Suvenyrinės suknelės - prieš smurtą
Suvenyrinės suknelės - prieš smurtą

Klaipėdos šeimos ir vaiko gerovės centro Pagalbos moterims padalinio darbuotojai lapkričio 28 d. prekybos centre „BIG1“ surengė akciją „Nelikite abejingi smurtui”, skirtą Tarptautinei kovos su smurtu prieš moteris dienai.

Akcijos metu buvo išdalinta 300 suvenyrinių suknelių, su magnetukais, į kurių kišenėlę įdėta vizitinė Klaipėdos šeimos ir vaiko gerovės centro Pagalbos moterims padalinio kortelė. Klaipėdiečiai buvo prašomi suknelėmis papuošti savo šaldytuvų dureles, o korteles perduoti moterims, patiriančioms smurtą.

Pasak Klaipėdos šeimos ir vaiko gerovės centro Pagalbos moterims padalinio vadovės Linos Krasauskienės, tai tradicinė akcija, rengiama jau trečius metus. “Suvenyrines suknutes Pagalbos moterims padalinio klientės ir socialinės darbuotojos siuvo visus metus. Kai jas dalinome, ragindamos miestiečiu nebūti abejingus smurtui prieš moteris – sulaukėme įvairių reakcijų. Vieni dėkojo ir teigė, jog pažįsta skriaudžiamą moterį ir būtinai perduos jai informaciją, kiti sakė, jog smurtas šeimoje yra tos šeimos reikalas ir neketina kištis į suaugusių žmonių privatų gyvenimą. Džiaugiamės, kad taip manančių žmonių mažėja, tačiau šis stereotipas vis dar gajus tarp vyresnio amžiaus gyventojų. Todėl ir rengiame šią akciją, kad išguitume tokius stereotipus iš mūsų visuomenės, kad klaipėdiečiai nebūtų abejingi skausmui, kurį patiria šalia esantis žmogus”, - kalbėjo L. Krasauskienė.

Klaipėdos šeimos ir vaiko gerovės centro Pagalbos moterims padalinys yra Taikos pr. 76A. Moterys, patiriančios smurtą, gali čia kreiptis pagalbos bet kuriuo metu. Socialinės padalinio darbuotojos budi visą parą. Moterys čia gali būti ne tik laikinai apgyvendintos, bet ir sulauks psichologinės, teisinės pagalbos.

Pasak L. Krasauskienės, per metus į įstaigą kreipiasi apie 150 moterų.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder