"Memelio miestas" skęs triukšme?

"Memelio miestas" skęs triukšme?

Klaipėdos miesto savivaldybėje pristatytas dešiniajame Dangės krante planuojamo "Memelio miesto" planas sukėlė naujų klausimų.

Šiuo metu tarp Naujosios Uosto gatvės ir Šiaurinio rago esančioje "Memelio miesto" teritorijoje, apimančioje apie 5 hektarų plotą, veikia gamybinės ir komercinės įmonės. Čia planuojant grandiozines statybas, joms teks ieškotis naujos vietos. Vietoje cechų ir gamyklų čia iškils komercinės ir gyvenamosios paskirties namai.

Ir dirbti, ir gyventi

"Memelio miesto" teritorijos detalųjį planą parengusios bendrovės "Sweco" atstovė Auksė Stanienė pasakojo, kad žvelgiant iš Smiltynės pusės išdygsiantys pastatai neturėtų užgožti planuojamo bokšto piliavietėje ir norimos atstatyti Šv. Jono bažnyčios.

Anot jos, projektuojamų namų aukštis "Memelio mieste" siektų nuo 18 iki 30 metrų. Planuojama išsaugoti ir visus vertingųjų savybių turinčius pastatus Naujojoje Uosto gatvėje.

A. Stanienė aiškino, kad, žvelgiant į senuosius miesto žemėlapius ir nuotraukas, galima matyti šiek tiek apstatytą ir Dangės upės krantinę. Ji teigė, kad tų objektų vietose bus galima pastatyti laikinus statinius.

"Sweco" atstovė akcentavo, kad pastatais bus sudarytas uždaras kvartalas, į kurį bus įrengti įėjimai iš uosto teritorijos, Naujosios Uosto gatvės ir Dangės krantinės.

Ji skaičiavo, kad teritorijoje reikėtų įrengti 1 240 automobilių stovėjimo vietų antžeminėse ir požeminėse stovėjimo aikštelėse.

"Palei Danės upę yra planuojami gyvenamosios paskirties namai. Vidinėje dalyje - daugiau komercinės paskirties pastatai. Planuojama, kad čia galėtų būti ir viešbutis", - aiškino ji.

"Memelio miesto" teritorijoje yra numatyti sklypai ir Klaipėdos miesto savivaldybės bei Valstybinio jūrų uosto direkcijos pastatams.

Sukilo dėl triukšmo

"Sweco" aplinkosaugos grupės vadovas Vytautas Belickas pristatydamas teritorijos poveikio aplinkai ataskaitą dėstė, kad, vykdant statybos darbus, teritorijoje gali ženkliai padidėti triukšmas, dulkėtumas, transporto judėjimas, todėl visuomenė gali susidurti su nepatogumais.

V. Belickas dėstė, kad, rengiant krantinę ir supilant sausumos ruožą, taip mažinant akvatorijos plotą gali būti padarytas poveikis paviršiniams vandenims, tačiau žala nebūtų ženkli.

"Įgyvendinus sprendinius ir jau įsikūrus gyvenamosios teritorijoms akivaizdžiai padidėtų vandens poreikis, atitinkamai susidarančių nuotekų kiekiai", - dar vieną iššūkį, kurį teks įveikti, įvardijo V. Belickas.

Jis taip pat akcentavo, kad teritorijoje po statybos darbų nebeveiks gamybinės įmonės - tai oro taršą gali sumažinti. Kartu planuojama įrengti daugiau želdinių, nei sklype yra šiuo metu.

Taip pat ketinama išvalyti užterštą dirvožemį, o ir teritorijoje išdygsiantys pastatai bus išdėstyti taip, kad slopintų triukšmą.

Šalia "Memelio miesto" teritorijos įsikūrusios kompanijos "Klasco" atstovai, dalyvavę pristatyme, teigė įžvelgiantys problemą dėl triukšmo. Anot jų, jau dabar šioje vietoje esti problema dėl didelio triukšmingumo, garsai viršija ribines vertes. "Ir jūs vis tiek planuojate gyvenamuosius namus šioje teritorijoje. <...> Triukšmas ir tarša automatiškai dar labiau padidės", - sakė jie.

Atsakydamas į šį klausimą, V. Belickas kalbėjo, kad problema dėl triukšmo esti dėl intensyvaus eismo miesto transporto arterijose.

Jis dėstė, kad gyvenamieji namai į triukšmingą teritoriją jau nepatenka.

"Gyvenamoji zona planuojama pietinėje ir pietvakarinėse dalyse. Taip daroma ne tik dėl triukšmo. Tai kvartalinė struktūra, kuri padaryta tokia todėl, kad nebūtų skersinio vėjo", - pridūrė "Sweco" atstovai.

Tikisi geriausio

Liepos pabaigoje "Stemma Management" direktorius Nerijus Tilindis "Vakarų ekspresui" sakė, kad pagal galiojantį 2003 metų detalųjį planą numatyta, jog teritorijoje turi būti vykdoma pramoninė veikla. Tikimasi, kad 2016 metais pradėtas rengti naujas detalusis planas greitu metu bus patvirtintas.

Vystymas prasidėtų nuo Dangės pakrantės - pirmasis turėtų atsirasti administracinis pastatas prie Pilies tilto. Šiaurinio rago link atsiras ir gyvenamųjų namų kvartalas su komercinėmis patalpomis.

Manoma, kad investicijos į "Memelio miestą" gali siekti apie 100 mln. eurų.

"Kartais apima neviltis. Aplanko mintis, kad tarsi mums vieniems visko reikia. Kitose šalyse tokiuose projektuose daugelyje procesų vedliu tampa vietos savivaldybė. Bet kol kas ne pas mus...

Per metus sąlyginai pasistūmėjome nedaug. Bet negalima sakyti, kad ir nepasistūmėjome.

Suvokėme teritorijos ir projekto dydį, kvietėmės architektus iš Norvegijos, Danijos, Olandijos. Tuos, kurie turi patirties vystant projektus prie vandens, ir dabar jau turime aiškią viziją. Ar gailimės? Ne, nesigailime, tikime projekto sėkme", - anksčiau sakė N. Tilindis.

Sidebar placeholder