Vilniuje viešintis Anatolijus Karpovas apgailestauja, kad šachmatai prarado turėtas pozicijas

Vilniuje viešintis Anatolijus Karpovas apgailestauja, kad šachmatai prarado turėtas pozicijas

Šeštadienį į Vilnių atvykęs vienas žymiausių visų laikų pasaulio šachmatininkų 59 metų Anatolijus Karpovas tikisi, kad šį savaitgalį Lietuvos sostinėje vykstantis Vlado Mikėno tarptautinis turnyras taps tradiciniu.

Dvyliktasis iš trylikos pasaulio čempionų spaudos konferencijoje sostinės svečių namuose "Domus Maria", pasidžiaugė gerais santykiais su Lietuvos šachmatų federacija (LŠF) ir padėkojo jai už palaikymą per Tarptautinės šachmatų federacijos (FIDE) prezidento rinkimus.

A. Karpovas sekmadienį turnyro "Vladui Mikėnui - 100" superfinalo nugalėtojui įteiks apie 10 tūkst. litų kainuojančius savo "nenugalimuosius" šachmatus, kurių figūros nevirsta.

A. Karpovas pažymėjo, kad V. Mikėnas buvo unikalus žmogus šachmatų pasaulyje, nes matė visus planetos čempionus, išskyrus pirmąjį, bei dalyvavo visose šachmatų olimpiadose iki Antrojo pasaulinio karo. A. Karpovas taip pat pabrėžė, kad, baigęs sportininko karjerą, V. Mikėnas tapo vienu geriausių šachmatų teisėjų.

"Su V. Mikėnu susipažinome 1968 metais Taline, kai jis dar žaidė. Tarp mūsų užsimezgė draugiški santykiai, nepaisant didelio amžiaus skirtumo", - teigė A. Karpovas. Jis pridūrė, kad V. Mikėnas buvo korektiškas ir reiklus arbitras.

A. Karpovui nepavyko laimėti neseniai vykusių FIDE prezidento rinkimų. Šios organizacijos vadovu buvo perrinktas Kirsanas Iliumžinovas.

"Mano žinomumas, netikėta sąjunga su Gariu Kasparovu bei nuveikti darbai leido tikėtis sėkmės rinkimuose. Tačiau nacionalinių federacijų delegatai turėjo savo interesų, - sakė A. Karpovas. - Jei būtų balsavę šachmatų mėgėjai, tai būčiau surinkęs 98 procentus balsų". Anot pasaulio čempiono, pritrūko ir laiko rinkimų kampanijai.

A. Karpovas pasidžiaugė, kad rinkimų kampanijos metu jį palaikė pagrindinių šachmatų federacijų atstovai.

Svečias pažymėjo, kad FIDE labai reikia reformų, o prezidento rinkimai turėtų būti skaidresni. Anot pasaulio čempiono, viena pagrindinių FIDE veiklos sričių turėtų būti bendradarbiavimas su tokiomis organizacijomis kaip Jungtinių Tautų vaikų fondas (UNICEF) ar Jungtinių Tautų Švietimo, mokslo ir kultūros organizacija (UNESCO). Beje, A. Karpovas neseniai tapo FIDE atstovu šiose organizacijose ir Tarptautiniame olimpiniame komitete (IOC).

A. Karpovas sakė, kad jo dėka per pastarąjį dešimtmetį daugelyje šalių šachmatai buvo įtraukti į mokyklų mokymo programas. Anot legendinio šachmatininko, reikėtų atgaivinti ir Lietuvoje 2003 metais Alytuje, Ignalinoje ir Vilniuje pradėtą projektą.

A. Karpovas, paprašytas įvertinti Lietuvos didmeistrę Viktoriją Čmilytę, su kuria jam yra tękę žaisti, sakė:"Viktorija jau seniai priklauso pasaulio elitui. Ji turėjo puikią galimybę tapti pasaulio čempione. O dabar jos šansai tai padaryti žymiai mažesni", - teigė A. Karpovas.

A. Karpovas apgailestavo, kad šachmatai pasaulyje prarado turėtas pozicijas. "Prieš porą dešimtmečių, kai su G. Kasparovu kovodavome dėl pasaulio čempiono titulo, šachmatai populiarumu lenkė tenisą, golfą ir galėjo konkuruoti su futbolu. Pažiūrėkite, kur dabar šachmatai ir kur tenisas bei golfas? Tai reiškia, kad šachmatai liko stovėti vietoje, o gal ir ristis žemyn", - neslėpė nepasitenkinimo FIDE vadovybės veikla A. Karpovas.

Svečias pažymėjo, kad, norint, jog šachmatai vėl išpopuliarėtų, pirmiausia reikia susitvarkyti federacijos viduje. Anot A. Karpovo, tokios pat nuomonės yra ir buvęs jo varžovas G. Kasparovas.

"Esame aukščiausio rango profesionalai. Šachmatai buvo ir yra mūsų svarbiausia gyvenimo dalis. Dabar panašiai suvokiame šachmatų pasaulyje egzistuojančias problemas. Mums abiem nemalonu, kad profesionalų šachmatai nusmuko žemyn", - pabrėžė A. Karpovas.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder