Tokiu atveju reikia iš pat pradžių suprasti, kad tvarka ir kruopštus planavimas jūsų partneriui yra gyvybiškai svarbūs, o smarkius nukrypimus nuo to jis suvoks skausmingai, kaip grėsmę.
Toks žmogus negali kardinaliai pasikeisti, teks jį priimti tokį, koks yra. Ir vis dėlto galima šiek tiek pakoreguoti jo elgseną, padėti jam išeiti iš įprastų rėmų. Pateikiame 10 patarimų, kaip tai padaryti.
1. Ginkite savo teises
Jokiu būdu neatsisakykite savo asmeninių interesų, neaukokite savo komforto. Susierzinimas ir abejonės būna susiję su baimėmis, bet jūs visai neprivalote gyventi su jomis ir būti joms pavaldūs.
Teks pasisemti kantrybės, nes pedantizmas, tapęs žmogaus charakterio bruožu, vis dėlto yra papildomas išbandymas partneriui ir grėsmė jūsų santykiams.
2. Visada ir visur palaikykite partnerį
Ypač kai jūsų partnerei ar partneriui tenka susidurti su naujomis užduotimis ir susidaro neįprasta situacija. Perėjimas į naują darbą, persikraustymas, vaiko gimimas – bet kokias permainas pedantiški žmonės priima aštriau už kitus. Ir tada jiems būna labai svarbus artimo žmogaus palaikymas.
3. Dažniau kreipkitės į jį pagalbos tais klausimais, kur reikalingas kruopštumas ir atsargumas
Pedantas gali puikiausiai susidoroti su šeimos biudžeto ar bendrų atostogų planavimu. Jis kruopščiai išanalizuos informaciją, apsvarstys maršrutą, kad jūsų kelionė būtų turininga ir įdomi.
4. Ženkite smulkius, nuoseklius žingsnelius permainų link
Pradėkite nuo kokios nors smulkmenos ir duokite savo partneriui laiko priprasti. Pavyzdžiui, pabandykite kitaip pakabinti marškinius arba pakeisti flakonų „distanciją“ vonioje. Paaiškinkite, kad padarėte tai ne dėl charakterio bjaurumo, o dėl to, kad neverta skirti dėmesio tokiems niekams.
5. Būtinai pasakykite garsiai, ką norite padaryti ir kam
Pavyzdžiui, jūsų sutuoktinis įpratęs vakarieniauti namuose, o jūs norite nueiti į restoraną ar į svečius. Tokiu atveju paprasčiausiai iš anksto suplanuokite išėjimą į viešumą, kad jūsų sutuoktinis turėtų laiko tam morališkai pasiruošti. Su pedantiškais žmonėmis geriausia elgtis švelniai ir taktiškai.
6. Rašykite laiškus – pedantai juos mėgsta
Juose galima aprašyti pasiūlymus ir pageidavimus, kurti schemas. Jeigu siūlote savo veiksmų planą, kuris bus aiškiai aprašytas, pedantas tikrai jį apsvarstys ir į jį atsižvelgs.
7. Parinkite filmų ir straipsnių apie tokius žmones, kurie sugebėjo pasikeisti
Jacko Nicholsono herojus iš filmo „Geriau nebūna“ – maniakiškas pedantas. Filmo „Meilės įkaitai“ herojus – dėl tvarkos pamišęs restorano savininkas. Kiekviena vazelė jo restorane turi stovėti griežtai stalo viduryje.
Tomo Hankso herojus filme „Terneris ir Hučas“ – neįtikėtinas kruopštuolis. Kiekvienam patiekalui jis turi atskirą puodų ir dubenėlių rinkinį. Pažiūrėkite šiuos filmus kartu. Pamatęs save iš šalies, partneris supras, kaip jums sunku, ir pradės elgtis kitaip.
8. Pasvajokite apie savo įsivaizduojamą tolesnį bendrą gyvenimą
Padarykite koliažą arba piešinį, sudarytą iš jūsų bendrų norų. Pakabinkite jį matomoje vietoje. Tai padės mintimis suvokti tai, kas yra už jūsų įprastos realybės ribų, ir taps stimulu naujiems žygdarbiams.
9. Pradėkite kartu šokti
Šokiai padeda atsipalaiduoti, atsikratyti vidinės įtampos, susikaustymo. Pedantai paprastai būna smarkiai kompleksuoti ir uždari.
Taip pat tam tikslui tiktų teatro studija suaugusiesiems. Kuriant spektaklius galima išbandyti save prisiimant įvairius vaidmenis ir elgsenos tipus. Tai labai naudinga pedantiškiems žmonėms.
10. Pabandykite kartu leistis į žygį ar kelionę, kur nieko negalima iš anksto numatyti
Gyvenimas reguliariai pateikia mums staigmenų. Pedantai jų kategoriškai nemėgsta, tačiau neįprastos sąlygos, netikėtos situacijos yra neatskiriama normalaus gyvenimo dalis.
Šaltinis: Sobesednik.ru
Rašyti komentarą