Nemokamas maitinimas: žada daugiau ir dažniau

Nemokamas maitinimas: žada daugiau ir dažniau

Planuojama, kad nemokamą maitinimą galės gauti daugiau klaipėdiečių, o karštas maistas jiems bus tiekiamas ne tik darbo dienomis, bet ir savaitgaliais.

Manoma, kad situacija šioje srityje pagerės, kai šią maitinimo paslaugą teiks viešųjų pirkimų konkursą laimėjęs tiekėjas.

Šiuo metu nemokamą maitinimą Klaipėdos miesto gyventojams, nepajėgiantiems maitintis savo namuose, organizuoja Klaipėdos miesto socialinės paramos centras labdaros valgykloje, esančioje Baltijos pr. 103.

Klaipėdos savivaldybės Socialinės paramos skyriaus duomenimis, nemokamo maitinimo paslauga kasdien naudojasi 130-150 asmenų.

"Šios paslaugos poreikis nėra patenkintas, nemokamo maitinimo paslaugos praėjusių metų pabaigoje eilėje laukė dar 83 asmenys", - duomenis pateikė Socialinės paramos skyriaus vedėja Audronė Liesytė.

Nemokamo maitinimo organizavimui maisto produktus minėtas centras perka iš savivaldybės biudžeto lėšų ir dalį maisto produktų gauna iš rėmėjų. 2012 m. centro faktinės išlaidos maisto produktams iš savivaldybės biudžeto sudarė beveik 62 tūkst. litų, iš rėmėjų maisto produktų gauta už kone 44 tūkst. litų.

Planuojama, kad šiemet maisto produktams iš savivaldybės biudžeto labdaros valgyklai gali tekti išleisti 69,9 tūkst. litų.

Siekiant taupyti savivaldybės lėšas, dar šiais metais planuojama maitinimo organizavimo paslaugą pirkti viešuosius pirkimus reglamentuojančių teisės aktų nustatyta tvarka. Bus pasirenkamas maitinimo organizavimo paslaugos teikėjas, kuris ir rems maisto produktais.

Skaičiuojama, kad įteisinus tokią tvarką bus sutaupyta apie 70 tūkst. Lt. Be to, žadama, kad asmenys nemokamo maitinimo paslaugą pagal galimybes galės gauti ne tik darbo dienomis, kaip yra šiuo metu, bet ir savaitgaliais bei švenčių dienomis.

"Tikėtina, kad neliks eilėse laukiančių asmenų nemokamo maitinimo paslaugai gauti", - prognozuoja Socialinės paramos skyriaus vedėja.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder