Mini teikia džiaugsmo būti moterimi

Kai 1962 metais Mary Quant išdrįso patrumpinti sijoną, kilo tikras skandalas: susierzinę tėvai grasino išdaužyti parduotuvių vitrinas, o juos segėjusias merginas imta varyti iš mokyklų.

Kartais jas netgi sulaikydavo policija.Mary Quant savo pirmoje madų ateljė "Bazzar", kurią šeštąjį praėjusio amžiaus dešimtmetį atidarė Londono Čelsio rajone, pradėjo modeliuoti sukneles ir sijonus iki kelių.

Ilgametėje mados istorijoje tai buvo nauja.

Šis moksleiviškas stilius iškart tapo populiarus, tačiau oficiliai jis buvo pripažintas tada, kai 1962 metų vidury žurnalas "Vogue" išspausdino pačios Mary, vilkinčios trumpą sijonėlį, nuotrauką.

Sunerimo net Vatikanas

Naujas moteriškų apdarų stilius sukėlė tikrą Quant šalininkų ir priešininkų karą. Yves Saint Laurent'as buvo įsitikinęs, jog mini tebus trumpas mados blykstelėjimas: "Nesu labai geros nuomonės apie mini sijonus.

Netrukus jie bus pamiršti". Coco Chanel pasisakė dar kategoriškiau: "Nekenčiu mini. Tai žudo meilę!"

Vis dėlto naujo ilgio - maždaug 10 cm virš kelių - moterų drabužius pripažinino ne vien paaugliai. Net garbingieji Anglijos karališkieji rūmai nustatė naują drabužių ilgį - septyni centimetrai aukščiau kelių.

Į mini šalininkų ir priešininkų kovą įsitraukė net Vatikanas, mėgindamas uždrausti tokią nedorovingą aprangą. Tačiau griežti Bažnyčios nurodymai damoms buvo nė motais.

Dar ne kulminacija...

Netrukus Mary Quant idėją perėmė mados kūrėjas Andre Courreges. 1963 metais prancūzas sukūrė naują geometriškai taisyklingos formos aprangą, ir sijonų ilgis buvo mažiusiai 10 cm virš kelių.

Mary Quant sijonus patrumpino dar daugiau. Staiga moteriškus drabužius ėmė trumpinti kone visi dizaineriai. Moterys tiesiog dievino tokią aprangą.

Šeštojo dešimtmečio pabaigoje mini tiesiog užplūdo gatves, biurus ir teatrus. Bet kokios figūros moterys nešiojo tik trumpus apdarus.

Prasidėjus paskutiniajam XX amžiaus dešimtmečiui, Chanel sekėjas Carl'as Lagerfield'as savo ypač trumpus modelius pavadino "užpakaliuko rankogaliais", mat sijonai tapo ne platesni nei klubų diržai.

Tačiau ir tai dar nebuvo mini kulminacija.

Iš pradžių šokiravęs mini sijonas per keturis dešimtmečius tapo įprastu apdaru, simbolizuojančiu gyvenimo džiaugsmą, - kaip ir tikėjosi Mary Quant.

Ir šią vasarą madingi ypač trumpi sijonukai.

Tik šiandien moterys gali dėvėti bet kokių ilgių sijonus, nebijodamos būti senamadiškos.

"Mini stilius simbolizuoja optimizmą ir suteikia džiaugsmo būti moterimi", - konstatavo Mary Quant.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder