Mažieji neregiai Klaipėdoje žaidė boulingą

Mažieji neregiai Klaipėdoje žaidė boulingą

Spalio 15 d. Klaipėdoje, minėdami Pasaulinę baltosios lazdelės dieną, uostamiesčio regos ugdymo centro vaikai ir buvę auklėtiniai susirungė draugiškose „Akropolio“ boulingo varžybose. Klaipėdos senamiesčio Rotary klubo narių iniciatyva organizuota šventė suteikė progą regos negalią turintiems vaikams linksmai praleisti laiką drauge bei patirti gerų įspūdžių varžantis dėl specialių prizų.

„Visi šventėje dalyvavę vaikai yra ja labai patenkinti“, – teigia Klaipėdos regos ugdymo centro direktorė Laimutė Baranauskienė. – Regos negalią turintiems vaikams rodomas dėmesys ir galimybė sudalyvauti tokiuose renginiuose yra labai svarbūs, nes leidžia mažiesiems aktyviau įsitraukti į socialinį gyvenimą bei praturtinti savo laisvalaikį“.

Varžybų nugalėtojams ir visiems šventės dalyviams buvo įteiktos atminimo dovanėlės, renginį vedė vaikų itin pamėgtas klounas Bomas, kuris skaičiavo boulingo rezultatus ir linksmino vaikus. Po varžybų vaikai drauge patraukė valgyti picų ir smaguriauti saldainiais.

Iš viso Pasaulinei baltosios lazdelės dienai paminėti skirtose boulingo varžybose dalyvavo penkiolika Klaipėdos regos ugdymo centro auklėtinių.

„Minint tokią dieną norisi pabūti su regėjimo negalią turinčiais vaikais, pabendrauti, kartu pažaisti, įsigilinti ir geriau suprasti, kas atskiria šiuos žmones nuo visuomenės“, – teigia Klaipėdos senamiesčio „Rotary“ klubo narė Eglė Jokužytė, – „Neužtenka vien noro padėti, reikia pažinti šiuos žmones, tam, kad geriau suprasti jų kasdienybę“.

Klaipėdos senamiesčio Rotary klubas jau ne pirmus metus aktyviai bendradarbiauja su Klaipėdos miesto neregių ir silpnaregių bendruomene, kartu su Klaipėdos regos ugdymo centru rengia vasaros stovyklas akliems ir regėjimo negalią turintiems vaikams.

Pasak klubo prezidento Andriaus Barniškio, gerai matantiems žmonėms boulingo varžybos yra įprasta pramoga, tačiau regos negalią turintiems vaikams ji suteikia daug daugiau džiaugsmo, nes jiems tai yra nauja ir nepažinta. Todėl Rotary klubas drauge su kitomis Klaipėdos įmonėmis šią dieną vaikams nusprendė padaryti būtent tokią šventę.

Pasaulinė baltosios lazdelės diena Lietuvoje pirmą kartą paminėta 1992 metais. Šia proga daugelyje šalių organizuojami įvairūs renginiai, kuriais siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į žmonių su regėjimo negalia problemas bei informuoti apie regos sutrikimo priežastis.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder