Kaip vyrą išvesti iš proto (3)

Kaip vyrą išvesti iš proto (3)

Pagal Froidą, "šlipsas" yra falo simbolis. Ryšėdami jį arba nešiodami mauzerį, vyrai nori pabrėžti savo vyriškumą. Pabrėžiu: tai ne mano mintis.

Kadais buvau šventai įsitikinęs, kad padorus vyras negali išeiti iš namų be kaklaraiščio. Tarsi būtų nepakankamai apsirengęs. Gal tam turėjo įtakos griežta ir daug ką reglamentuojanti sovietinė santvarka. Ir tai buvo priemonė, kuria save "tvarkiau" išoriškai, nes viduje buvau gana laisvas. Dabar tik darbe ir rimtuose pobūviuose jį ryšiu. Renkuosi iš kelių šimtų tą, kuris patinka.

Kada pajutai, kad nesupranti moterų?

Aš ir nesitikiu jų suprasti. Apskritai suprasti kitą asmenybę yra be galo sunku.

Bet Tavo amatas tarsi leidžia įgrūsti žmogų į tam tikrą Prokrusto lovą...

Į lovą yra lengviausia: netelpa kojos - nukirtai galvą, ir atidavei patanatomui, kad nustatytų galutinę diagnozę. Daug sunkiau dirbti su gyvu žmogum be Prokrusto lovos ir kitų efektyvių priemonių.

Moterys per dažnai supriešinamos su vyrais. Mano galva, to daryti nereikia. Be abejo, skiriasi mūsų anatomija, fiziologija, taip pat ir psichologija, bet jeigu du žmonės yra psichiškai normalūs, jie abu yra asmenybės. O kur dvi asmenybės, ten skirtingi įsitikinimai, gyvenimiška patirtis. Sakykime, vienam žodis "ožys" skamba neutraliai, o kitam, tam tikros patirties turinčiam žmogui, jis gali sukelti siaubingą reakciją...

Apsieikime be psichoanalizės. Kokia moteris Tave išvestų iš proto?

Mane labai jaudina išorinis grožis: daili figūra, gražios akys, šukuosena. Tačiau tuomet žiūriu į moterį kaip į meno kūrinį, kurį nebūtinai norisi palytėti ar pasikabinti savo bute. Grožiuosi kaip muziejuje gražia skulptūra - patirdamas estetinį malonumą. Tačiau gyvenime teko sutikti labai gražių moterų, kurių intelektas, švelniai tariant, žemesnis negu vidutinis. Čia jau yra tragedija.

Vienas mano pokalbininkas jau minėjo, kad seksualiausia moters vieta yra jos smegenys. Bet jeigu ji demonstruoja savo pranašumą, sakykime, kad ir lovoje, tai vyrą atstumia. Ar norėtum mylėtis su ministre?

Ne, moters seksualiausia vieta - ne smegenys... Su ministre, netgi labai gražia, negalėčiau mylėtis, esu jau brandus vyras, turįs rimtų įsipareigojimų savo antrajai pusei. Man apskritai neteko artimai bendrauti su moterimi, kuri turėtų aukštesnes pareigas už mane, todėl sunku atsakyti. Teoriškai svarstant, socialinės pakopos neturėtų būti kliūtis.

O dirbtinis grožis? Silikonas, kuris neva suteikia moteriai pasitikėjimo savimi?

Sergėk Viešpatie. Nesuprantu moterų, kurios nori taip pagerinti savo išvaizdą. Pakraupau per TV išvydęs rusų aktorę pripūstomis lūpomis. Ji save sudarkė. Gal aš praplikęs, nusišneku ar mikčioju, tačiau aš esu aš, norite - mylėkite, nenorite - nemylėkite.

Pakalbėkime apie Pigmaliono kompleksą. Moterys sukuria genijus, bent jau jų ambicijas pažadina. O štai kai vyrai imasi keisti moteris, tai jas tiesiog uždusina...

Oi, čia labai įdomi tema, kurią galima plėtoti tris valandas.

Kalbėsiu apie save. Kai buvau jaunas ir kvailas, mėginau keisti pasaulį ir ypač žmones, kurie buvo šalia. Pagal savo įpročius, įsitikinimus. Net jeigu jų pasitaikydavo ir superprotingų. Tai buvo kišimasis į jų vidinį pasaulį. Lipdyti kitą žmogų pagal save yra idiotiška. Jeigu žmogus yra genijus, tai jis yra genijus, o moteris arba palengvina jo gyvenimo naštą, arba atvirkščiai. Talentas priklauso nuo vidinio pasaulio, o išorinį kūrybiškas žmogus dažniausiai mato tokį, kokį įsivaizduoja.

Ar kada esi dėl moters tapęs nepakaltinamas?

Kai buvau jaunas. Moterų kompanijoje. Mano draugas žaidė pincetu, vaizduodamas, kad įkišo jį į rozetę, ir patraukė moterų dėmesį. Tada aš iš pykčio iš tikrųjų įkišau pincetą į rozetę. Įvyko trumpasis jungimasis... Bet elektra manęs nenutrenkė, nes prieš tai pincetą apvyniojau polietilenu.

O dar buvo speiguotų Sibiro naktų, minus dvidešimt, kai pas paną nupėsčiuodavau penkiolika kilometrų.

Sako, moterys žino savo silpnybes ir jas gudriai pridengia. Vyrui sunku mylėti realią moterį, tai jis susikuria mitą, "fatalę"...

Mano nuomone, "fatališkosios" labai meniškai pasirenka tuos vyrus. Jos tikrai aštraus proto, bendrauja su vyrais kaip čigonės: vieną įžvelgia galinti suvedžioti, kitą aplenkia iš tolo. Tam tikri vyrai krenta iš koto. Taip atsiranda fatališkos moters reputacija.

Vadinasi, ji tiesiog populiari tarp neišrankių vyrų? O kas tuomet yra seksualumas?

Seksualumas - tik dalis "fatališkumo", vienas moteriškumo komponentų. Viskas priklauso nuo to, kaip moteris sugeba save pateikti. Kartais moteris, neatrodanti labai jau seksuali nei pasižyminti erudicija ar prigimtiniu grožiu, kai pabendrauji, pasirodo esanti seksualumo vulkanas! Yra išorinis ir vidinis seksualumas. Išoriškai seksualios moterys dažniausiai pasirodo esančios gan šaltos ir nekūrybingos. O seksualios "iš vidaus" - tai jau Dievo dovana. Vidinis seksualumas yra tai, kas traukia vyrą, nežabota laisvė, kai nėra tabu. Tada viskas įmanoma.

Bet vyrai tokių "be tabu" negerbia...

Nesąmonė, absurdas. Va, čia jau vyro kompleksas, jeigu jis mano, kad moteris, pasakanti, kas jai patinka, o kas ne, atsiduoda bet kam. Toks vyras apskritai nepasitiki jokia moterimi, jei nuolat bijo būt išduotas. Man tokia mintis niekada nekilo.

Va, va, priėjome prie to, kad vyrai apsėsti baimių ir tuštybės.

Na, jeigu vyrai miršta anksčiau, ar tai nėra įrodymas, kad jie - silpnoji lytis? Fiziškai jie stiprūs, bet gyvenime turi didesnį krūvį. O dvasiškai jie stipresni. Aš turiu ginti vyrus.

Sako, vyras didesniąją paros dalį galvoja apie seksą. Ką jis ten tokio įsivaizduoja? Visą kamasutrą? Moteris tai svajoja, kaip ten jie skrieja ant žirgų...

Va, žirgų tai čia nereikia, - juokiasi. - Kiekviena moteris ir vyras skirtingi, todėl fantazmų negaliu apibendrinti, patikėk. Aš tau pasakyčiau, ką aš galvoju... jeigu pasakyčiau. Fantazijos apie seksą priklauso nuo seksualinio gyvenimo: jeigu jis pilnatviškas, - jų mažiau.

Ne, vyras nesvajoja apie debesėlius, bet yra kiti reikalai: kaip aprengti savo moterį, aprūpinti šeimą, kur nueiti laisvadienį. Alkanas žmogus galvoja tik apie maistą: oi, kaip suvalgyčiau ir šį, ir tą...

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder