Dainininkų parama vargstantiems - pelningiausias prieššventinis laikas
Dainininkų parama vargstantiems - pelningiausias prieššventinis laikas

Gruodį garsūs šalies atlikėjai pasitinka ne tik kaip honorarais turtingiausią mėnesį. Paskutinėmis metų savaitėmis daugelis jų neatlygintinai prisideda prie labdaringų renginių ir taip jungasi į per šalį vilnijančią kalėdinę gerumo, dalijimosi, pagalbos vienas kitam bangą. Gruodžio 8 d. LNK televizija rodys kartu su „Maisto banku” rengiamą labdaros renginį „Pasidalink“, per kurį gražiausiomis dainomis padėti skurstantiems kvies garsūs šalies atlikėjai. Vienos iš koncerte pasirodysiančių grupių „Pop Ladies“ narės Katažina Nemycko, Liepa Mondeikaitė ir Natalija Bunkė, skatindamos gerumą ir ragindamos padėti kitiems ne tik per Kalėdas, sutiko papasakoti apie pačių išgyventus sunkiausius gyvenimo periodus.

Dainininkė Natalija Bunkė kaip savo didžiausią patirtą sunkmetį įvardija ekonominę krizę. „Bet ir tada aš turėjau vyrą, kuris man padėjo, - pasakojo moteris. – Laimei, net ir sunkiausių patirtų laikų negalėčiau pavadinti skurdu. Gal ir negalėdavau nusipirkti kokio drabužio, bet kad maistui trūktų, - taip nebuvo niekada. Ir vaikystėje mano tėvai darė viską, kad šeimai nieko netrūktų, per kelis darbus dirbdavo. Jei, pavyzdžiui, nebūdavo pinigų kokiai striukei nupirkti, tai mama ją tiesiog pasiūdavo. O per vienus Naujuosius, kai gyvenome kiek sunkiau, tėvai per vieną naktį mudviem su seserimi pasiuvo po didžiulę pliušinę beždžionę ir mums tai buvo geriausia dovana. O dabar aš suprantu, kad man tai yra apskritai pati brangiausia dovana, kokią aš esu gavusi iš tėvų“.

Moteris sakė neįsivaizduojanti, kaip išgyventi iš 5 litų, kuriuos maistui gali skirti skurdžiausiai gyvenantys žmonės: „Žinoma, neįmanomų dalykų nėra, bet man tai skamba kaip iš fantastikos skyrelio. Į parduotuvę einu kas pora dienų, nes yra mažas vaikas ir viskas namie turi būti šviežia. Per dieną maistui sau ir vaikui išleidžiu apie 50 litų“.

Natalija pasakojo, jog gruodžio mėnesį su grupe „Pop Ladies“ dalyvauja net ne viename labdaringame renginyje: „Labdarai skiriu ne tik pinigų, bet ir savo laiką, kuris ypač brangus gruodžio mėnesį. Gruodžio koncertus vertinu kaip aukojamus pinigus, nes šį mėnesį atlikėjams jų valandos yra be galo brangios ir yra dienų, kurios skaičiuojamos tiesiog minutėmis ir jei aš nespėju, man tiesiog dega pinigai. Todėl ta koncerto valanda man yra solidi sumelė“.

Kitiems padėti besistengianti moteris pastebėjo, kad jai rūpi, kaip bus išleisti jos pinigai, todėl neduoda akivaizdžiai girtaujantiems. Jei pinigų prašo vaikas, parduotuvėje nuperka jam maisto. „O neseniai feisbuke man parašė viena mergaitė, kuri pasisakė išėjusi iš vaikų namų ir neturinti kuo apsirengti. Artimiausiu metu surinksiu jai drabužių iš savo spintos. Ir į „Maisto banko“ dėžes parduotuvėse kraunu maistą“, - sakė N. Bunkė.

Dainininkė save vadina aukojančia spontaniškai, todėl džiaugiasi televizijos akcijomis, kurios primena padaryti gerą darbą. „Mes linkę užsimiršti, kad kiti gyvena blogiau. Labai gerai, kai televizija primena ir ragina nenusisukti ir padėti tiems, kuriems iš tikrųjų sunku. Man labiausiai skauda, kai blogai gyvena ir kenčia vaikai ir mamos su vaikais“. „Maisto banko“ duomenimis, tarp kasmet Lietuvoje su skurdu susiduriančių asmenų net 39% - vienišos motinos, auginančios vaikus.

Katažina Nemycko sakosi apskritai niekada negyvenusi ypatingoje prabangoje. „Gimiau kaime ir nebuvau lepinama. Esu paprasta kaimo mergina. Niekada pernelyg neišlaidaudavau. Iš kitos pusės, tai išmokė taupumo. Man labai sunku įsivaizduoti, kaip jaučiasi žmogus, kuris maistui per dieną tegali išleisti 4-5 litus. Juolab kad daugelis jų negali užsidirbti patys ir žino, kad gyvenimas nesikeis. Manau, tokiems žmonėms svarbu ne tik pinigai, be ir apskritai aplinkinių palaikymas, jiems rodomas dėmesys. Pati kasmet aplankau vaikų namus. Atsidūrusius neviltyje noriu paraginti visuomet prisiminti, kad šalia yra labai daug gerų žmonių, tik nereikia pasimesti ir leisti sau padėti“.

„Pop Ladies“ narė Liepa Mondeikaitė prisimena per savo nemokėjimą planuotis pinigų patirtus vargus. „Kai tik atvažiavau į Vilnių mokytis, būdavo, kad per dieną ar dvi išleisdavau visus man tėvų duotus pinigus. Ir tada „laikydavausi“ bulvių dietos: bulvės keptos, bulvės virtos... Būdavo, kad, atsistojus prie kasos, reikėdavo skaičiuoti, ar pinigų užteks, ar ne. Jausmas nemalonus. Jokiam žmogui nėra malonu riboti savo norus. Vis dėlto, ačiū Dievui ir tėvams, kurie man visuomet padėdavo, kai turėdavau kokių finansinių nemalonumų, bet badauti ar patirti tikro skurdo man neteko“.

Parduotuvėje maistui Liepa išleidžia apie 50 litų. Tiesa, apsipirkti eina ne kasdien. Jei kišenėje turėtų tik 5 litus, prisipažino, jog ir vėl pirktų tiesiog bulvių. Dainininkė pastebėjo, jog labdara užsiima spontaniškai, bet gana dažnai: „Esu jautri ir visada duodu, jei kas prašo gatvėje. Esu atidavusi ir savo drabužių, daiktų... Parduotuvėse dažnai įdedu maisto produktų į „Maisto banko“ dėžes. Jei tik yra galimybė, duodu ir labai tikiuosi, kad tai kažkam padeda. Man negaila aukoti, dalintis su kitais ir aš labai džiaugiuosi tokiais renginiais kaip koncertas „Pasidalink“, kuris primena padėti kitiems“.

Gruodžio 8 d., tiesioginės koncerto „Pasidalink” transliacijos per LNK metu paremti tuos, kurie per dieną maistui tegali skirti vos 5 litus, galės kiekvienas koncerto žiūrovas, skambindamas ar siųsdamas žinutes telefonu, trumpuoju numeriu 1490. Didesnes sumas galima paaukoti interneto svetainėje „Aukok.lt“. „Maisto banko“ duomenimis, maistu gaunama parama padeda išgyventi net penktadaliui šalies gyventojų. „Maisto banko“ vadovas Vaidotas Ilgius sako pastebintis, jog žmonių gerumas kasmet vis didėja, ypač tai jaučiasi artėjant Kalėdoms. „Prieš metus kartu su LNK televizija surengus labdaros koncertą „Pasidalink”, surinkome 560 tūkst. litų paramos. Jos dėka galėjome pamaitinti daugiau nei 200 tūkstančių sunkiai galą su galu suduriančių žmonių. Kviečiame žmones nelikti abejingiems ir šiemet, juk niekada nežinai ar pagalbos neprireiks tau pačiam ar tavo artimiesiems,” - sakė V.Ilgius.

„Maisto banko“ vadovas teigia ypač dažnai susiduriantis su stereotipu, jog alksta tik asocialūs ar dirbti tingintys asmenys: „Deja, realybė yra kitokia. Tyrimai rodo, jog tarp kasmet Lietuvoje su skurdu susiduriančių asmenų dažniausiai atsiduria vienišos mamos, auginančios vaikus. Dažnai skursta ne tik bedarbiai, bet ir už nedidelę algą dirbantys žmonės. Labai sudėtinga ir vienišų pensininkų, ypač turinčių neįgalumą, padėtis.” Pats eksperimentui ryžęsis ir iš 4 litų per dieną išgyventi kelias savaites mėginęs V. Ilgius pastebi, kad, bandant pramisti iš tokių pinigų, reikia išradingumo ir labai daug darbo, mat tenka kaip reikiant pagalvoti ir pavargti, ką ir kuri įsigyti pigiau. Kadangi tokie produktai dažniausiai būna mažiau apdoroti, daug laiko sugaištama juos ruošiant ir gaminant.

Gruodžio 8 d. per LNK, koncerto “Pasidalink” metu, padėti gyvenantiems sunkiau kvies ne tik „Pop Ladies“ merginos, bet ir E. Sašenko, E. Seilius ir K. Zmailaitė, V. Genytė ir V. Vyšniauskas, E. Sipavičius, Radžis, A. Ivanauskas-Fara ir „Božolė“ choras, D. Zvonkus ir „Smaragdinis“ choras, K. Nemycko ir „Kaštoninis“ choras, Irūna ir M. Jampolskis bei daugelis kitų. Renginį ves Rolandas Vilkončius ir Giedrė Talmantienė.

LNK ir „Maisto bankas” kviečia dalintis – padėti pamaitinti skurstančius. Kiekviena Jūsų 5 Lt auka virs 35 porcijomis maisto nepasiturintiems. Paaukoti galite skambindami arba siųsdami SMS trumpuoju numeriu 1490, didesne suma paremti galite portale Aukok.lt.

Sidebar placeholder