A.Butkevičius apie situaciją Sakartvele ir Ž.Pavilionio sukeltą skandalą

A.Butkevičius apie situaciją Sakartvele ir Ž.Pavilionio sukeltą skandalą

Prieš kelias dienas į Tbilisį, Sakartvelo sostinę atvykęs Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas, konservatorius Žygimantas Pavilionis pagrasinęs valdančiajai Sakartvelo parlamento partijai, kad Lietuva imsis inicijuoti sankcijas prieš šalį ir užkirs šiai kelią į ES bei NATO, sukėlė politinę krizę, kurios atgarsiai jau pasiekė ir Lietuvą.

Pats Ž.Pavilionis tame nieko blogo neįžvelgia ir net savo asmeninėje paskyroje socialiniame tinkle „Twitter" pareiškė, jog „Ivanišvilio režimas turėtų sumokėti už Niko Melio suėmimą". Tuo pat metu geriau Sakartvelą pažįstantys politikai tokį jo elgesį vertina kaip didžiulę klaidą.

Situaciją komentuoja Nepriklausomybės akto signataras, buvęs KAM vadovas Audrius Butkevičius:


„Tai - tipiškas didžiojo brolio elgsenos variantas. Seimo narys Žygimantas Pavilionis elgiasi taip pat, kaip elgiasi rusai atvykę į teritorijas, kuriose mano turį teisę mokinti vietinius aborigenus.

Jei nuvažiuotų koks asmuo iš politinio užribio, į tai gal būtų galima nekreipti dėmesio, bet kai taip daro Seimo užsienio reikalų komiteto pirmininkas, tai - politinis demaršas. Ypač įvertinant grasinimus panaudoti savo įtaką NATO ir ES.

Jeigu Ž.Pavilionis gyventų XIX a. po tokios kliurkos jis būtų priverstas nusišauti. Gaila, garbės amžius baigėsi ir dabar įvairūs nesusvertos psichikos asmenys netrukdomi vykdo privačią arba politinę politiką mūsų visų vardu.

Esu 8 metus gyvenęs Sakartvele ir puikai pažįstu jų politinį elitą. Patarimų šalies gyventojams, kaip elgtis jų pačių vidinėje situacijoje tikrai nereikia. Jie puikiai patys viską žino.

Garantuotai toks grubus kišimasis bus nepriimtinas nei opozicijai, nei valdžios partijoms. Ir vieni, ir kiti tai įvertins kaip įžeidimą ir nuoširdžiai tikiuosi, kad matydami šio mūsų atstovo elgesį, jie neims jo pozicijos tapatinti su likusia Lietuva".

„Respublika" primena, kad sulaikytas Sakartvelo opozicijos lyderis N. Melia. Saugumo pajėgos antradienį per politiko sulaikymą prie jo partijos būstinės panaudojo ašarines dujas.

Praėjusiomis dienomis ginčas dėl planuojamo N.Melios sulaikymo sukėlė vyriausybės krizę, kuri baigėsi pirmadienį naujuoju premjeru prisaikdinus Iraklį Garibašvilį.

I.Garibašvilio pirmtakas G.Gacharija atsistatydino dėl planų areštuoti pagrindinį šalies opozicijos lyderį. G.Gacharija vos du mėnesius ėjo Sakartvelo premjero pareigas.

Parlamento nariai 89 balsais prieš du patvirtino I.Garibašvilį šios Kaukazo šalies premjeru. I.Garibašvilis jau anksčiau yra ėjęs premjero pareigas - 2013-2015 metais.

Sakartvele po spalį vykusių parlamento rinkimų, kuriuos aptemdė įtarimai dėl sukčiavimo, vis labiau gilėja vidaus politinė krizė.

Respublika.lt

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder