Laimės indeksas ir aprangos stilius
Kuo laimingiau gyvena žmonės, tuo paprasčiau jie rengiasi. Prie šios netikėtos išvados priėjau nagrinėdamas kasmetę Jungtinių Tautų Organizacijos (JTO) ataskaitą apie pasaulio laimės lygį.
Nuo 2011-ųjų kasmet vykdomas pasaulio laimės tyrimas. Taip, nesijuokite. Rimti mokslininkai sukūrė technologijas ir dabar matuoja skirtingų šalių gyventojų objektyviosios gerovės lygį ir jų nuosavą subjektyvųjį savo gyvenimo vertinimą. Vėliau jie lygina gautus rezultatus ir reitinguoja šalis pagal jų gyventojų laimės lygį.
2018 metais pirmasis laimingų šalių dešimtukas atrodo taip:
Norvegija
Danija
Islandija
Šveicarija
Suomija
Olandija
Kanada
Naujoji Zelandija
Australija
Švedija
Ta pačia sudėtimi, tik besikeisdamos vietomis, pirmajame dešimtuke šios šalys pirmaudavo ir anksčiau.
Ar žinote, kas vienija šias šalis? Be to, kad ten yra aukštas gyvenimo lygis, stulbinami socialiniai standartai ir iš viso beveik komunizmas (gerąja to žodžio prasme)? Madingo tinklaraštininko nuomone, visas šias šalis vienija ir tai, kaip paprastai rengiasi vietiniai gyventojai.
Šalys, diktuojančios pasaulinės mados ir stiliaus tendencijas, šalys, kuriose gatvės stiliaus fotografai vos spėja gaudyti tobulus įvaizdžius, šalys, kuriose kas antra studentė atrodo kaip stiliaus ikona, rikiuojasi ketvirtajame dešimtuke: Prancūzija – 32 vietoje, Ispanija – 37, Italija, kur kiekvienas naujagimis nuo gimimo žino, kaip tinkamai palenkti kelnes, – 50 vietoje! Iš 157 tirtų šalių beveik trečdalis viso pasaulio šalių gyventojų yra laimingesni už italus!
O kaip laimingose šalyse? O ten niekam nerūpi, kiek milimetrų, pasak žurnalo VOGUE, reikia palenkti kelnes. Žmonės dėvi patogius drabužius nekvaršindami sau galvos, ar tai stilinga, ar ne. Džinsai / marškinėliai, laisvalaikio batai / sportbačiai, džemperiai ir megztiniai. Danijoje sunku suprasti, kuris prieš tave einančioje poroje yra vaikinas, o kuri mergina, – jie rengiasi vienodai.
Kai kurie pažįstami vyrai buvo labai nepatenkinti tuo, kaip rengiasi moterys Švedijoje. „Nėra į ką pažiūrėti“, – pasakytų jie. „Argi tai moterys?“, – kartotų jie. Bet štai, kur paradoksas, sprendžiant iš tyrimo rezultatų, Švedija – labai laiminga šalis. Reiškia šios moterys nesijaučia nelaimingos, kad nedėvi siaurėjančio silueto sijonų ir nebėga iš pat ryto į darbą avėdamos bateliais 10 cm kulnu, pasidažiusios ir susišukavusios. Be to, šių šalių vyrai akivaizdžiai nesijaučia nelaimingi dėl to, kad jų moterys visą parą neatrodo lyg ką tik nužengusios nuo podiumo.
Galbūt norint būti laimingam visai nebūtina sekti mados tendencijų ir rinktis sijono pagal figūros tipą?
Galbūt galima būti laimingam apsirengus paprastais drabužiais?
Kai žmogus jaučiasi laimingas, saugus ir ramus, jam nereikia kasdien kažkam kažką įrodinėti ir iš visų jėgų rodyti savo (dažnai įsivaizduojamo) statuso – tokiam žmogui labai patogu mėgautis gyvenimu vilkint džinsus ir džemperį.
Tai va, nepatikėsite, bet Izraelis pasauliniame laimės reitinge užima 11 vietą. Iš karto po pirmojo dešimtuko.
O kaip jūs galvojate, ar bendras laimės ir pasitenkinimo lygis turi įtakos moterų aprangai? Ar tai tik sutapimas?
Rašyti komentarą