Klaipėdietis Darius turi neįgalų draugą, kuris labai nori apsilankyti koncerte, tad nusprendė nupirkti jam bilietą.
Prekybos centre esančioje kasoje pasiteiravus bilieto, skirto negalios vežimėlyje prikaustytam žmogui, vyriškis išgirdo atsakymą, kad specialių vietų nėra, ir pasiūlymą įsigyti bilietą tarp stovimų vietų.
"Įsivaizduokite, ką matytų vežimėlyje sėdintis žmogus, kai aplink jį visi stovi. Kai tai pasakiau pardavėjai, ši pasiūlė važiuoti į arenos kasas. Ten nuvykęs sužinojau, jog galimybės gauti tokį bilietą nėra. Nejaugi naujoje, pagal visus reikalavimus pastatytoje arenoje nėra galimybės koncertus žiūrėti neįgaliesiems?" - piktinosi jis.
Pagal architektūrinį sprendimą, vietos neįgaliesiems įvairių renginių metu arenoje numatytos vakarinėje statinio dalyje esančioje ložėje, tačiau per koncertus jos yra uždengiamos ir lieka užkulisiuose, už scenos.
"Kai parteryje yra sėdimos vietos, vežimėliuose sėdintys lankytojai įsikuria šalia kėdžių. Tačiau SEL koncerto metu parteryje bus tik stovimos vietos - ką daryti tokių renginių metu, architektai nepagalvojo. Į tarpus tarp tribūnų neįgaliųjų leisti negalime - pažeistumėme priešgaisrinius reikalavimus. Naudojamės tuo, ką turime", - sakė UAB "Klaipėdos arena" direktorė Jolita Krickė.
Anot jos, iki šiol į renginius atvykusiems vežimėliuose sėdintiems neįgaliesiems problemų nekilo - bent jau nesulaukta nusiskundimų.
"Žinoma, jeigu reikalaus specialaus bilieto žmogui vežimėlyje, jo gali negauti. Tačiau tokiu atveju galima pirkti kitus siūlomus bilietus.
Įprastai neįgalieji į renginius atvyksta su lydinčiais asmenimis, kurie jiems randa patogią vietą. Be to, kiti lankytojai yra supratingi ir vežimėliuose sėdintiems žmonėms stebėti pasirodymų netrukdo. Arena yra pritaikyta neįgaliesiems į ją patekti", - sakė vadovė.
SEL koncertas - bene didžiausio susidomėjimo sulaukęs renginys arenoje iki šiol. Teigiama, kad per 7 tūkstančius bilietų į jį išgraibstyti per porą savaičių nuo pardavimo pradžios.
Rašyti komentarą