"Išausiu juostą tau šilkinę..."

"Išausiu juostą tau šilkinę..."

Visą vasarį Klaipėdos lopšelyje-darželyje "Obelėlė" su vaikais buvo daug kalbama apie tai, kas yra gimtinė, tėviškė, Tėvynė. Vaikai mokėsi dainų, eilėraščių, lietuvių liaudies žaidimų.

Kaip vaikai supranta šias sąvokas, ar žino jų reikšmę? Gimtinė, tėviškė - tai vietovė, kur gimėme, augame, kur gyvena mūsų šeima. Ten mes jaučiamės saugūs, žaidžiame, dirbame. Tėvynė - tai šalelė Lietuva. Joje mes visi gyvename, kalbame lietuvių kalba, dainuojame savo dainas.

Vaikų saviraiškos kūrybinė grupė sukvietė darželio grupių vaikus dalintis savo mintimis apie Lietuvos valstybę. Vaikai puikiai atpažino šalies žemėlapį, vardijo miestų ir upių pavadinimus, žinojo, kad šalies prezidentė - Dalia Grybauskaitė. Vaikai žino valstybės simbolius, piešė trispalvę mūsų vėliavą.

Lietuva - graži šalis. Ji turi nemažai turtų: žemė, miškai, laukai, miestai, gintaras, jūra... Didžiausias šalies turtas yra žmonės, kurie savo geru darbu ir pastangomis kuria Lietuvą. Tėveliai stebėjo piešinių ir darbelių šia tema parodą. "Lietuvėle, tu graži..." - skambėjo "Obelėlės" vaikų daina.

Vaikų išradingumas, kūrybiškumas atsiskleidžia stebint ir pamėgdžiojant suaugusiųjų pasaulį. Smagu dalyvauti su tėvelių pagalba sukurtame madų šou, pakviesti darželio vaikus į kartu su mama pagamintų salotų degustaciją.

"Tėvų, senelių vaidmuo tampa vis svarbesnis, o vaikai daug labiau nori dalyvauti, pasireikšti. Stengiamės, kad užaugtų pilietiška ir kūrybinga karta", - sako direktorės pavaduotoja ugdymui Stasė Iljina.

Klaipėdos lopšelis-darželis "Obelėlė" skaičiuoja jau 48-uosius savo gyvavimo metus, tačiau praėję metai buvo ypatingi. Per juos buvo atliktas įstaigos renovavimas ir modernizavimas. Tai tikras įstaigos atgimimas.

Įstaigos vadovė Asta Vainiutė džiaugiasi, kad šiandien tėvams sudarytos sąlygos vesti vaikus į saugumą, sveiką gyvenseną ir visapusišką ugdymą užtikrinančią įstaigą, darbuotojams sudarytos geros darbo sąlygos. Europos Sąjungos ir Klaipėdos miesto savivaldybės biudžeto lėšomis buvo apšiltintos pastato sienos ir stogas, pakeista kanalizacija ir elektros instaliacija, suremontuotos visos vidaus patalpos, įstaiga praturtėjo kompiuterine įranga, interaktyvia lenta, šviesos stalais, muzikos instrumentais, papildyta maisto bloko įranga, įgyta baldų metodiniam kabinetui, vaikiškų baldelių. "Obelėlė" atgijo.

Janina ŽEMAIČIŪNIENĖ, meninio ugdymo mokytoja

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder