Dešimt dalykų, kurie mums teikia laimės

Dešimt dalykų, kurie mums teikia laimės

Kas mums kartais trukdo pasijusti laimingiems? Manote, kiti žmonės arba aplinkybės? Labai klystate! Psichologai teigia, kad svarbiausia - kaip mes žiūrime į pasaulį. Pasirodo, laimingi žmonės turi daug mažiau priežasčių nervintis. Kaip jiems tai pavyksta? Štai dešimt "stebuklingų receptų", kuriais galima ir reikia pasinaudoti.

1. Neteikite itin didelės reikšmės svetimai nuomonei.

Mes neretai visiškai priklausome nuo artimųjų, kaimynų, draugų, kolegų nuomonės ir kremtamės, kai kiti mus smerkia. Tuo tarpu kiek žmonių - tiek nuomonių. Koks skirtumas, ką apie jūsų naują paltą pagalvos kaimynė? Svarbiausia, kad jis patiktų jums. Žinoma, galima išklausyti kito nuomonę, bet galiausiai elkitės taip, kaip jums atrodo teisinga.

2. Mokėkite pažvelgti į situaciją iš šalies.

Tarkime, jūs seniai su kažkuo vaidijatės, ir tai jums nuodija gyvenimą. Jūs abu manote esantys teisūs ir nė vienas iš jūsų nenusileidžia. Pažiūrėkite į tai trečiojo, pašalinio žmogaus akimis: o ar apskritai verta laužyti ietis? Tai padės jums apsispręsti - nustoti bendrauti ar susitaikyti.

3. Nesigailėkite praleistų galimybių.

Taip, kažkada neišlaikėte egzaminų į prestižinį universitetą arba susitikinėjote su vyriškiu, o jis pasirinko jūsų draugę... Taigi traukinys jau nuvažiavo, kam apie tai galvoti ir apverkti praeitį? Vadinasi, toks jūsų likimas. Ir galop viskas turi ir teigiamą pusę.

4. Mokėkite būti dėkingi.

Ir ne kam nors, o pačiam gyvenimui. Kasdien prieš eidami gulti prisiminkite, kas gero įvyko per dieną, ir tarkite "ačiū". Tuomet tiesiog pritrauksite teigiamybes į savo gyvenimą.

5. Dažniau prisiminkite laimingas gyvenimo akimirkas.

Tarkime, dieną, kai gavote diplomą, apsigynėte disertaciją, susituokėte, triumfavote darbe, kai pasirodė jūsų pirmoji knyga ar straipsnis... Stenkitės tarsi iš naujo išgyventi šią akimirką, pajusti tai, ką jutote tada. Galvodami apie naujus tikslus, atgaivinkite atmintyje tą jausmą, tai jums bus energijos užtaisas ateičiai.

6. Mokėkite pasijuokti iš savęs.

Žmonės kartais jaučiasi nelaimingi todėl, kad iš jų juokiasi kiti (arba jiems taip atrodo). Tuo tarpu saviironija - dvasios stiprybės požymis. Mokėkite pripažinti savo trūkumus ir juos vertinti ironiškai. Tarkime, kirpykloje jums sugadino šukuoseną. Užuot kompleksavę, pasakykite sau: "Mano ekstremali šukuosena!"

7. Gyvenkite šia diena.

Neverta nuolatos dairytis į praeitį, ypač į neigiamą patirtį. Jeigu prieš penkerius metus pergyvenote nevykusį romaną, tai nereiškia, kad tas pats turi pasikartoti, juk dabar tapote vyresni ir protingesni, įgijote patirties. Nustokite bijoti ir žvilgsnį kreipkite į dabartį.

8. Nesiliaukite pažinti pasaulį.

Tai gali būti knygos, užsienio kalbų mokymasis, nauji hobiai, kelionės. Niekados nemanykite, kad esate kam nors "per seni". Bet kuriame amžiuje galima atrasti ką nors nauja, o būtent tai padeda save realizuoti ir tapti laimingiems.

9. Niekada niekam nepavydėkite.

Lygindami save su kitais, paprastai tampame nelaimingi, nes neturime to, ką turi kiti. Tiksliau, mums taip atrodo. Iš tiesų visi žmonės turi savų problemų: draugė, kuri turi gerą darbą, jaučiasi vieniša, pažįstama, ištekėjusi už turtingo verslininko, turi kęsti nuolatinę neištikimybę ir chamišką vyro elgesį, o kolegė, labai laiminga šeimoje, priversta nuolat bėgioti pas gydytojus... Geriau raskite, ko galima pavydėti jums, ir pasidžiaukite dėl savęs!

10. Bendraukite tik su laimingais žmonėmis!

Gal ir paradoksalu, bet nesėkmės - užkrečiamos. Todėl nebendraukite su žmonėmis, kurie amžinai viskuo nepatenkinti ir turi įprotį niurzgėti ir skųstis gyvenimu. Palaikykite ryšius tik su tais, kurie nusiteikę pozityviai, pasiekė sėkmės ir harmonijos arba bent jau yra netoli to - ir pamatysite, kaip pasikeis jūsų pačių gyvenimas!

Parengta pagal dienraščio "Respublika" priedą "Laisvalaikis"

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder