Kaip tampama "pilka pelyte: pasak psichologų, atsakymo reikia ieškoti vaikystėje
Atsidavusi žmona, puiki šeimininkė, pasiaukojanti motina.
Net per daug. Ir jeigu "pilka pelytė" ištekėjo, ji mano, kad jai baisiai pasisekė.
Kaip tampama "pilka pelyte"? Pasak psichologų, atsakymo reikia ieškoti vaikystėje. Gali būti, kad tėvai mergaitę emocionaliai atstumdavo, keldavo per didelius reikalavimus, daug ką drausdavo, užgniauždami iniciatyvą, vadino ją kvaila, barė už blogus pažymius, nepalaikė sunkiose situacijose.
Gali būti, kad mama darė spaudimą dėl mergaitės išvaizdos, pavyzdžiui: "Nesuprantu, iš ko paveldėjai tokią didelę nosį (atlėpusias ausis, žvairumą ir pan.)..."
Kai tėvai vaikui įdiegia programą "Tu prastesnis už kitus", jis stengiasi slėptis šešėlyje.
"Pilkos pelytės" būna dviejų kategorijų. Vienos pasirenka paklusnumo poziciją - jos stengiasi neišsišokti, nes bijo kam nors neįtikti ir nukentėti.
Vaikystėje jos vykdė tėvų reikalavimus, užaugusios - viršininkų ir visų tų, kuriuos laiko stipresniais už save. Tačiau dairydamosi ryškias asmenybes, širdies gilumoje jos pavydi ir sielojasi dėl to, kad negali savęs išreikšti.
Kita kategorija - pedantiškos, atsakingos ir labai darbščios "pelytės".
Jos gali dirbti iki vėlumos pamiršusios save.
Karjera joms svarbi, tačiau tai diktuoja ne ambicijos ir troškimas įsitvirtinti kaip asmenybei, o noras "išsirausti apkasus", apsiginti nuo aplinkinių, išsikovoti patogią nišą. Svarbiausiai - kad niekas negalėtų prikišti joms nepažangumo, nedrausmingumo, tinginiavimo ir kitų savybių (už kuriuos nuolat gaudavo pylos vaikystėje).
"Pilkos pelytės" apie vedybas ilgai nemąsto, nes mano, kad nėra tinkamos žmonos ir mamos vaidmenims. Kartais tokios moterys gimdo "dėl savęs".
Jeigu manote esanti viena iš jų, tačiau norėtumėte pasikeisti, jums teks perkoduoti tėvų įdiegtą negatyvią programą. Tai padaryti nelengva, geriausia - su psichoterapeuto pagalba, tačiau galima pabandyti ir savarankiškai.
Jūsų bėda - neatsiskleidęs individualumas. Tam trukdo nepasitikėjimas savimi.
1. KAD TAPTUM KITOKS, TURI PRADĖTI KITAIP GALVOTI.
Rašykite dienoraštį. Užrašykite visas savo negatyvias mintis apie meilę, pinigus, karjerą, sveikatą. Tuomet pakeiskite jas į priešingas.
Atsistokite prieš veidrodį ir 5-10 minučių jas kartokite. Kiekvieną dieną. Pakeisite mintis - tapsite kitu žmogumi. Mintis yra materiali. Nesijauskite negraži - ir nebūsite tokia.
Pasijuskite unikalia, laiminga moterimi, kuriai puikiai sekasi.
2. IŠBANDYKITE VISAS SPALVAS, NE TIK PILKĄ.
Pasvajokite, kaip jūs norėtumėte atrodyti. Įsivaizdavote? Staigus išvaizdos pakeitimas sukeltų jums aštrų diskomfortą, todėl savo stilių keiskite palaipsniui. Iš pradžių nusipirkite vieną originalų drabužį ir juo vilkėdama eikite į darbą (arba į pokylį). Kartokite sau: "Šiandien aš atrodau pritrenkiamai!".
3. IŠBANDYKITE KĄ NORS SAU NEBŪDINGA.
O gal patiks? Pavyzdžiui, pradėkite lankyti makiažo pamokas. Arba pilvo šokio. Beje, šis šokis išlaisvina moterišką energiją, kuri labai traukia vyrus.
4. NUEIKITE Į GROŽIO SALONĄ.
Ten jums patars dėl šukuosenos. Jeigu bijote kirptis - pakeiskite bent plaukų atspalvį.
5. SPORTUOKITE.
Užsirašykite į aerobikos arba fitneso klubą - tai gera psichologinė ir fizinė iškrova.
Stenkitės visur matyti ne "pustuštę stiklinę", o "puspilnę".
Pabandykite. Jums pavyks.
Parengė A. Milinienė
Rašyti komentarą