Mamos terapija

Mamos terapija

Bet kuri mama gali padėti savo vaikui įveikti ligą. Ji gali išgydyti vaiko baimes, nemigą, mikčiojimą ir kitus nervinius sutrikimus. Mama gali įteigti vaikui laimės ir sėkmės nuostatas. Kaip tai padaryti, pasakoja vaikų psichiatras profesorius Borisas Drapkinas.

Meilės indas

Vaikas yra mamos meilės indas. Jeigu jis sklidinas, - vaikas laimingas, jo raida sklandi. Neišmylėtas vaikas blogai elgiasi, tampa nepaklusnus, gali pradėti mikčioti, šlapintis į lovą. Patyręs traumą, pasigavęs infekciją, jis sveiksta lėtai ir sunkiai.

Kaip mamai pripildyti vaiką savo meilės? Vakarų psichologai sako: pirmiausiai - žvilgsniu ir prisilietimais. Kuo dažniau su meile žvelkite vaikui į akis, glostykite, glauskite, išdykaukite...

Prie šių dviejų būdų profesorius Drapkinas prideda ir trečiąjį. Jis sako, kad iki mažyliui sukaks 2 metai, mama išvis neturėtų skirtis su juo. Jeigu tuo laikotarpiu ji dirba arba dažnai išvažiuoja atostogauti, vaiką palieka seneliams ar auklei, - meilės srovė nutraukiama, vaikas ima dažniau sirgti, jo raida pablogėja.

Mamos balsas - vaiko vidinis balsas

Daug reikšmės vaikui - ne tik kūdikiui, bet ir ikimokyklinukui, ir netgi pradinukui, - turi mamos balsas. Vaisius pradeda girdėti jį nuo penkto mėnesio motinos įsčiose, o gimęs jį atpažįsta, emocionaliai reaguoja, skiria intonacijas. Mamos balsas tampa tarsi vidiniu vaiko balsu. Jeigu mama mažyliui reiškia daug pretenzijų, bara, kad jis ne toks, kaip norėtų, - skiepija nesėkmių ir ligų programą. Ir atvirkčiai: jeigu mamos balsas pritaria, palaiko, orientuoja į laimę, sveikatą, sėkmę, - visi psichoemociniai procesai normalizuojasi.

Tokia ir yra profesoriaus Drapkino psichoterapijos metodikos esmė. Mama sergančiam mažyliui - vaistai, stipresni už tabletes ir mikstūras. Mama turi mylėti savo vaiką nepriklausomai nuo to, ar jis paklusnus, ar ne, sveikas ar ligotas. Jos meilė turi būti besąlygiška.

Kartais mamos svarsto: o kam visa tai žinoti, jeigu mano atžaloms psichoterapinės pagalbos nereikia?

Pediatrai sako, kad vaikų, turinčių raidos, elgesio sutrikimų ir kitų bėdų, nuolat daugėja. Bet jeigu jūsų mažylis auga išties normaliai, - sveikatos ir laimės nuostatų skiepijimas jam vis tiek netrukdys.

Mamos magija

Frazės, kurias pataria kartoti B. Drapkinas, - neatsitiktinės. Kiekvienas žodis - apgalvotas, patikrintas, keisti jų negalima. Įtaiga, kurią sudaro 4 dalys, naudinga kiekvienam vaikui, net ir pačiam laimingiausiam bei sveikiausiam.

1 dalis. Mamos meilės vitaminai

Šiais žodžiais mama užlieja vaiką savo meile.

"Aš tave labai labai myliu. Tu esi brangiausia, ką aš turiu. Tu mano dalelė, mano kraujas. Aš be tavęs negaliu gyventi. Aš ir tėtis tave labai mylime."

2 dalis. Fizinės sveikatos įtaiga.

Nesmarkiai negaluojantį vaiką vien šio pobūdžio mamos terapija gali išgydyti be jokių vaistų.

"Tu stiprus, sveikas, gražus vaikas, mano berniukas (mergytė). Tu gerai valgai ir todėl greitai augi ir stiprėji. Tavo stipri, sveika širdelė, krūtinė, pilvukas. Tu lengvai ir gražiai judi. Tu užsigrūdinęs, retai sergi."

3 dalis. Nervinės - psichinės sveikatos įtaiga.

"Tu ramus berniukas (mergaitė). Tavo geri, stiprūs nervai. Tu kantrus, geras, draugiškas. Tu protingas. Tavo galvytė puikiai dirba. Tu viską puikiai supranti ir įsimeni. Tavo visada gera nuotaika, tau patinka šypsotis. Tu gerai miegi. Tu lengvai ir greitai užmiegi, sapnuoji tik gerus, laimingus sapnus. Tu gerai pailsi, kai miegi. Tu gerai ir greitai mokaisi kalbėti."

4 dalis. Ji atspindi seną protėvių išmintį.

Mamos nuo seno imdavo sergantį vaiką ant rankų, glausdavo prie krūtinės ir savo vidine jėga saugodavo jį nuo negalios: "Atiduok man savo ligą!"

"Aš paimu ir išmetu tavo ligą ir tavo sunkumus (toliau mama vardija konkrečias vaiko problemas). Aš paimu ir išmetu tavo blogą miegą (jeigu vaikas blogai miega). Aš paimu ir išmetu tavo baisius sapnus. Aš paimu ir išmetu tavo verksmingumą. Aš paimu ir išmetu tavo pasibjaurėjimą maistu. Ir galutinė frazė - mažorinė: "Aš tave labai labai myliu."

Pasak Drapkino, jeigu mažylis rimtai serga, jo gydytojas turi pritaikyti individualią gydymo programą, ir prie keturių pagrindinių įtaigos dalių prisidės individuali gydomoji dalis.

Kalbėkite šiuos žodžius savo saldžiai miegantiems vaikučiams - jie užaugs sveiki, protingi ir laimingi.

Kada ir kur

Taikykite šią siūlomą metodiką, kai vaikas miega. Jis puikiausiai įsimins, ką mama sakė naktį.

Taigi kai vaikas užmigs, praėjus 20-30 minučių, prisėskite ant jo lovos su tekstu rankose ir tris kartus perskaitykite kiekvieną frazę: iš pradžių mintyse sau, paskui mintyse kreipdamasi į vaiką, po to - balsu.

Darykite tai kasdien mėnesį ar du - priklausomai nuo vaiko būsenos. Nei aukšta temperatūra, nei kiti ligos pasireiškimai nėra kontraindikacijos*. O štai jeigu mama pati nekaip jaučiasi - serga ir pan. - seansą verčiau atidėti.

*Kontraindikacija - būklė ar būsena, kuriai esant negalima atlikti tam tikros procedūros ar operacijos.

Livejournail.com

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder