trenerio stilius. Dažnai treneriai pasirenka krepšininkes, bet reikalauja visai ko kito, nei jos gali. Kalbant apie darbus, taip pat, kad palaikytume gerą sportinę formą, su arčiau gyvenančiomis žaidėjomis rinksimės ir dirbsime visą vasarą. Žiūrint į moterų krepšinį Lietuvoje, didžiausias tikslas - kad kuo daugiau jaunimo ateitų į krepšinio treniruotes. Tai yra moterų krepšinio ateitis. Be to mes tiesiog išnyktume iš moterų krepšinio žemėlapio. Padėtis nėra pati geriausia. Iš tiesų yra talentingo jaunimo. Tačiau jį reikia išlaikyti. Dar vienas tikslas, kuris labai padėtų moterų krepšiniui, rimtos moterų komandos atsiradimas Lietuvoje. Reikia, kad žaidėjos norėtų, siektų į ją patekti.
Per pastaruosius 2-3 metus toks klubas taip ir neatsirado. Visos šiuo metu svajoja išvažiuoti į užsienį. Žinoma, išliko ir tikslas su rinktine patekti į Europos čempionatą bei svajonė kovoti olimpinėse žaidynėse.
- Praėjusį sezoną vadovavote Kauno rajono „Hoptrans-Sirenoms“ ir jas atvedėte iki LMKL aukso medalių bei Lietuvos moterų krepšinio taurės, ar ir toliau treniruosite čempiones?
- „Hoptrans-Sirenos“ pirmiausia turi išsispręsti savo egzistavimo klausimą. Tad į šį klausimą negaliu atsakyti. Sezonas pasibaigė, bet klubas dar turi skolų. Kol „Sirenos“ neišsispręs problemų su skolomis, tol niekas nieko ir nedarys - nei mane kalbins dėl darbo, nei skelbs kažką apie būsimą sezoną.
- Kaip jūs, kaip rinktinės treneris, vertinate tokią moterų krepšinio situaciją, kad net čempionės kitą sezoną gali nestartuoti?
- Moterų krepšinis Lietuvoje kenčia, nes vyrai gyvena gerai. Žinoma, nesame Lietuvoje labai turtingi, bet nesame ir vargšai. Tiesiog mūsų toks požiūris. Kiekvienas mūsų šalies ir vyrų krepšinio klubas - tiek Kauno „Žalgiris“, tiek Vilniaus „Lietuvos rytas“ ar Klaipėdos „Neptūnas“ - yra labai priklausomi nuo savivaldybių. Tokia pat situacija ir moterų krepšinyje. Kiek skiria dėmesio ir lėšų, taip mes ir gyvename.
- Ar sulaukėte trenerio darbo pasiūlymų iš kitų moterų krepšinio klubų?
- Turėjau keletą pasiūlymų. Tačiau visada norisi kažko geriau. Gimus dukrytei (praėjusių metų gruodį M.Šernius su žmona Rasa susilaukė dukrytės Rusnės - aut. past.), tikrai nežadu lėkti kažkur į užsienį, palikti šeimą ir dirbti už mažus pinigus. Kol kas nėra tokio pasiūlymo, kuris mane domintų.
Tačiau likti Kaune su šeima nėra blogai. Galiu koncentruotis į rinktinę, jai skirti daugiau laiko.
Taip pat juk Kaunas turi „Žalgirį“, čia atvažiuoja Eurolygos komandos. Lietuvos čempionų treneris Šarūnas Jasikevičius leidžia man lankytis treniruotėse. Man tai yra investicija į ateitį.
- Neatmetate galimybės grįžti dirbti į vyrų krepšinį (2013 m. M.Šernius dirbo Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ trenerio asistentu, o nuo 2014 m. iki 2016 m. vadovavo Pasvalio komandai - aut. past.)?
- Girdėjau gandų, kad manimi domėjosi keli vyrų krepšinio klubai. Manau ateityje galbūt grįšiu į vyrų krepšinį. Tačiau, kaip ir minėjau, dabar pradėjau darbus moterų krepšinyje, noriu juos pabaigti.
Pradėjus, subūrus komandą, nesinori visko mesti. Smagu, kad su moterų krepšiniu dirba Lina Brazdeikytė - LKF moterų krepšinio projektų vadovė. Šiam darbui ji skiria visą savo laiką. Moterų krepšinio lygos direktoriumi tapo Giedrius Gustas. Jis tikrai ambicingas. Tiek dėmesio ir pastangų, kiek dabar skiriama moterų krepšiniui, Lietuvoje anksčiau nėra buvę.
Rašyti komentarą