Ilgaamžiškumas priklauso nuo mūsų pačių

Ilgaamžiškumas priklauso nuo mūsų pačių

(1)

Tyrimų rezultatai rodo, kad esant neilgai trunkančiam badavimui savi rezervai visiškai patenkina visus organizmo poreikius.

Tai laikinas, savanoriškas visiškas maisto atsisakymas. Tokio badavimo tikslas - perėjimas prie vidinio maitinimosi, rezervų panaudojimas.

Amerikietis Polis Bregas savo knygoje "Badavimo stebuklai" rašo: "Kiekvieną savaitę, nepraleisdamas nė vienos, aš badauju 24 arba 36 valandas.

Be to, aš dar badauju 7-10 dienų keturis kartus per metus. Laikydamasis tokio grafiko, jaučiuosi labai gerai ir sukuosi kaip dinamo mašina.

Aš niekuomet nepavargstu, nebūnu mieguistas. Esu protiškai ir fiziškai aktyvus. Man visada užtenka laiko ir jėgų".

Šis pasaulyje pagarsėjęs žmogus žuvo sportuodamas, sulaukęs 95 metų.

Patologoanatomai teigė, kad jo organai ir kraujagyslės buvo geriausios būklės.

Antrasis pratimas - deguonies badas

Trūkstant deguonies atsiranda hipoksija - deguonies nepakankamumas. Organizme yra galinga antihipoksinė sistema.

Trūkstant deguonies, ji aprūpina organizmą. Esant trumpalaikei hipoksijai, širdis pradeda dažniau ir galingiau plakti, išsiplečia smegenų, širdis, plaučių kraujagyslės, padaugėja antinksčių žievės hormonų.

Esant ilgiau trunkančiai hipoksijai, pavyzdžiui, aukštai kalnuose, padidėja plaučių audinių masė, susiformuoja nauji kapiliarai visuose organuose ir audiniuose, padaugėja eritrocitų, padaugėja hormonų, padidėja bendras energetinis lygis.

Senstant visas šis procesas vyksta lygiai taip pat, tik atvirkštine tvarka: energetinis lygis mažėja, blogėja organų aprūpinimas krauju, sumažėja hormonų ir kt.

Dirbtinai hipoksijos galima pasiekti įvairiais būdais.

Labiausiai prieinama vadinamoji ventiliacinė hipoksija - kvėpavimo pratimai mažiau ventiliuojant plaučius. Tai sulaikomas įkvėpimas ir iškvėpimas, lėtas iškvėpimas ir kiti būdai. Visi jie gali būti efektyvūs.

Trečias pratimas - informacinis badavimas

Gamta informacinį badavimą sukūrė miego pavidalu.

Jo metu informacijos gavimas iš išorės beveik visiškai apribojamas: mes nematome, negirdime, nejaučiame kvapų ir prisilietimų prie odos, ilsisi skonio receptoriai.

Kyla klausimas, kokie čia rezervai? Esmė, kad miego metu smegenys savo veiklos nenutraukia. Esant greitojo miego fazei nervinių ląstelių aktyvumas padidėja, pasiekdamos budėjimo lygį. Smegenų funkcija - informacijos analizavimas.

Todėl aktyvus darbas, apribojus išorinę informaciją, liudija tai, kad analizuojama rezervinė informacija, sukaupta atmintyje. Jūs miegate, o smegenys tebesprendžia jūsų problemas.

Žmogus turi dar vieną poreikį, susijusį su išorinės informacijos apribojimu. Tai poreikis pabūti vienumoje. Žmogus žmogui yra galingas dirgintojas, reikalaujantis nuolatinio dėmesio ir įtampos.

Negalėjimas pabūti vienumoje gali pažeisti psichiką.
Idealiausias atjaunėjimo būdas - ilgas miegas aukštai kalnuose, juk miego metu mes negeriame ir nevalgome.

O ar žinote, kaip tobulino savo fenomenalius gabumus "nindzės" - viduramžių Japonijos specnazas? Tobulybės ir ilgaamžiškumo jis mokėsi iš vienuolių atsiskyrėlių "jamabusi". Tai pati paslaptingiausia kada nors Japonijoje egzistavusių sektų.

Savo paslaptis jie perduodavo iš lūpų į lūpas. Jas drausdavo užsirašinėti. "Jamabusi" reiškia miegantys kalnuose.

Visi metodai, kuriuos mes apžvelgėme, pagrįsti tuo, kad organizmas kažko negauna iš išorės. Bet galima jį priversti naudoti savo rezervus, padidinus atskirų organų ir sistemų veiklą.

Ketvirtas pratimas - raumenų treningas

Raumenų ląstelės funkcija - susitraukimas.

Jam nevykstant, raumenys susilpnėja ir mažėja - vyksta atrofijos procesas. Raumenys sudaro pagrindinę mūsų kūno dalį, ir jeigu norite juos išsaugoti, reguliariai įtempkite kiekvieną.

Vaikščiokite, bėgiokite, plaukiokite, šokite, žodžiu, darykite viską, kad judėtumėte.

Penktas pratimas - termoreguliacijos treningas

Nuolatinę kūno temperatūrą palaiko du vienu metu vykstą procesai: šilumos gaminimas ir jos išskyrimas į aplinką.

Treniruoti termoreguliacijos mechanizmą galima dirbtinai keičiant aplinkos temperatūrą.

Sumažėjus temperatūrai (šaldomoji stimuliacija) sustiprėja šilumos gamyba ir sumažėja jos atidavimas aplinkai. Jai padidėjus (šilumos stimuliacija) viskas vyksta priešingai.

Šaldomosios stimuliacijos būdai - lengvų drabužių dėvėjimas, oro vonios, veido prausimas ir kojų plovimas šaltu vandeniu, apsipylimas šaltu vandeniu, šaltas dušas ir vonios, vaikščiojimas basiems, maudymasis žiemą lauko sąlygomis ir kiti.

Šilumos stimuliacijos būdai: pirtis, karštas dušas ir vonia, kaitinimasis saulėje ir kiti. Pavyzdžiui, tokio įžymaus ilgaamžiškumo centro, kaip Hunzos slėnis, gyventojai maudosi lediniame vandenyje netgi esant 15 laipsnių šalčio.

Keturiasdešimtmetės tenykštės moterys atrodo kaip mergaitės, būdamos šešiasdešimties išlieka grakščios, o šešiasdešimt penkerių dar gimdo.

Šeštas pratimas - intelektualus treningas

Didžiąja dalimi smegenų darbas nepavaldus mūsų valiai, bet yra jų dalis, kurią galima ir reikia treniruoti.

Tai galvos smegenų žievė, nuo kurios priklauso mūsų intelektas. Milijardai nervinių ląstelių, kurių funkcija - apdirbti ir saugoti informaciją, privalo reguliariai turėti darbo. Kitaip pamažu prasideda atrofijos procesas.

Jeigu neduosime smegenims darbo, senatvės silpnaprotystė garantuota.

Todėl ilgaamžis - tai amžinas studentas, jis pasmerktas nuolatos priimti ir perduoti naują informaciją.

Tegul darbo kompiuteriais kursai būna keičiami japonų ikebanos kursais, o pastarieji - užsienio kalbos kursais - kas kam gabus. Svarbiausia, kad nebūtų ilgų pertraukų.

Septintas pratimas - emocinis treningas

Vienas iš psichiatrijos simptomų - "emocinis bukumas". Esant jam žmogus gali viską suprasti ir logiškai mąstyti, bet nejaučia emocijų, kitaip sakant, lyg tampa vaikščiojančiu kompiuteriu ir iš esmės nustoja būti žmogumi.

Emocinio treningo užduotis - išsaugoti visas emocijas. Jaučiame tokias emocijas, kaip džiaugsmas, liūdesys, nuostaba, pyktis, pasibjaurėjimas, baimė, susidomėjimas, smerkimas, gėda.

Jas sukelia filmai, muzika, dainos, teatras, dailė, grožinė literatūra, sporto varžybos... Emocijos būna teigiamos ir neigiamos, bet negalima jų skirstyti į blogas ir geras - būtinos visos.

Aštuntas pratimas - psichotreningas

Mūsų pasaulyje būti ilgaamžiu galima tik esant tvirtos psichikos, kitaip didelis stresas akimirksniu sunaikins viską, ką kūrėme daugelį metų. Būti pasiruošusiems bet kuriems sukrėtimams, sugebėjimas valdyti save padės psichotreningas.

Tam yra daugybė įvairių būdų. Labai paprastas ir efektyvus - prieš pat užmiegant ir tik atsibudus mintyse keletą kartų pakartokite savitaigos formulę.

Ji turi būti trumpa ir suprantama.

Pavyzdžiui: "Aš jaunas, linksmas ir sveikas". Būtent šią akimirką savitaigos jėga būna didžiausia, ir organizmas noriai paklūsta jūsų valiai.

Devintas pratimas - sekstreningas

Principas tas pats: treningas išsaugo funkciją, funkcija - struktūrą.

Reguliarūs seksualiniai santykiai - sąlyga išsaugoti lytines funkcijas ir lytinės sistemos organus.

Jeigu nedirbantys organai paprasčiausiai iš dalies atrofuotųsi - būtų dar pusė bėdos, bet, apribojus jų funkcijas, juose gali atsirasti auglių ir prasidėti lėtinis uždegimas.

Taigi mes nusprendėme, kad neverta prieš laiką pasidaryti sukiužusia, bejėge, sergančia būtybe. Nuo ko pradėti?

Pradėkite nuo to - vieną gražią dieną pasakėte sau: "Aš ilgaamžis. Aš jaunas, linksmas ir sveikas". Ir neturi jokios reikšmės, kiek jums tuo laiku metų ir kokiomis ligomis jau suspėjote susirgti.

Atsiminkite, kad žmogus - save prognozuojanti ir save atkurianti būtybė. Iš pradžių susidarykite rezervo treningo planą mėnesiui ir imkitės darbo. Be abejo, bus nelengva.

Pasitelkite valią ir iškęskite pirmą mėnesį: šis laikas būtinas organizmo adaptacijai ir naujam krūviui. Bet būkite atsargūs - visas krūvis turi būti adekvatus fiziologijos organizmo galimybėms.

Nemalonus nuovargis, susierzinimas, apatija, apetito pasikeitimas, blogas miegas liudija, kad jūs persistengėte ir būtinas poilsis.

O štai malonus nuovargis, gera nuotaika ir savijauta - požymis to, kad elgiatės teisingai.

 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder