Rimantas Pilipavičius gimė Kalvarijoje, tačiau ne Žemaitijos: "Yra dar ir Suvalkijos Kalvarija, nedidelis miestelis, turintis 8 tūkstančius gyventojų. Nuo Klaipėdos iki mano tėviškės - maždaug 270 kilometrų.
Tėveliai, ačiū Dievui, abu dar gyvi ir gyvena Kalvarijoje. Tėtis Kazys Pilipavičius - pedagogas. Jis mokytojavo 40 metų. Mama Danutė Pilipavičienė dirbo Marijampolės visuomenės sveikatos centro laboratorijoje. Tad aš, pasirinkdamas gydytojo higienisto ir epidemiologo specialybę, pasekiau mamos pėdomis. Šeimoje esu vienintelis vaikas. Dėl to, kad esu vienturtis, niekada nesijaučiau vienišas. Turiu draugų ir pažįstamų, tačiau man svarbiausia - šeima. Ji mane palaiko visais gyvenimo momentais.
1971 m. baigiau Kalvarijos vidurinę mokyklą ir įstojau į Vilniaus universiteto medicinos fakuletą. Iš mamos, paskatinusios rinktis sanitariją ir epidemiologiją, dar mokydamasis vidurinėje mokykloje, sužinojau labai daug apie savo būsimąjį darbą.
1977 m. baigęs studijas gavau paskyrimą į Klaipėdą. Žmona Dalia, šiuo metu dirbanti Klaipėdos universiteto Menų fakultete vyr. asistente, baigusi studijas Vilniuje, taip pat buvo paskirta dirbti į uostamiestį.
Šeimą sukūriau baigiantis studijoms. Su savo gyvenimo moterimi susipažinau studentų darbo ir poilsio stovykloje Biržuose. Manyčiau, kad tai buvo meilė iš pirmo žvilgsnio. Nuo to laiko, kai pirmąkart susitikome, iki šiol esame kartu."
Krepšinio komandos "Vilkė" narys
Nemažai medikų tik teoriškai propaguoja sveiką gyvenseną. Tuo tarpu Klaipėdos visuomenės sveikatos centro direktorius Rimantas Pilipavičius visa tai daro realiai. "Būdamas studentu ne tik aktyviai dalyvavau visuomeninėje veikloje, bet ir sportavau. Dvejus metus vadovavau Studentų sporto komitetui. Profesionalus sportininkas nebuvau, tačiau aistruolis - taip. Vienu metu užsiiminėdavau net keliomis sporto šakomis.
Studentavimo metais būnant Sporto komiteto pirmininku tekdavo organizuoti varžybas. Į krepšį visuomet įsimesdavau sportinę aprangą, mat dažnai vienas iš žaidėjų neateidavo. Kultivavau daugelį sporto šakų. Už komandą teko ir bėgti, ir plaukti, ir šaudyti... Esu išbandęs visas lengvosios atletikos šakas.
Dabar taip pat aktyviai sportuoju. Esu vienas iš Klaipėdos veteranų krepšinio komandos "Vilkė" narys. Džiugu, kad kelerius metus mūsų komanda yra lyderė mieste."
Uostas - pirmoji darbovietė
Nuo 1977-ųjų jaunas specialistas Rimantas Pilipavičius pradėjo dirbti Klaipėdos uosto san. epidemiologinėje stotyje. Tuo metu stočiai vadovavo Albinas Masauskas, kuris dabar yra Radiacinės saugos centro direktorius.
"Albinas Masauskas - pirmasis mano šefas. Jo dėka tapau laivų higienos specialistu. Tokių specialistų Lietuvoje yra tik vienas kitas. Tuo metu Lietuvos laivyne buvo apie 300 laivų. Mums reikėjo įvertinti, ar jie paruošti reisui. Tikrindavome vandens talpyklas, jūrininkų darbo ir poilsio sąlygas.
Džiaugiuosi pradėjęs nuo sudėtingų darbų. Mat po to buvo daug lengviau. Laivas yra visa apimantis objektas. Tai - ir plaukiojantis viešbutis, ir gamykla kartu. Be laivų būklės įvertinimo, tekdavo aiškintis ir jūrininkų sergamumo priežastis. Prireikdavo daug pastangų, kad įrodytume, jog kai kurios darbo sąlygos turėjo įtakos vienai ar kitai ligai atsirasti.
Pusantrų metu dirbau eiliniu gydytoju, vėliau tapau Klaipėdos uosto sanitarijos higienos skyriaus vedėju. Bemaž 15 metų išdirbau uoste, tad gerai nusimanau apie laivus. Tik galia, kad iš Lietuvos laivyno liko vos šimtas laivų", - pasakojo Klaipėdos visuomenės sveikatos centro direktorius.
Rūpinosi rekonstrukcija
Reorganizavus Klaipėdos uosto ir miesto sanitarijos stotis, 1990 m. buvo įkurtas Klaipėdos higienos centras. Pirmą bendrosios higienos sanitarijos gydytojo kvalifikaciją turintis Rimantas Pilipavičius dvejus metus dirbo šio centro direktoriaus pavaduotoju. Dėl Lietuvoje vykstančios sveikatos apsaugos reformos 1995 m. birželio 30 d. Higienos centrą pervardijus Klaipėdos visuomenės sveikatos centru, buvo paskelbtas konkursas direktoriaus pareigoms eiti. Laimėjęs konkursą, Rimantas Pilipavičius nuo 1996 m. balandžio 4 d. vadovauja Klaipėdos visuomenės sveikatos centrui.
Jo iniciatyva iš Sveikatos apsaugos ministerijos buvo gautas leidimas 1996 m. pradėti Klaipėdos visuomenės sveikatos centro laboratorinio korpuso rekonstrukciją. Ji baigta 2001 metais. Laboratorijos buvo aprūpintos šiuolaikine įranga, leidžiančia taikyti naujausias tyrimų metodikas ir technologijas.
"Visuomet išklausau kitus"
"Neįsivaizduoju savo laisvalaikio be sporto, o savaitgalių - be išvykų su šeima. 25-erių metų dukra Jurga yra ištekėjusi. Ji baigė Klaipėdos krikščioniškąjį koledžą. 23-ejų metų sūnus Vaidotas Vilniaus universitete baigė Tarptautinę verslo mokyklą.
Sunku save vertinti kaip tėvą. Tai gali padaryti tik mano vaikai. Jaunystėje buvau ne toks lankstus. Su amžiumi žmogus įgyja daugiau tolerancijos ir supratimo. Vaikai turi savo nuostatas, požiūrį į gyvenimą. Kad būtum geras tėvas, tenka prie jų taikytis. Gerbiu kitų žmonių nuomonę. Nors kitąkart darbe priimdamas sprendimus pasielgiu ir autoritariškai, tačiau visuomet išklausau kitus."
Rašyti komentarą