Vaikai ir mobilieji: 7 sveiki principai

Vaikai ir mobilieji: 7 sveiki principai

JAV pediatrų akademija simpoziume "Growing Up Digital" tėvams pristatė naujas rekomendacijas, kaip elgtis, kad mobilieji įrenginiai nedarytų žalos vaikams.

Šie principai susiję ne tiek su laiku, praleistu prie minėtų įrenginių, kiek su naudojimosi jais kokybe.

Kai kurie patarimai liko tokie pat: nereikėtų duoti mobiliųjų įrenginių vaikams iki 2 metų amžiaus; taip pat nederėtų leisti vaikui žaisti šiais įrenginiais daugiau nei 2 val. per dieną.

7 principai

1. Nustatykite vienodas taisykles.

Vaikai virtualioje erdvėje elgiasi taip pat, kaip ir bet kurioje kitoje. Visur turi būti nustatytos elgesio ribos. Jas turi gerbti ir vaikai, ir suaugusieji.

2. Pradėkite nuo savęs.

Vaikai kopijuoja suaugusiųjų elgesį. Kiek laiko skaitmeniniams įrenginiams skiriate jūs? Kaip dažnai tikrinate elektroninį paštą ir sekate kitas naujienas? Ar esate numatę sau dienų, laisvų nuo elektronikos?

3. Būkite tarpininkai.

Leiskitės į skaitmeninį pasaulį kartu su vaiku. Skatinkite jį tyrinėti, klausti, ieškoti atsakymų.

4. Koncentruokitės į turinį, ne į laiką.

Kokybė svarbiau už kiekybę. Prioritetas turi būti lavinamieji žaidimai ir programos, kurios padėtų vaikui ugdytis dėmesio ar bendravimo įgūdžius. Ieškokite programų, kurias pasiūlo ar rekomenduoja pedagogai ir psichologai.

5. Geriau aktyvus žaidimas nei pasyvus žiūrėjimas.

Planšetė ar telefonas turi būti bendravimo instrumentas, o ne jo pakaitalas. Venkite tokios veiklos, kuri iš vaiko reikalauja mažai įsitraukimo (pavyzdžiui, vietoje video- žiūrėjimo geriau tegu žaidžia interaktyvų žaidimą).

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder