Lietuvos vyskupus priėmė popiežius Pranciškus: Demokratija nėra karikatūra

Lietuvos vyskupus priėmė popiežius Pranciškus: Demokratija nėra karikatūra

Lietuvos vyskupų delegaciją užvakar Vatikane priėmęs popiežius Pranciškus padėkojo už didžiavyrišką Bažnyčios gynimą sovietmečiu, tačiau įspėjo, kad, įstojusi į ES, mūsų šalis yra veikiama ideologijų, kurios gali paskatinti šeimą destabilizuojančius veiksnius.

Šeimai gresiančius pavojus popiežius pavadino „netinkamai suvokiamos asmeninės laisvės vaisiais“.

- Kokie šie pavojai ir kaip juos įveikti? - „Vakaro žinios“ pasiteiravo Panevėžio vyskupo emerito Jono KAUNECKO.

- Dabar jau labai dažnai nebesuprantama, kas yra šeima. Šeimos sampratą stengiamasi išstumti iš žmonių supratimo. Todėl ir plinta gyvenimas ne šeimoje, susimetus. Žmonės nepagalvoja, kad toks gyvenimas jų saugumui kelia ir materialinį pavojų, ką jau kalbėti apie moralinį. Kita vertus, valdžia dažnai nepaiso žmonių nuomonės. Štai mūsų netolima kaimynė Estija pritarė civilinei tos pačios lyties asmenų partnerystei, nors didžioji dalis šios šalies gyventojų protestavo prieš tokias „santuokas“. Jei šalis save vadina demokratine, ji privalo atsižvelgti į visuomenės nuomonę.

Šiandien laisvę daug kas supranta taip - gali daryti, ką nori, gali tyčiotis, iš ko nori. Neseniai skaičiau straipsnį „Teisė įžeisti“. Amerikietis straipsnio autorius atkreipia dėmesį, kad JAV leidiniai neperspausdino religinius jausmus žeidžiančių Danijos žurnalistų karikatūrų. Juk demokratija, jei ji pati nėra karikatūra, neleidžia įžeidinėti kito žmogaus. Prisimenant neseniai įvykusią tragediją Prancūzijos satyrinio leidinio „Charlie Hebdo“ redakcijoje, manau, kad pati valstybė turėjo sudrausti ir suvaldyti kryptingai iš visų besityčiojantį leidinį. Juk buvo žmonių, protestuojančių prieš tokią leidinio politiką.

- Ką turime daryti, kad mūsų pačių išsikovota laisvė netaptų anarchija?

- Šiandien dažnai tik apsimetame, kad esame laisvi. Įsivaizduokime, kas būtų, jei kuris nors leidinys pasityčiotų ne iš religijos, bet iš homoseksualų. Kiltų didžiausi protestai, bylos, pasigirstų kaltinimai tolerancijos stoka... Ne iš visko drįstama tyčiotis. Ačiū Dievui, pas mus dar nėra taip tyčiojamasi. O apie kokią demokratiją galima kalbėti Prancūzijoje, jei ten viešumoje pasirodęs liturginiais rūbais vilkintis dvasininkas rizikuoja gauti baudą? Tyčiotis galima, o vilkėti liturginius rūbus gatvėje - ne! Kokia čia demokratija, jei prieš įteisinant tos pačios lyties atstovų partnerystę Prancūzijoje taip pat protestavo šimtatūkstantinės minios ir niekas į jų balsą nekreipė dėmesio? Čia jau demokratijos karikatūra. Valdžia negali primetinėti savo valios tautai.

- Lietuva nyksta, išsivažinėja... Kada lietuviams bus jauku Tėvynėje ir nereikės laimės ieškoti už jūrų marių?

- Čia labai didelė Lietuvos valdžios padaryta klaida. Į valdžią patekę oligarchai pirmiausia rūpinosi, kaip prikimšti savo kišenes, ir nekreipė dėmesio į tai, kad reikėjo ugdyti pramonę, plėtoti kitas valstybei gyvybiškai svarbias sritis. Todėl dabar visoje ES ir esame tarp pirmaujančių pagal emigrantų ir savižudybių skaičių, pagal girtavimą, nusikaltimus...

- O ką gali padaryti dėl Lietuvos gerovės liekantieji čia, savo namuose?

- Valstybės gerovė ir tvarka prasideda nuo kiekvieno iš mūsų. Prisiminkime, kaip prieš kiek laiko buvo bandoma mūsų darželiuose įdiegti „Gender Loops“ programą, propaguojančią homoseksualizmo idėjas. Dvasininkija protestavo, tėvai protestavo ir vaikus pavyko apsaugoti nuo tokios programos. Tai ir yra įrodymas, kad mūsų piliečiai turi būti aktyvesni, netylėti.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder