Sudėtingi santykiai su sociopatu
Sudėtingi santykiai su sociopatu

Moterys, užmezgančios santykius su sociopatu, dažnai užkimba už savo išskirtinumo partneriui kabliuko.

Pirmoje santykių stadijoje sociopatas panaudoja viena triuką, kurį žinodamos moterys galėtų apsisaugoti.

Santykių su sociopatu požymiai

Jis laiko jus vienintele jo verta moterimi, kurios jis visą gyvenimą ieškojo ir kuriai tik dabar gali atverti savo širdį.

Išeina, kad jūs iš anksto „neakivaizdiniu būdu“ laimite konkurenciją su visomis buvusiomis ir būsimomis varžovėmis, jaučiate savo pranašumą ir didžiuojatės tuo, kad šis vyras iš visų išsirinko būtent jus . Tai džiugina ir glosto jūsų savimeilę.

Tas jūsų išskirtinumas patvirtinamas veiksmais. Jums atveriamos durys, dovanojamos gėlės, jūs tiesiog dievinama. Ir visa tai jis daro tik tam, kad užkeltų jus ant pjedestalo, o paskui nuverstų nuo jo. Iš pradžių jam reikia padaryti jus Deive, bučiuoti kojas ir rankas, o paskui sutrinti su dulkėmis ne tik jūsų asmenybę, bet ir viską, kas jums yra brangu.

Prisiminkite, kad jūsų neišrinko, jus tik pasirinko.

Kam jiems to reikia?

Sociopatai – žmonės nesugebantys suprasti, užjausti kitų, neturintys sąžinės. Jie gali būti labai agresyvūs ir žiaurūs, nes tai yra jų asmenybės bruožas, kurį jie iš pradžių kruopščiai slepia. Jų agresyvumas daro juos beširdžiais ir kurčiais svetimai kančiai.

Sosiopato požymiai

*Sociopatai labai lengvai įsižeidžia.

Greitas įsižeidimas yra jų charakterio bruožas, čia neturime omenyje įprasto žmonių įsižeidimo dėl kokių nors negerų kito veiksmų. Lengvai pažeidžiama tokio vyro siela negali pakelti net menkiausio atitolimo nuo jo, užuominos į šaltumą, bet kokio nepasitenkinimo ar priekaišto jam. Jis paprasčiausiai negali emocionaliai susidoroti su tokiomis situacijomis. Bet kokioje neigiamoje situacijoje jis akcentuoja tik savo kančias, ignoruoja kitų jausmus.

*Sociopatai neigia savo kaltę net ten, kur jie objektyviai yra neteisūs.

Jis iki galo kaltins jus ar kitus žmones, aplinkybes dėl savo klaidų. Jis net gali apkalbėti jus už nugaros. Jis tai daro tam, kad tada, kai išsiskirsite, žmonės manytų, jog tai įvyko tik dėl jūsų kaltės. Sociopatas aplink save buria koaliciją prieš savo auką.

*Sociopatai nekuria santykių su tokiu asmeniu, kuriam jaučia simpatiją.

Jo santykiai – tik šaltas išskaičiavimas naudos gavimo tikslu. Bet koks veiksmas, bet kokia manipuliacija turi būti jam „naudinga“. Net jo emocinės ir materialinės išlaidos pirmoje santykių stadijoje būna orientuotos į būsimą naudą. Kai auka būna užkibusi ant kabliuko, galima iš jos ištraukti visus resursus, kuriuos ji turi. Įsimylėjusi auka tampa akla ir ne greitai pastebi, kad yra sunkiama.

*Kai bandote pasikalbėti su sociopatu apie savo santykius ar rimtas problemas, jis elgiasi neadekvačiai.

Pavyzdžiui, moteris nori išsiaiškinti, kodėl vyras pasielgė su ja nepagarbiai. Ką atsakys sociopatas? „Prisimeni, kaip prieš mėnesį apsivilkai trumpą suknelę ir išėjai iš namų, o aš pykau?“ Sociopatas išvers bet kokį pokalbį išvirkščiai, nepaisydamas, kad tai skambės absurdiškai. Jis ims taip įtikinamai argumentuoti, kad jūs anksčiau ar vėliau susimąstysite, kuris iš jūsų teisus. Anksčiau ar vėliau išseks jūsų resursai, ir jūs tapsite neįdomi sociopatui.

Jis niekada nesielgs su jumis kaip lygus su lygia. Arba idealizuos, arba naikins ir niekins. Be to, jis nuvertins visa tai, kas brangu aukai. Stipriausią skausmą sociopatas sukels savo aukai ten, kur yra jos didžiausios vertybės. Pavyzdžiui, jeigu jums didelė vertybė yra ištikimybė, tai jis išduos jus, jei draugystė, drabstys purvais visus jūsų draugus. Aukos ašaros, skausmas, kentėjimas – jo tikslas. Tai yra pergalė, kurios sociopatas siekia ir kuria jis mėgaujasi.

Kuo dar galima pasiekti pergalės? Nuversti jus nuo pjedestalo fraze: „Tu – tokia kaip visos! Pati kalta dėl visko, ką tau padarė!“ Tai paskutinis sunaikinimo taškas. Taškas, nuo kurio jau nebegrįžtama. Auka sutrypta ir pažeminta. Bet tai dar ne pabaiga. Kol auka turės jėgų priešintis, sociopatas nepasitrauks.

Išsiskirti su sociopatu labai sunku.

*Sunku suprasti ir pripažinti, kad buvote pėstininkė kruopščiai apgalvotame žaidime.

*Sunku susilaikyti ir nebandyti jam įrodinėti, esate ne tokia, kurią galima būtų drabstyti purvais, kad esate gera ir tiek daug investavote į šiuos santykius.

*Sunku nepradėti aiškintis santykių, kurių jau nėra, o gal ir niekada nebuvo.

*Sunku neaiškinti, kaip jums sunku ir skaudu.

*Sunku išeiti nesusižeidus į jo sužeistą „AŠ“. Ir dar daug visokių „sunku“.

Ir viskas todėl, kad yra tik viena galimybė išgyventi su tokiu žmogumi – jūs turite tapti tokia pat „nenormalia“, psichiškai nesveika, pranokti jį jo nepaaiškinamuose, neadekvačiuose poelgiuose, rašo portalas B17.ru.

Kitas klausimas, ar norite tokia tapti. Kitaip niekaip. Todėl išeitis yra tik viena – bėgti neatsigręžiant. Ir kuo greičiau. Kuo anksčiau jūsų aplinkos žmonės sužinos, koks jis ir kaip elgiasi, tuo geriau. Visi sociopatai bijo būti demaskuoti.

Jis vis tiek pasistengs jus pažeminti ir sutrypti. Kuo daugiau stengsitės dėl santykių, tuo mažiau liks resursų išeiti iš jų ir atsitiesti. Kuo anksčiau pasitrauksite, tuo mažesni bus nuostoliai ir praradimai. Išėjimas padės jums išsaugoti protą, būti adekvačiai ir blaiviai mąstyti.

Jeigu jaučiate, kad neturite jėgų atsilaikyti, kad jūsų santykiai atsidūrė aklavietėje ir jūs nebegalite iš jos išeiti, jeigu nustojote jausti save, jeigu atrodo, kad kraustotės iš proto, jeigu pavargote nuo emocinių sūpuoklių, kreipkitės pagalbos į specialistą.

Sidebar placeholder